Karczma pod Pękatym Kuflem

Rodzinna gra kościana z budowaniem talii kart
7 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Karczma pod Pękatym Kuflem to gra kościana z budowaniem talii dla 2 do 4 osób w wieku od 12 lat, stworzona przez Wolfganga Warscha - autora bestsellerowej gry rodzinnej Szarlatani z Pasikurowic. Zaproś rodzinę oraz znajomych i wspólnie zadbajcie aby na stołach nigdy nie zabrakło jadła, a piwo lało się strumieniami!Karczma pod Pękatym Kuflem słynie z wybornego piwa! Jednak jej właściciel ma już swoje lata i zastanawia się, któremu z okolicznych karczmarzy powierzyć prowadzenie interesu. Postanowił w drodze konkursu wybrać najlepszego! Ten, kto najlepiej w tym roku poprowadzi swoją karczmę, ściągnie najwięcej gości i najznamienitszych szlachciców przejmie Karczmę pod Pękatym Kuflem.W Karczma pod Pękatym Kuflem gracze, aby wygrać, muszą odpowiednio wybierać kości i rozbudowywać talię, zbierając najlepszych pomocników i najbogatszą klientelę. Będą inwestować w dodatkowe stoły, powiększać magazyn i dbać o to, żeby nigdy nie zabrakło złocistego trunku!Uwaga: gra ma pięć modułów o rosnącym stopniu trudności, dzięki czemu rozgrywkę można dopasować do poziomu graczy.Na stronie wydawnictwa - g3poland.com - dostępna jest instrukcja PDF i moduły gry.
Autor:
Wolfgang Warsch
Ilustracje:
Dennis Lohausen
Wydawca:
G3
16895
11990
-29%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Karczma pod Pękatym Kuflem to gra kościana z budowaniem talii dla 2 do 4 osób w wieku od 12 lat, stworzona przez Wolfganga Warscha - autora bestsellerowej gry rodzinnej Szarlatani z Pasikurowic. Zaproś rodzinę oraz znajomych i wspólnie zadbajcie aby na stołach nigdy nie zabrakło jadła, a piwo lało się strumieniami!

Karczma pod Pękatym Kuflem słynie z wybornego piwa! Jednak jej właściciel ma już swoje lata i zastanawia się, któremu z okolicznych karczmarzy powierzyć prowadzenie interesu. Postanowił w drodze konkursu wybrać najlepszego! Ten, kto najlepiej w tym roku poprowadzi swoją karczmę, ściągnie najwięcej gości i najznamienitszych szlachciców przejmie Karczmę pod Pękatym Kuflem.

Karczma pod Pękatym Kuflem gracze, aby wygrać, muszą odpowiednio wybierać kości i rozbudowywać talię, zbierając najlepszych pomocników i najbogatszą klientelę. Będą inwestować w dodatkowe stoły, powiększać magazyn i dbać o to, żeby nigdy nie zabrakło złocistego trunku!

Uwaga: gra ma pięć modułów o rosnącym stopniu trudności, dzięki czemu rozgrywkę można dopasować do poziomu graczy.

Na stronie wydawnictwa - g3poland.com - dostępna jest instrukcja PDF i moduły gry.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza klasztoru
 • 240 kart
 • 4 plansze karczmy
 • 16 białych kości
 • 12 kolorowych kości
 • 4 podkładki pod kufel
 • 12 znaczników gości przy barze
 • 4 znaczniki magazynu na piwo
 • 4 znaczniki skarbca
 • 4 znaczniki klasztoru
 • 4 znaczniki sławy
 • 1 znacznik kufla
 • 1 znacznik księżyca
 • 20 sznapsów
 • 12 znaczników wędrownych artystów
 • 4 księgi gości
 • 40 znaczników wpisów
 • instrukcja (Moduły)
 • instrukcja


Dodatki i akcesoria


Recenzje

5.00
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Karczma pod Pękatym KuflemNajbardziej przydatne recenzje

Skaju

Liczba recenzji: 119

Brak ocen i komentarzu?
Karczma to świetna klimatyczna gra ;)
Fajna, modułowa i jest piwo!
Polecam :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

cherry

Liczba recenzji: 101

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Karczma pod pękatym kuflem to pierwsza gra w moim życiu kupiona ze względu na tytuł i okładkę :) jako że jestem miłośniczką dobrego browarka.
I był to strzał w dziesiątkę! Instrukcja jest krótka i dobrze napisana, mi pomógł filmik na YT, niestety nie ma żadnego po polsku tłumaczącego zasady.
Gra na poziomie średniozaawansowanym, właściwie byłam tym zaskoczona bo ilość elementów sugerowała ze gra może być trudniejsza.
Pomysł z modułami bardzo dobry, warto zagrać w pierwszy, mimo że bardzo prosty, żeby zapoznać się z klimatem a potem można przeskakiwać spokojnie o dwa moduły.
Trochę moim zdaniem naciągany jest moduł 4-ty, ja bym tego nie nazwała dumnie modułem, to tylko 7 kart startowych.
Na plus w tej grze są: długość rozgrywki (max 60min), regrywalność, świetny klimat dla fanów złotego napoju. Nie ma żadnego momentu przestoju, raczej zawsze na koniec jest zawód, że chciało się zrobić więcej.
Jakość komponentów bardzo dobra, jedynie mogę się doczepić do znacznika rund oraz kufla piwa, mimo że są ciekawe, to ich żywotność dobiega końca po 5 rozgrywkach.
Rozłożenie i złożenie gry jest czasochłonne, ale zamiast wydawać pieniądze na wypraskę, można wszystkie komponenty sprytnie poukładać do woreczków. Trochę nie podoba mi się, ze od trzeciego modułu żetony sznapsa na planszy klasztoru są niedostępne; nie wydaje mi się ze gdyby jednak były dostępne to balans nie zostałby zachowany, a mam poczucie ze ciagle brakuje sznapsów.
Za to ogromnym plusem jest fakt, że nowo pozyskane karty układa się od razu na stosie do dobierania. Szczegół, a jak cieszy :)
Jeśli chodzi o kości, to nie należy się bać nadmiernej losowości, niemal zawsze da się tak pokombinować, aby wszystkie znalazły swoje miejsca.
Podsumowując, jest to bardzo dobra gra z półki średniozaawansowanej, na rozgrywkę ok 1h z fajnym klimatem. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Elwira

Liczba recenzji: 38

Jedna z częściej wyciaganych na stół ger ostatnio.
Bardzo przyjemna rozgrywka, duza regrywalnosc dzięki kilku modułom.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Klienci, którzy kupili Karczma pod Pękatym Kuflem, kupili również: