Mahjong (Madżong) w Torbie

144 dużych kości z akcesoriami w różowej torbie
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (1)
 • 3 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • wydanie polskie
Początki Mahjonga, nie są dokładnie znane. Legendy mówią, że w Mahjonga grano już w Arce Noego podczas potopu. Jeszcze inni wiążą tę grę z Konfucjuszem. Jest to gra prawdopodobnie wywodząca się z Chin. Choć jej dzisiejsza wersja ukształtowała się na przełomie XIX i XX wieku, to jej korzenie na pewno sięgają głębiej w przeszłość i czerpią z dawnych hazardowych gier takich jak kości, domino, różnego rodzaju płytki, kamienie, czy karty. Mahjong to nie prosta układanka, ale niezwykle popularna w Chinach strategiczna gra dla 4 osób, stworzona przez Konfucjusza ok. 500 r. p.n.e.! Gracze rozpoczynają od zbudowania "chińskiego muru", z którego po kolei wyciągają klocki, tworząc z nich rozmaite układy. Mahjong przypomina nieco pokera, ale jest dużo bardziej rozbudowany, a możliwych do ułożenia układów jest dużo więcej. Zestaw Mahjong (Madżong) w Torbie zawiera 144 duże kości 32 x 28 x 18mm zapakowane w wygodną różową torbę, wskaźnik wiatru, 2 kości oraz polską instrukcję do gry. Zestaw waży ponad 4kg.
Wydawca:
Ponnuki
14995

store

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska (UPS)) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Początki Mahjonga, nie są dokładnie znane. Legendy mówią, że w Mahjonga grano już w Arce Noego podczas potopu. Jeszcze inni wiążą tę grę z Konfucjuszem.


Jest to gra prawdopodobnie wywodząca się z Chin. Choć jej dzisiejsza wersja ukształtowała się na przełomie XIX i XX wieku, to jej korzenie na pewno sięgają głębiej w przeszłość i czerpią z dawnych hazardowych gier takich jak kości, domino, różnego rodzaju płytki, kamienie, czy karty.

Mahjong to nie prosta układanka, ale niezwykle popularna w Chinach strategiczna gra dla 4 osób, stworzona przez Konfucjusza ok. 500 r. p.n.e.! Gracze rozpoczynają od zbudowania "chińskiego muru", z którego po kolei wyciągają klocki, tworząc z nich rozmaite układy. Mahjong przypomina nieco pokera, ale jest dużo bardziej rozbudowany, a możliwych do ułożenia układów jest dużo więcej.

Zestaw Mahjong (Madżong) w Torbie zawiera 144 duże kości 32 x 28 x 18mm zapakowane w wygodną różową torbę, wskaźnik wiatru, 2 kości oraz polską instrukcję do gry.

Zestaw waży ponad 4kg.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

5.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Mahjong (Madżong) w Torbie
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie