Kircholm 1605 / Kokenhausen 1601

3 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Walki polsko-szwedzkie na północntch rubieżach Europy to arena setek większych i mniejszych statć. Pośród nich kilka wpisało się złotymi zgłoskami na karty polskiej historii. Nie tylko dzięki temu, że bitwy te zostały przez Polaków wygrane, ale przez to jak do tego doszło.Pod Kircholmem w roku 1605 Polaków było czterokrotnie mniej. Ich sytuacja na poczatku bitwy wydawała się nie do pozazdroszczenia, ale w myśł przysłowia, że "Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są", dowódca wojsk polskich zastosował manewr udający odwrót, po czym zaatakował z zaskoczenia maszerujące szwedzkie szeregi.Pod Kokenhausen w roku 1601 Szwedzi usiłowali odblokować swoją załogę oblegającą polskich żołnierzy na zamku. Bitwa rozegrała się na przedpolach i jej efektem była kontrola nad Inflantami. Polacy nacierali dzielnie i po kilku szarżach husarii roznieśli Szwedów w puch.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Walki polsko-szwedzkie na północntch rubieżach Europy to arena setek większych i mniejszych statć. Pośród nich kilka wpisało się złotymi zgłoskami na karty polskiej historii. Nie tylko dzięki temu, że bitwy te zostały przez Polaków wygrane, ale przez to jak do tego doszło.

Pod Kircholmem w roku 1605 Polaków było czterokrotnie mniej. Ich sytuacja na poczatku bitwy wydawała się nie do pozazdroszczenia, ale w myśł przysłowia, że "Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są", dowódca wojsk polskich zastosował manewr udający odwrót, po czym zaatakował z zaskoczenia maszerujące szwedzkie szeregi.

Pod Kokenhausen w roku 1601 Szwedzi usiłowali odblokować swoją załogę oblegającą polskich żołnierzy na zamku. Bitwa rozegrała się na przedpolach i jej efektem była kontrola nad Inflantami. Polacy nacierali dzielnie i po kilku szarżach husarii roznieśli Szwedów w puch.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • mapa 100/70 cm, mapa 50/70 cm
  • 286 sztancowanych żetonów
  • scenariusze
  • instrukcja
Waga:
500 g

Recenzje

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kircholm 1605 / Kokenhausen 1601

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie