Kłuszyn 1610

1 opinia
  • wydanie polskie
4 lipca 1610 roku pod Kłuszynem doszło do spektakularnego zwycięstwa wojsk polskich nad siłami Rosji wspieranymi przez kontyngenty Szwecji, Finlandii, Niemiec, Francji, Flandrii i Anglii.Liczące niecałe 3000 żołnierzy oddziały polskie pod dowództwem hermana Żółkiewskiego rozbiły w puch, liczącą ponad 18000 armie przeciwnika.Starcie pod Kłuszynem umocniło renomę polskiej husarii, która nawet przy tak niekorzystnym sstosunki sił, potrafiła zniszczyć wroga dozsczętnie.Kłuszyn to jedna z najchwalebniejszych kart oręża polskiego i dlatego został wybrany jako pierwsza gra z systemu "Husaria". W niedalekiej przyszłości zamierzamy wydać kolejne sławne bitwy z udziałem husarii, tak aby każdy mógł samemu sprawdzić się w bojach z armiami najeżdzającymi na XVII-wieczną Polskę. Można tym samym porównać taktyke posczególnych państw i docenić dzielną polską jazdę, która przez dwa wieki rządziła na polach bitew.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

4 lipca 1610 roku pod Kłuszynem doszło do spektakularnego zwycięstwa wojsk polskich nad siłami Rosji wspieranymi przez kontyngenty Szwecji, Finlandii, Niemiec, Francji, Flandrii i Anglii.

Liczące niecałe 3000 żołnierzy oddziały polskie pod dowództwem hermana Żółkiewskiego rozbiły w puch, liczącą ponad 18000 armie przeciwnika.

Starcie pod Kłuszynem umocniło renomę polskiej husarii, która nawet przy tak niekorzystnym sstosunki sił, potrafiła zniszczyć wroga dozsczętnie.

Kłuszyn to jedna z najchwalebniejszych kart oręża polskiego i dlatego został wybrany jako pierwsza gra z systemu "Husaria". W niedalekiej przyszłości zamierzamy wydać kolejne sławne bitwy z udziałem husarii, tak aby każdy mógł samemu sprawdzić się w bojach z armiami najeżdzającymi na XVII-wieczną Polskę. Można tym samym porównać taktyke posczególnych państw i docenić dzielną polską jazdę, która przez dwa wieki rządziła na polach bitew.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
500 g

Recenzje

4.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kłuszyn 1610

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie