Korsuń 1944

Wielkie Bitwy 1939-1945
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (1)
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • wydanie polskie
Korsuń... zwany też drugim Stalingradem. Wojska niemieckie na wyraźny rozkaz Hitlera musiały bronić każdej piędzi ziemi. W ten sposób powstało ogromne wybrzuszenie, wokół którego Armia Czerwona zgromadziła wojska dwóch frontów. Wykonane na początku stycznia 1944 r. uderzenie, skierowane zostało na podstawę wybrzuszenia z zamiarem odcięcia jak największej ilości wojsk niemieckich od sił głównych. Ale Niemcy dysponowali odwodami w postaci dywizji pancernych, które ruszyły do przeciwuderzenia. Wykorzystali też, na masową skalę, samoloty transportowe by zaopatrywać okrążone w kotle jednostki. Doszło do zaciętych walk, o utrzymanie korytarza prowadzącego do Korsunia, w którym znajdowały się bazy zapatrzenia i najwazniejsze lotniska. Armia Czerwona robiła wszystko by jak najszybciej izolować okrążone wojska niemieckie i doprowadzić do ich zniszczenia oraz zadania jak największych strat nacierającym z południa Niemcom. Bitwa pod Korsuniem była pierwszą stoczoną w roku 1944 na całym froncie wschodnim. Zaangażowała praktycznie wszystkie niemieckie odwody i stała siępoczątkiem wielkich ofensyw na tym odcinki frontu. Straty niemieckei były już nie do odtworzenia.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8495

store

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Korsuń... zwany też drugim Stalingradem. Wojska niemieckie na wyraźny rozkaz Hitlera musiały bronić każdej piędzi ziemi. W ten sposób powstało ogromne wybrzuszenie, wokół którego Armia Czerwona zgromadziła wojska dwóch frontów. Wykonane na początku stycznia 1944 r. uderzenie, skierowane zostało na podstawę wybrzuszenia z zamiarem odcięcia jak największej ilości wojsk niemieckich od sił głównych. Ale Niemcy dysponowali odwodami w postaci dywizji pancernych, które ruszyły do przeciwuderzenia. Wykorzystali też, na masową skalę, samoloty transportowe by zaopatrywać okrążone w kotle jednostki.

Doszło do zaciętych walk, o utrzymanie korytarza prowadzącego do Korsunia, w którym znajdowały się bazy zapatrzenia i najwazniejsze lotniska. Armia Czerwona robiła wszystko by jak najszybciej izolować okrążone wojska niemieckie i doprowadzić do ich zniszczenia oraz zadania jak największych strat nacierającym z południa Niemcom.

Bitwa pod Korsuniem była pierwszą stoczoną w roku 1944 na całym froncie wschodnim. Zaangażowała praktycznie wszystkie niemieckie odwody i stała siępoczątkiem wielkich ofensyw na tym odcinki frontu. Straty niemieckei były już nie do odtworzenia.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • mapa 2x 50/70cm
 • 286 sztancowanych żetonów
 • instrukcja
 • scenariusze
Waga (kg):
0.48

4.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Korsuń 1944
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie