Magia i Myszy

Edycja polska gry Mice and Mystics
10 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 7 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie polskie
W grze Magia i Myszy wcielicie się w bohaterów lojalnych dobremu Królowi Andonowi. Uciekając przed złą Vanestrą, jesteście zmuszeni, by przemienić się w myszy! Zostańcie sprytnymi polnymi gryzoniami, które muszą przedrzeć się przez zamek. Zamek, który z tej perspektywy stał się dwudziestokrotnie większy. Kiedyś był waszym domem, teraz jest miejscem pełnym niebezpieczeństw. Czający się wszędzie sługusi Vanestry to najmniejsze z waszych zmartwień! Magia i Myszy jest kooperacyjną grą przygodową, w której gracze współpracują, by uratować z opresji królestwo. Zmierzą się z niezliczonymi przeciwnikami, takimi jak szczury, karaluchy i pająki, oraz oczywiście z najstraszliwszym przeciwnikiem: zamkowym kotem, Puszkiem! Możesz zostać zwinnym Księciem Collinem, który pokona przeciwników sztuką szermierki lub spróbować wyzwania jako Nez Bellows, postawny kowal. Zasyp wrogów czarami jako stary Maginos lub chroń swoich towarzyszy jako Tilda, kiedyś zamkowa uzdrowicielka. Każda mysz odegra ważną rolę! Magia i Myszy jest grą innowacyjną, ze zmienną, interaktywną sytuacją na planszy i bogatą fabułą, którą gracze pomagają współtworzyć w trakcie rozgrywki. Gra doskonale wypełni rodzinne wieczory lub spotkania ze znajomymi. Jest po części baśnią, po części grą. Dzięki niej możecie przeżyć niezapomniane przygody, o których będziecie mogli snuć opowieści latami. Magia i Myszy to niesamowite wykonanie i doskonała jakość komponentów. Pudełko pełne jest przepięknie ilustrowanych elementów. Zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach figurki dodatkowo zwiększą przyjemność z gry i spowodują, że niezwykle łatwo będzie wam wczuć się w tę fascynującą opowieść!
Autor:
Jerry Hawthorne
Wydawca:
CUBE
335,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W grze Magia i Myszy wcielicie się w bohaterów lojalnych dobremu Królowi Andonowi. Uciekając przed złą Vanestrą, jesteście zmuszeni, by przemienić się w myszy!

Zostańcie sprytnymi polnymi gryzoniami, które muszą przedrzeć się przez zamek.

Zamek, który z tej perspektywy stał się dwudziestokrotnie większy. Kiedyś był waszym domem, teraz jest miejscem pełnym niebezpieczeństw. Czający się wszędzie sługusi Vanestry to najmniejsze z waszych zmartwień!

Magia i Myszy jest kooperacyjną grą przygodową, w której gracze współpracują, by uratować z opresji królestwo. Zmierzą się z niezliczonymi przeciwnikami, takimi jak szczury, karaluchy i pająki, oraz oczywiście z najstraszliwszym przeciwnikiem: zamkowym kotem, Puszkiem!

Możesz zostać zwinnym Księciem Collinem, który pokona przeciwników sztuką szermierki lub spróbować wyzwania jako Nez Bellows, postawny kowal. Zasyp wrogów czarami jako stary Maginos lub chroń swoich towarzyszy jako Tilda, kiedyś zamkowa uzdrowicielka. Każda mysz odegra ważną rolę!

Magia i Myszy jest grą innowacyjną, ze zmienną, interaktywną sytuacją na planszy i bogatą fabułą, którą gracze pomagają współtworzyć w trakcie rozgrywki. Gra doskonale wypełni rodzinne wieczory lub spotkania ze znajomymi. Jest po części baśnią, po części grą. Dzięki niej możecie przeżyć niezapomniane przygody, o których będziecie mogli snuć opowieści latami.


Magia i Myszy to niesamowite wykonanie i doskonała jakość komponentów. Pudełko pełne jest przepięknie ilustrowanych elementów. Zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach figurki dodatkowo zwiększą przyjemność z gry i spowodują, że niezwykle łatwo będzie wam wczuć się w tę fascynującą opowieść!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 księga opowieści
 • 6 figurek mysich bohaterów
 • 16 figurek złych sługusów
 • 1 plansza opowieści
 • 8 dwustronnych kafli pomieszczeń
 • 28 kart mysich zdolności
 • 71 kart szperania
 • 18 kart potyczek
 • 6 kart mysich bohaterów
 • 5 kości akcji
 • 3 arkusze ze znacznikami
 • 19 kart inicjatywy
 • 1 instrukcja
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.50
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Magia i MyszyNajbardziej przydatne recenzje

Hasufin

Liczba recenzji: 13

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała gra!
Lubię, kiedy w planszówce daje się odczuć warstwę fabularną, a w niektórych grach, mimo że w instrukcji, czy opisach na pudełku zapowiada się fajna historia, którą będziemy przeżywać w trakcie rozgrywki, to okazuje się, że w zasadzie myślimy o elementach gry wyłącznie przedmiotowo (no to jest figurka, to żeton, to karta), całą grę traktujemy jak partię pokera (staramy się jak najlepiej wykorzystać to, co przyjdzie na rękę), a klimatu w tym tyle, co na obrazkach na kartach (a i to nie zawsze).
Magia i Myszy zdecydowanie nie zalicza się do tych gier. Każdy element mechaniki głęboko "siedzi" w fabule. Naprawdę przeżywamy przygodę, wcielamy się w bohaterów, walczymy z paskudnymi przeciwnikami, otrzymujemy rany itd. Tematyka może wydawać się nieco infantylna, ale moim zdaniem, nigdy nie jest się zbyt dorosłym na odrobinę magii i baśniowej przygody ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Michał

Cześć,
w naszym domu dzieci czekają na każda nową przygodę w M&M jak na święto. Jak to się stało? Proste:
- wykorzystałem figurki, klimat, plansze i podstawy mechaniki, odrzuciłem sztuczne ograniczenia szczegółowych zasad, ściganie się z klepsydrą, na rzecz emocji, wyobraźni i dobrej zabawy
- 4 pierwsze scenariusze rozegraliśmy w zamku
- potem wyszliśmy z zamku i zrobiłem prostego mechanicznie ale klimatycznego RPGa dla moich dzieci (8 i 10 lat)
Reszta, to kwestia wyobraźni, w pewnym sensie piszę dla nich książkę przygodową:-) Poznali wiele sympatycznych postaci, zawarli przyjaźnie, stawali w obronie słabszych oraz stoczyli wiele potyczek z rozmaitymi łotrami.
- Niebawem wrócą na chwilę do zamku, przetrzepać skórę złej królowej Wanestrze i uratować króla
- a potem znowu ruszą w świat przygód


T0STER

Liczba recenzji: 63

Gra bardzo przypadła mi do gustu. Grałem w nią z kuzynami i świetnie się z przy tym bawiłem. Wspaniała fabuła i wykonanie. Gra warta ceny.
Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Karak

Karak

Comanauts

Comanauts