Kameleon

Polskie wydanie gry Coloretto
17 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 10 lat
  • ok. 40 minut
  • wydanie polskie
Podobnie jak kameleon, gracz może zmienić swój kolor wiele razy podczas gry. Jednak gracze, którzy zmieniają kolory zbyt często nie postępują zbyt rozsądnie i postępując tak, mogą nawet zarobić minusowe punkty. Oznacza to, że gracz musi czekać na właściwy czas i miejsce by dokonać zmiany, ale zrobić to, zanim uczynią to tego jego przeciwnicy.Grający dociągają karty ze stosu znajdującego się na środku stołu. W trakcie rozgrywki gracze starają się wyspecjalizować w kilku kolorach, ponieważ na końcu gry otrzymują punkty tylko za 3, wybrane przez siebie, kolory. Za pozostałe otrzymują punkty ujemne. Im więcej kart jednego koloru gracz posiada, tym więcej punktów zdobywa na końcu gry. Zwycięzcą zostaje osoba, której uda się zgromadzić największą liczbę punktów.Bądź jak KAMELEON!!!
Autor:
Michael Schacht
Wydawca:
G3
3800

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Podobnie jak kameleon, gracz może zmienić swój kolor wiele razy podczas gry. Jednak gracze, którzy zmieniają kolory zbyt często nie postępują zbyt rozsądnie i postępując tak, mogą nawet zarobić minusowe punkty. Oznacza to, że gracz musi czekać na właściwy czas i miejsce by dokonać zmiany, ale zrobić to, zanim uczynią to tego jego przeciwnicy.
Grający dociągają karty ze stosu znajdującego się na środku stołu. W trakcie rozgrywki gracze starają się wyspecjalizować w kilku kolorach, ponieważ na końcu gry otrzymują punkty tylko za 3, wybrane przez siebie, kolory. Za pozostałe otrzymują punkty ujemne. Im więcej kart jednego koloru gracz posiada, tym więcej punktów zdobywa na końcu gry. Zwycięzcą zostaje osoba, której uda się zgromadzić największą liczbę punktów.

Bądź jak KAMELEON!!!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 88 kart
  • instrukcja


Recenzje

4.41
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń KameleonNajbardziej przydatne recenzje

dewodaa

Liczba recenzji: 398

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemny filler. Gra się sprawnie. Mimo krótkiego czasu gry, rozgrywka potrafi być emocjonująca. Nie spotkałem się jeszcze z osobą, która po pierwszej partii nie chciałaby kolejnej.
Polecam zważywszy że i cena niewygórowana.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piton

Liczba recenzji: 197

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra dla całej rodziny. Mam za sobą kilkanaście rozgrywek w grupie rodziców z dziećmi (8 - 12 lat) i naprawdę gra wciąga i zmusza do myślenia. Zasady są proste i dość łatwo przyswajalne. Produkt godny polecenia.


Agasia

Liczba recenzji: 103

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z moich ulubionych szybkich karcianek.
Wymaga kombinowania, przewidywania i pozwala na wbijanie szpileczek przeciwnikom.
Jest oczywiście losowa, ale mamy pewną kontrolę nad tym co się dzieje.
Celem gry jest zbieranie kart kameleonów w trzech (dowolnych) kolorach. Jeśli trafi nam się więcej kolorów na kartach niż trzy, to za każdy taki kolor mamy ujemne punkty. Zdobywanie kart oparte jest trochę o mechanikę "push your luck" - czy już zabierać co leży na stole, czy może poczekać, a nuż wpadnie coś fajnego?
Szkoda tylko, że nie można grać w 6 osób.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Sabotażysta

Sabotażysta

4495