Gloom 2nd edition

Gra Niepomyślnych Wydarzeń i Straszliwych Konsekwencji
3 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie angielskie
Świat Gloom jest smutnym i mrocznym miejscem. Niebo jest szare, herbata zimna, a za każdym rogiem czyha nowa tragedia. Długi, choroby, ataki serca i sfory zaciekłych, drapieżnych myszy – jak tylko się wydaje, że nie może już być gorzej, okazuje się, że jednak może… Niektórzy powiadają jednak, że nagroda w życiu pośmiertnym będzie proporcjonalna do cierpień doświadczonych za życia. Jeśli tak, może być jeszcze jakaś nadzieja – jeśli nie na tym świecie, to chociaż w tym, który czeka później.W grze karcianej Gloom obejmujesz kontrolę nad losem ekscentrycznej rodziny dziwaków i odludków. Cel gry jest smutny, lecz prosty: chodzi o to, by bohaterowie doświadczyli jak największych tragedii zanim odejdą w zasłużone objęcia śmierci. Będziesz zagrywać na swe postaci tak straszliwe wydarzenia, jak Ścigany przez Pudle czy Wyśmiewany przez Karłów, aby obniżać ich poczucie Własnej Wartości, jednocześnie zaś będziesz zabawiał bohaterów swych przeciwników za pomocą małżeństw i innych radosnych okazji, które składają się na dodatnie punkty. Zwycięzcą zostaje gracz o najniższej Sumie Rodzinnej.Wydrukowane na przezroczystym plastiku karty Gloom stworzono według innowacyjnego projektu uznanego autora gier RPG, Keitha Bakera. Kolejne karty modyfikatorów można zagrywać na kartę tej samej postaci, ponieważ skoro karty są przejrzyste, elementy z tych zagranych wcześniej będą przeświecać lub też będą zasłonięte przez te leżące wyżej. Dzięki temu od razu widać wartość każdej postaci, nieważne ile posiada modyfikatorów. Musisz to zobaczyć, żeby uwierzyć!
Autor:
Keith Baker
Wydawca:
Atlas Games
10995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Świat Gloom jest smutnym i mrocznym miejscem. Niebo jest szare, herbata zimna, a za każdym rogiem czyha nowa tragedia. Długi, choroby, ataki serca i sfory zaciekłych, drapieżnych myszy – jak tylko się wydaje, że nie może już być gorzej, okazuje się, że jednak może… Niektórzy powiadają jednak, że nagroda w życiu pośmiertnym będzie proporcjonalna do cierpień doświadczonych za życia. Jeśli tak, może być jeszcze jakaś nadzieja – jeśli nie na tym świecie, to chociaż w tym, który czeka później.

W grze karcianej Gloom obejmujesz kontrolę nad losem ekscentrycznej rodziny dziwaków i odludków. Cel gry jest smutny, lecz prosty: chodzi o to, by bohaterowie doświadczyli jak największych tragedii zanim odejdą w zasłużone objęcia śmierci. Będziesz zagrywać na swe postaci tak straszliwe wydarzenia, jak Ścigany przez Pudle czy Wyśmiewany przez Karłów, aby obniżać ich poczucie Własnej Wartości, jednocześnie zaś będziesz zabawiał bohaterów swych przeciwników za pomocą małżeństw i innych radosnych okazji, które składają się na dodatnie punkty. Zwycięzcą zostaje gracz o najniższej Sumie Rodzinnej.

Wydrukowane na przezroczystym plastiku karty Gloom stworzono według innowacyjnego projektu uznanego autora gier RPG, Keitha Bakera. Kolejne karty modyfikatorów można zagrywać na kartę tej samej postaci, ponieważ skoro karty są przejrzyste, elementy z tych zagranych wcześniej będą przeświecać lub też będą zasłonięte przez te leżące wyżej. Dzięki temu od razu widać wartość każdej postaci, nieważne ile posiada modyfikatorów. Musisz to zobaczyć, żeby uwierzyć!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
200 g


Dodatki i akcesoria


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Fairytale Gloom

Fairytale Gloom