Kircholm 1605 / Kokenhausen 1601

4 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Walki polsko-szwedzkie na północntch rubieżach Europy to arena setek większych i mniejszych statć. Pośród nich kilka wpisało się złotymi zgłoskami na karty polskiej historii. Nie tylko dzięki temu, że bitwy te zostały przez Polaków wygrane, ale przez to jak do tego doszło. Pod Kircholmem w roku 1605 Polaków było czterokrotnie mniej. Ich sytuacja na poczatku bitwy wydawała się nie do pozazdroszczenia, ale w myśł przysłowia, że "Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są", dowódca wojsk polskich zastosował manewr udający odwrót, po czym zaatakował z zaskoczenia maszerujące szwedzkie szeregi. Pod Kokenhausen w roku 1601 Szwedzi usiłowali odblokować swoją załogę oblegającą polskich żołnierzy na zamku. Bitwa rozegrała się na przedpolach i jej efektem była kontrola nad Inflantami. Polacy nacierali dzielnie i po kilku szarżach husarii roznieśli Szwedów w puch.
Autor:
Piotr Gorny
Ilustracje:
Zbigniew Kasprzak
Wydawca:
Taktyka i Strategia
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Walki polsko-szwedzkie na północntch rubieżach Europy to arena setek większych i mniejszych statć. Pośród nich kilka wpisało się złotymi zgłoskami na karty polskiej historii. Nie tylko dzięki temu, że bitwy te zostały przez Polaków wygrane, ale przez to jak do tego doszło.

Pod Kircholmem w roku 1605 Polaków było czterokrotnie mniej. Ich sytuacja na poczatku bitwy wydawała się nie do pozazdroszczenia, ale w myśł przysłowia, że "Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są", dowódca wojsk polskich zastosował manewr udający odwrót, po czym zaatakował z zaskoczenia maszerujące szwedzkie szeregi.

Pod Kokenhausen w roku 1601 Szwedzi usiłowali odblokować swoją załogę oblegającą polskich żołnierzy na zamku. Bitwa rozegrała się na przedpolach i jej efektem była kontrola nad Inflantami. Polacy nacierali dzielnie i po kilku szarżach husarii roznieśli Szwedów w puch.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • mapa 100/70 cm, mapa 50/70 cm
  • 286 sztancowanych żetonów
  • scenariusze
  • instrukcja
Waga:
500 g


Recenzje

4.50
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kircholm 1605 / Kokenhausen 1601Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie