Gra o Tron: Uczta dla wron

Druk na życzenie
12 opinii
  • 4 osoby
  • od 14 lat
  • ok. 120 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Gra o Tron.
Gra o Tron
Zawsze należy dbać o to, by wrogowie byli zbici z tropu. Jeśli nie są pewni, kim jesteś czy czego chcesz, nie będą wiedzieli, co zrobisz za chwilę. Czasem najlepiej jest ich wprawić w zakłopotanie poprzez posunięcia pozbawione celu albo nawet takie, które wydają się sprzeczne z twoimi interesami. Pamiętaj o tym, Sanso, gdy sama przyłączysz się do gry.- Littlefinger, Nawałnica Mieczy.Tam, gdzie ścierają się ambicje, zderzają się rody Westeros. Ten dodatek wprowadza do Gry o Tron: Gry planszowej nowy 4-osobowy scenariusz. „Uczta dla wron” to scenariusz o krótszym czasie rozgrywki i alternatywnych warunkach zwycięstwa, zawierający talię kart Rodu dla Rodu Arrynów. „Uczta dla wron” pozwala graczom doświadczyć Gry o Tron: Gry planszowej w zupełnie nowy, interesujący sposób.
Wydawca:
Galakta
6995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.



Zawsze należy dbać o to, by wrogowie byli zbici z tropu. Jeśli nie są pewni, kim jesteś czy czego chcesz, nie będą wiedzieli, co zrobisz za chwilę. Czasem najlepiej jest ich wprawić w zakłopotanie poprzez posunięcia pozbawione celu albo nawet takie, które wydają się sprzeczne z twoimi interesami. Pamiętaj o tym, Sanso, gdy sama przyłączysz się do gry.
- Littlefinger, Nawałnica Mieczy.

Tam, gdzie ścierają się ambicje, zderzają się rody Westeros. Ten dodatek wprowadza do Gry o Tron: Gry planszowej nowy 4-osobowy scenariusz. „Uczta dla wron” to scenariusz o krótszym czasie rozgrywki i alternatywnych warunkach zwycięstwa, zawierający talię kart Rodu dla Rodu Arrynów. „Uczta dla wron” pozwala graczom doświadczyć Gry o Tron: Gry planszowej w zupełnie nowy, interesujący sposób.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 5 kart zasad
  • 7 kart Domu Arryn
  • 4 karty scenariusza Uczta dla wron
  • 10 kart Westeros
  • 28 kart celów
  • 4 specjalne karty celów
Waga (kg):
0.1
Uwaga! Zbieranie zamówień zostało zakończone. Realizacja nastąpi w styczniu 2020 r.

4.58
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gra o Tron: Uczta dla wron



Najbardziej przydatne recenzje

Josh22

Liczba recenzji: 158

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajny dodatek, drastycznie poprawiający rozgrywkę dla czterech graczy. Po pierwsze znacząco zmniejszona plansza i większe początkowe siły wymuszają bardziej agresywną ekspansję. Po drugie nowy sposób zdobywania punktów zwycięstwa związany z realizacja innych celów dla każdego z rodów zdecydowanie utrudnia przewidywanie działań przeciwników. Dodatkowo nowa talia Westeros I wprowadza jeszcze więcej zamieszania wymuszając wymianę kart celów lub każąc graczy którzy za bardzo wysunęli się na prowadzenie.


Ojciecfelix

Liczba recenzji: 118

Jak dla mnie ideał :)

Kolejny po Tańcu ze Smokami dodatek do gry planszowej Gra o Tron. Tym razem mamy doczynienia z nowym scenariuszem na 4 osoby. Do niego dokoptowano nowe karty dla rodu Arryn oraz zupełnie nową świeżość w rozgrywce, a mianowicie zadania do osiągniecia dla każdego z rodów. Świetne podejście do zmian w rozgrywce. Brakuje mi jedynie odpowiadających kolorem pionków dla rodu Arryn :) Gorąco jednak dodatek polecam !


Karol

Liczba recenzji: 39

Dobry, solidny produkt

W odróżnieniu od Dance of Dragons ten dodatek wnosi znaczne urozmaicenie do gry. Wiąże się ono z innym systemem osiągania zwycięstwa. Nie trzeba już zebrać 7 zamków - lecz 7 punktów. Dostaje się je za realizację zadań na wylosowanych kartach. Dzięki temu nigdy nie wiadomo, na czym na prawdę zależy przeciwnikom, i do czego będziemy dążyć my sami.
System ten ma jednak sporą wadę - może się zdarzyć, że ktoś wylosuje kartę z celami bardzo łatwymi do osiągnięcia dla siebie (np ze względu na położenie swoich jednostek na mapie) - i pozostali gracze mają wtedy pod górkę, nie wiedząc o tym.
W tym systemie traci też na znaczeniu to na czym zbudowana została planszowa Gra o Tron - czyli zdrady i wbijanie noża w plecy. Skoro walczymy o zupełnie inne rzeczy (inne cele do zrealizowania) - to po co to robić?
Dodatek jest przeznaczony dla 4 graczy - ani jednego więcej czy mniej :) Ale łatwiej zebrać 4 graczy niż 6, i sama gra trwa szybciej.
Aha - i dostajemy w nim nowy ród - Arrynów.

Wady: za ponad 60 zł dostajemy znów tylko kilkadziesiąt kart (porównajcie sobie to z ceną i zawartością dodatków do gier karcianych LCG tego samego wydawcy). Brakuje żetonów i pionków dla nowego rodu. Trzeba je zastąpić żetonami i pionkami Tyrellów albo zrobić samemu.
Niemniej jednak polecam tym, którzy dużo grali w podstawową wersję i szukają w temacie Gry o Tron czegoś nowego.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:




Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie