Gloomhaven (edycja polska)

Fantastyczna gra przygodowa o niespotykanej skali rozgrywki
15 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • 60 - 120 minut
 • wydanie polskie
Bycie najemnikiem żyjącym na krawędzi cywilizowanego świata nie jest najłatwiejszym zajęciem. Odważni głupcy i desperaci, którzy opuszczają mury Gloomhaven, czasem jednak wracają, opowiadając o przygodach, bogactwie i chwale. Niektórzy z nich przywożą łupy, które świadczą o tym, że nie wyssali swoich opowieści z palca. To sprawia, że kolejni narwańcy ruszają w dzicz, w poszukiwaniu zapomnianych krypt, ukrytych twierdz i kolejnych opowieści... Oto kooperacyjna gra taktyczna, stworzona przez miłośnika ekonomicznych gier Euro, w której wspólnymi siłami przedzieramy się przez nieustannie ewoluujący świat fantasy, rozgrywając kampanię fabularną na przestrzeni wielu sesji. Każdy gracz wciela się w postać twardego najemnika posiadającego unikalne zdolności i własną motywację. Razem tworzą drużynę, która będzie walczyć ramię w ramię na przestrzeni serii scenariuszy, których fabuła zmieniać się będzie wraz z podejmowanymi przez graczy decyzjami. Podczas pojedynczych przygód, postaci graczy staną oko w oko z rozmaitymi przeciwnościami, od zwierząt, przez pułapki, po zmęczenie. Każdy scenariusz oferuje głębokie taktyczne dylematy, gdzie zachowanie i użycie w odpowiednim momencie konkretnej karty zdolności może zaważyć na powodzeniu całej wyprawy. Gloomhaven posiada zaawansowany system walki oparty na dobieranych kartach, pozbawiony losowości kostek, a także w pełni zautomatyzowanych przeciwników, o charakterystycznych i różnorodnych wzorcach zachowań. Wewnątrz tego dziesięciokilogramowego opakowania znajdziecie pełnoprawną kampanię fabularną o niespotykanej dotąd skali i głębi. Gloomhaven to wyjątkowe dzieło, łączące najlepsze cechy gier kooperacyjnych, taktycznych i przygodowych, teraz z poprawioną instrukcją i komponentami.
Autor:
Isaac Childres
Ilustracje:
Alexandr Elichev, Josh T. McDowell, Alvaro Nebot
Wydawca:
Albi
649,95

Dostępnych 8 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

Bycie najemnikiem żyjącym na krawędzi cywilizowanego świata nie jest najłatwiejszym zajęciem. Odważni głupcy i desperaci, którzy opuszczają mury Gloomhaven, czasem jednak wracają, opowiadając o przygodach, bogactwie i chwale. Niektórzy z nich przywożą łupy, które świadczą o tym, że nie wyssali swoich opowieści z palca. To sprawia, że kolejni narwańcy ruszają w dzicz, w poszukiwaniu zapomnianych krypt, ukrytych twierdz i kolejnych opowieści...

Grafika pochodzi z kampanii w serwisie Kickstarter

Oto kooperacyjna gra taktyczna, stworzona przez miłośnika ekonomicznych gier Euro, w której wspólnymi siłami przedzieramy się przez nieustannie ewoluujący świat fantasy, rozgrywając kampanię fabularną na przestrzeni wielu sesji.

Każdy gracz wciela się w postać twardego najemnika posiadającego unikalne zdolności i własną motywację. Razem tworzą drużynę, która będzie walczyć ramię w ramię na przestrzeni serii scenariuszy, których fabuła zmieniać się będzie wraz z podejmowanymi przez graczy decyzjami.

Podczas pojedynczych przygód, postaci graczy staną oko w oko z rozmaitymi przeciwnościami, od zwierząt, przez pułapki, po zmęczenie. Każdy scenariusz oferuje głębokie taktyczne dylematy, gdzie zachowanie i użycie w odpowiednim momencie konkretnej karty zdolności może zaważyć na powodzeniu całej wyprawy.

Gloomhaven posiada zaawansowany system walki oparty na dobieranych kartach, pozbawiony losowości kostek, a także w pełni zautomatyzowanych przeciwników, o charakterystycznych i różnorodnych wzorcach zachowań.

Wewnątrz tego dziesięciokilogramowego opakowania znajdziecie pełnoprawną kampanię fabularną o niespotykanej dotąd skali i głębi.

Gloomhaven to wyjątkowe dzieło, łączące najlepsze cechy gier kooperacyjnych, taktycznych i przygodowych, teraz z poprawioną instrukcją i komponentami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 95 scenariuszy
 • 17 grywalnych klas postaci
 • 18 szczegółowych plastikowych figurek
 • 1700+ kart
 • 47 różnorodnych wrogów
 • zmieniająca się wraz z rozgrywką mapa świata gry
Waga:
10 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.80
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gloomhaven (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Derdorok

Liczba recenzji: 31

Gra jak marzenie. Satysfakcja z rozgrywka naprawdę przeogromna, każdy fan RPG będzie się dobrze bawił. Niektórzy mogą narzekać na ilość elementów, które trzeba przygotować do każdej rozgrywki, ale jak dla mnie to też ma swój urok. Największym minusem jest duży próg wejścia i sporo zasad, przez co często o niektórych się zapomina.
Mimo wszystko polecam grę każdemu, nie bez powodu top tytuł na BGG.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sleepless9

Liczba recenzji: 27

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Product value za taką cenę bardzo dobry, świetnie wykonane figurki jak na planszówkę (a nie bitewniaka), masa zabawy z tego będzie podczas izolacji społecznej, aczkolwiek... pudło waży 10 kg!


Marek

Liczba recenzji: 2

Polska wersja, świetnie wykonana, obawiam się tylko o wytrzymałość pudła bo 10 kg robi swoje


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy jest to odpowiednik pierwczej czy drugej edycji anglielskiego Gloomheaven?

~ Roman 13.03.2021 14:04

na ile mi wiadomo, jest to edycja pierwsza.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 14:47

W opisie jest że w grze znajduje się 95 scenariuszy. Na stronach jak muve.pl/ dragoneye bądź empik jest 112 scenariuszy. Czy to błąd ,w którymś opisie czy różnica w samej grze?

~ Spierek 16.09.2020 15:46

W pudełku znajduje się jeszcze 17 scenariuszy dla pojedynczego gracza.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mariusz 17.09.2020 08:06

Czy można gdzieś ściągnąć instrukcję do poczytania? Wcześniej była a obecnie nie mogę znaleźć

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 14.11.2020 15:01

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również