Magia i Myszy

Edycja polska gry Mice and Mystics
8 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 7 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie polskie
W grze Magia i Myszy wcielicie się w bohaterów lojalnych dobremu Królowi Andonowi. Uciekając przed złą Vanestrą, jesteście zmuszeni, by przemienić się w myszy!Zostańcie sprytnymi polnymi gryzoniami, które muszą przedrzeć się przez zamek.Zamek, który z tej perspektywy stał się dwudziestokrotnie większy. Kiedyś był waszym domem, teraz jest miejscem pełnym niebezpieczeństw. Czający się wszędzie sługusi Vanestry to najmniejsze z waszych zmartwień!Magia i Myszy jest kooperacyjną grą przygodową, w której gracze współpracują, by uratować z opresji królestwo. Zmierzą się z niezliczonymi przeciwnikami, takimi jak szczury, karaluchy i pająki, oraz oczywiście z najstraszliwszym przeciwnikiem: zamkowym kotem, Puszkiem!Możesz zostać zwinnym Księciem Collinem, który pokona przeciwników sztuką szermierki lub spróbować wyzwania jako Nez Bellows, postawny kowal. Zasyp wrogów czarami jako stary Maginos lub chroń swoich towarzyszy jako Tilda, kiedyś zamkowa uzdrowicielka. Każda mysz odegra ważną rolę! Magia i Myszy jest grą innowacyjną, ze zmienną, interaktywną sytuacją na planszy i bogatą fabułą, którą gracze pomagają współtworzyć w trakcie rozgrywki. Gra doskonale wypełni rodzinne wieczory lub spotkania ze znajomymi. Jest po części baśnią, po części grą. Dzięki niej możecie przeżyć niezapomniane przygody, o których będziecie mogli snuć opowieści latami.Magia i Myszy to niesamowite wykonanie i doskonała jakość komponentów. Pudełko pełne jest przepięknie ilustrowanych elementów. Zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach figurki dodatkowo zwiększą przyjemność z gry i spowodują, że niezwykle łatwo będzie wam wczuć się w tę fascynującą opowieść!
Autor:
Jerry Hawthorne
Wydawca:
CUBE
335,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W grze Magia i Myszy wcielicie się w bohaterów lojalnych dobremu Królowi Andonowi. Uciekając przed złą Vanestrą, jesteście zmuszeni, by przemienić się w myszy!

Zostańcie sprytnymi polnymi gryzoniami, które muszą przedrzeć się przez zamek.

Zamek, który z tej perspektywy stał się dwudziestokrotnie większy. Kiedyś był waszym domem, teraz jest miejscem pełnym niebezpieczeństw. Czający się wszędzie sługusi Vanestry to najmniejsze z waszych zmartwień!

Magia i Myszy jest kooperacyjną grą przygodową, w której gracze współpracują, by uratować z opresji królestwo. Zmierzą się z niezliczonymi przeciwnikami, takimi jak szczury, karaluchy i pająki, oraz oczywiście z najstraszliwszym przeciwnikiem: zamkowym kotem, Puszkiem!

Możesz zostać zwinnym Księciem Collinem, który pokona przeciwników sztuką szermierki lub spróbować wyzwania jako Nez Bellows, postawny kowal. Zasyp wrogów czarami jako stary Maginos lub chroń swoich towarzyszy jako Tilda, kiedyś zamkowa uzdrowicielka. Każda mysz odegra ważną rolę!

Magia i Myszy jest grą innowacyjną, ze zmienną, interaktywną sytuacją na planszy i bogatą fabułą, którą gracze pomagają współtworzyć w trakcie rozgrywki. Gra doskonale wypełni rodzinne wieczory lub spotkania ze znajomymi. Jest po części baśnią, po części grą. Dzięki niej możecie przeżyć niezapomniane przygody, o których będziecie mogli snuć opowieści latami.


Magia i Myszy to niesamowite wykonanie i doskonała jakość komponentów. Pudełko pełne jest przepięknie ilustrowanych elementów. Zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach figurki dodatkowo zwiększą przyjemność z gry i spowodują, że niezwykle łatwo będzie wam wczuć się w tę fascynującą opowieść!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 księga opowieści
 • 6 figurek mysich bohaterów
 • 16 figurek złych sługusów
 • 1 plansza opowieści
 • 8 dwustronnych kafli pomieszczeń
 • 28 kart mysich zdolności
 • 71 kart szperania
 • 18 kart potyczek
 • 6 kart mysich bohaterów
 • 5 kości akcji
 • 3 arkusze ze znacznikami
 • 19 kart inicjatywy
 • 1 instrukcja
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.75
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Magia i MyszyNajbardziej przydatne recenzje

Hasufin

Liczba recenzji: 23

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała gra!
Lubię, kiedy w planszówce daje się odczuć warstwę fabularną, a w niektórych grach, mimo że w instrukcji, czy opisach na pudełku zapowiada się fajna historia, którą będziemy przeżywać w trakcie rozgrywki, to okazuje się, że w zasadzie myślimy o elementach gry wyłącznie przedmiotowo (no to jest figurka, to żeton, to karta), całą grę traktujemy jak partię pokera (staramy się jak najlepiej wykorzystać to, co przyjdzie na rękę), a klimatu w tym tyle, co na obrazkach na kartach (a i to nie zawsze).
Magia i Myszy zdecydowanie nie zalicza się do tych gier. Każdy element mechaniki głęboko "siedzi" w fabule. Naprawdę przeżywamy przygodę, wcielamy się w bohaterów, walczymy z paskudnymi przeciwnikami, otrzymujemy rany itd. Tematyka może wydawać się nieco infantylna, ale moim zdaniem, nigdy nie jest się zbyt dorosłym na odrobinę magii i baśniowej przygody ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Michał

Cześć,
w naszym domu dzieci czekają na każda nową przygodę w M&M jak na święto. Jak to się stało? Proste:
- wykorzystałem figurki, klimat, plansze i podstawy mechaniki, odrzuciłem sztuczne ograniczenia szczegółowych zasad, ściganie się z klepsydrą, na rzecz emocji, wyobraźni i dobrej zabawy
- 4 pierwsze scenariusze rozegraliśmy w zamku
- potem wyszliśmy z zamku i zrobiłem prostego mechanicznie ale klimatycznego RPGa dla moich dzieci (8 i 10 lat)
Reszta, to kwestia wyobraźni, w pewnym sensie piszę dla nich książkę przygodową:-) Poznali wiele sympatycznych postaci, zawarli przyjaźnie, stawali w obronie słabszych oraz stoczyli wiele potyczek z rozmaitymi łotrami.
- Niebawem wrócą na chwilę do zamku, przetrzepać skórę złej królowej Wanestrze i uratować króla
- a potem znowu ruszą w świat przygód


Maciej Krok

Liczba recenzji: 42

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

"Magia i Myszy" to kooperacyjna gra przygodowa dla 1 - 4 graczy, przypominająca skrzyżowanie "Descent"a (temat, część mechaniki), "Galaxy Defenders" (część mechaniki) i gry rodzinnej (cała reszta). Gracze prowadzą bohaterskie myszy przez kampanię składającą się z 11 misji, której celem jest uratowanie króla i całego królestwa przed siłami złej Vanestry, wędrując z nimi przez zamkowe pomieszczenia i tocząc boje z karaluchami, szczurami, stonogą, pająkiem i zamkowym kotem Puszkiem.

Gra jest pięknie wydana (grafiki, karty, żetony, kafle mapy), prosta mechanicznie, klimatyczna i całkiem wciągająca. Pomimo dziecinnej otoczki, grafiki na kartach są całkiem dorosłe, a historia, pomimo jej przebrania w bajkę dla dzieci, fabularnie jest mocniejsza i od "Descent"a, i od "Galaxy Defenders". Misje są sensownie poukładane, przypominają klasyczne starcia dobra ze złem, i są satysfakcjonujące. Mamy do wyboru 6 myszy, a w każdej misji użyjemy co najmniej czterech z nich, często posiadając pełną kontrole nad tym kto weźmie udział w misji a kto nie. Kart szperania (przedmiotów) jest naprawdę dużo, a większość jest użyteczna w ten czy inny sposób. Nasze myszy w toku rozwoju zdobywają nowe umiejętności (a jest po kilka użytecznych dla każdej z myszy do wyboru), które otwierają przed nimi nowe możliwości. Można grać w pojedynczy scenariusz, albo w całą kampanię, którą zdecydowanie polecam, bo dzięki temu rozwój naszych myszy jest stały, zaczynają z lepszymi przedmiotami, zdobywają i zachowują pomiędzy misjami trofea fabularne i ogólnie doświadczenie kampanii jest o wiele bogatsze. Jedna misja trwa od 2 do 3 godzin.

Pierwszą wadą jest duża powtarzalność przeciwników. W pudełku dostajemy figurkę stonogi, pająka, 6 szczurów, 8 karaluchów i... to wszystko. Każdy przeciwnik posiada dwa prawie nie różniące się od siebie warianty, do tego mamy żeton Puszka; poszczególne starcia na poszczególnych kaflach (które, notabene, też regularnie się powtarzają) zlewają się w jedno, tworząc wrażenie że bezustannie robimy to samo. Dokonywanie wyborów w tej grze po paru turach znika i zaczyna przypominać graf ze strzałkami tak/nie: czy na kaflu są przeciwnicy? Tak -> atakuj, nie -> szperaj. Czy wszyscy szperali? Tak -> przechodź dalej, nie -> szperaj. Sztuczna inteligencja przeciwników daje się streścić w jednym zdaniu: podejdź do myszy i atakuj wręcz/nie podchodź i strzelaj, w zależności od przeciwnika. W porównaniu z różnorodną, ciekawą, wielowariantową inteligencją przeciwników z "Galaxy Defenders", wygląda to bardzo blado. Gra w moim odczuciu jest zdecydowanie za prosta (dla graczy) i możliwe że w ogóle za prosta dla dorosłych. Ostatnią wadą jest cena, porównując ilość elementów w pudełku do, dajmy na to, "Descent"a, dostajemy dobre dwa razy mniej za podobną cenę.

Pomimo wad, polecam "Magię i Myszy" rodzinom z młodszymi/średnimi dziećmi, bo jest to produkt idealny dla tej grupy. Jeśli Twoim celem jest spędzenie czasu z dziećmi nad trochę bardziej intelektualną rozrywką, oderwanie ich od komputera czy nauczenie współpracy, gra sprawdzi się perfekcyjnie. Polecam ją również niedzielnym graczom, bo gra jest na tyle prosta, szybka i wciągająca, że przyjemnie spędzą przy niej popołudnie. Dla wytrawnych graczy, mimo wszystko, nie polecam: jest dla nich za prosta, wyborów jest za mało i są zbyt oczywiste a przechodzenie więcej niż jednej misji dziennie ujawnia dużą powtarzalność tej gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Comanauts

Comanauts

Karak

Karak