Kakao

Zbieraj, odkrywaj i sprzedawaj Owoc Bogów
10 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Gra Kakao wprowadza graczy w egzotyczny świat "owocu bogów", w którym wcielą się w rolę plemiennych wodzów. Ich zadaniem jest wyspecjalizowanie swoich poddanych w handlu, by mogli zdobyć sławę i bogactwo. Jednak tylko ci, którzy wiedzą, jak wykorzystać przychylność bogów, zostaną obsypani złotem.W trakcie rozgrywki gracze dokładają kafle pracowników i kafle dżungli do wspólnego obszaru gry.W swojej turze gracz musi wykonać następujące czynności we wskazanej poniżej kolejności: Umieszczenie kafla pracowników (gracz wybiera jeden kafel pracowników z trzech dostępnych na ręce i dokłada go do przynajmniej jednego kafla dżungli znajdującego się w obszarze gry, tak by stykały się bokami). Uzupełnienie dżungli (jeśli ze względu na dołożenie kafla pracownika na obszarze gry znajdą się dwie płytki pracowników przylegające do pustego miejsca na dżunglę, gracz musi natychmiast uzupełnić te miejsce). Wykonanie akcji z kafli dżungli (każdy pracownik z nowo dołożonego kafla pracowników, który przylega do jakiegokolwiek kafla dżungli, zostaje aktywowany; dzięki aktywowanym pracownikom gracz może wykonać akcje z przylegających kafli dżungli). Gra kończy się, gdy każdy gracz umieści wszystkie swoje kafle pracowników w obszarze gry. Zwycięża osoba, która zdobyła najwięcej złota.
Autor:
Phil Walker-Harding
Wydawca:
G3
118,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Gra Kakao wprowadza graczy w egzotyczny świat "owocu bogów", w którym wcielą się w rolę plemiennych wodzów. Ich zadaniem jest wyspecjalizowanie swoich poddanych w handlu, by mogli zdobyć sławę i bogactwo. Jednak tylko ci, którzy wiedzą, jak wykorzystać przychylność bogów, zostaną obsypani złotem.
W trakcie rozgrywki gracze dokładają kafle pracowników i kafle dżungli do wspólnego obszaru gry.
W swojej turze gracz musi wykonać następujące czynności we wskazanej poniżej kolejności:

 1. Umieszczenie kafla pracowników (gracz wybiera jeden kafel pracowników z trzech dostępnych na ręce i dokłada go do przynajmniej jednego kafla dżungli znajdującego się w obszarze gry, tak by stykały się bokami).
 2. Uzupełnienie dżungli (jeśli ze względu na dołożenie kafla pracownika na obszarze gry znajdą się dwie płytki pracowników przylegające do pustego miejsca na dżunglę, gracz musi natychmiast uzupełnić te miejsce).
 3. Wykonanie akcji z kafli dżungli (każdy pracownik z nowo dołożonego kafla pracowników, który przylega do jakiegokolwiek kafla dżungli, zostaje aktywowany; dzięki aktywowanym pracownikom gracz może wykonać akcje z przylegających kafli dżungli).

Gra kończy się, gdy każdy gracz umieści wszystkie swoje kafle pracowników w obszarze gry. Zwycięża osoba, która zdobyła najwięcej złota.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 44 kafle pracowników
 • 4 pionki nosiwodów
 • 4 plansze wiosek
 • 28 kafli dżungli
 • 20 owoców kakaowca
 • 12 żetonów Słońca
 • 48 złotych monet
 • instrukcja
Waga:
820 g


Dodatki i akcesoria

Kakao: Czekolada

Kakao: Czekolada

Kakao: Diamenty

Kakao: Diamenty


Recenzje

4.80
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń KakaoNajbardziej przydatne recenzje

SzkolaGryfino

Liczba recenzji: 41

Kolejna z pozycji ekonomicznych bardzo lubiana przez naszych wielbicieli gier planszowych. Pięknie wydana, z prostymi zasadami i sporą regrywalnością pozycja, w którą spokojnie można rozgrywać wiele partii pod rząd.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

LukePL

Liczba recenzji: 263

Bardzo dobra, prosta gra. Całkiem ładnie wykonana. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Vanillamagic

Liczba recenzji: 121

Jedna z moich pierwszym gier od kiedy wciągnęły mnie planszówki. No i strzał w 10tkę. Rozgrywka jest dynamiczna. Zasady przystępne. Grafiki spełniają moje oczekiwania. Bardzo przyjemnie gra się zarówno z rodziną jak i ze znajomymi. Szczerze polecam ! :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie