Majestat: Królewska korona

Ekonomiczna gra familijna
3 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 7 lat
 • 20 - 40 minut
 • wydanie polskie
Tron stoi pusty. Rozgorzała walka o to, kto sięgnie po koronę. W tych czasach każdy poddany - od skromnego młynarza po dumnego szlachcica - jest na wagę złota. Tylko z ich pomocą uda się sięgnąć po władzę i stworzyć najpotężniejsze, najbogatsze królestwo. Jednak, czy zyskasz ich pomoc poprzez szacunek, czy przez strach, zależy wyłącznie od Ciebie.Nieważne jakim władcą się okażesz - surowym i budzącym strach albo kochanym i szanowanym - los królestwa zależy od ciebie. Rozwiń rodowe chorągwie, napełnij kufry złotem i szykuj miecze, następnie sięgnij po to, co ci się należy!Majestat: Królewska korona to najnowsza gra ekonomiczna autorstwa Marca Andre - twórcy Splendoru, której światowa premiera miała miejsce na targach Essen 2017.Cofnijcie się do średniowiecza i rekrutujcie lojalnych poddanych. Na ziemiach Majestatu koronę może nosić tylko najbogatszy z Was!
Autor:
Marc André
Ilustracje:
Anne Heidsieck
Wydawca:
Bard Centrum Gier
12995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Tron stoi pusty. Rozgorzała walka o to, kto sięgnie po koronę. W tych czasach każdy poddany - od skromnego młynarza po dumnego szlachcica - jest na wagę złota. Tylko z ich pomocą uda się sięgnąć po władzę i stworzyć najpotężniejsze, najbogatsze królestwo. Jednak, czy zyskasz ich pomoc poprzez szacunek, czy przez strach, zależy wyłącznie od Ciebie.

Nieważne jakim władcą się okażesz - surowym i budzącym strach albo kochanym i szanowanym - los królestwa zależy od ciebie. Rozwiń rodowe chorągwie, napełnij kufry złotem i szykuj miecze, następnie sięgnij po to, co ci się należy!

Majestat: Królewska korona to najnowsza gra ekonomiczna autorstwa Marca Andre - twórcy Splendoru, której światowa premiera miała miejsce na targach Essen 2017.

Cofnijcie się do średniowiecza i rekrutujcie lojalnych poddanych. Na ziemiach Majestatu koronę może nosić tylko najbogatszy z Was!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 70 żetonów
 • 32 karty lokacji
 • 60 kart postaci
 • 4 karty poddanych
 • 30 drewnianych pionków
 • 1 instrukacja
 • 1 podsumowanie zasad
Waga:
700 g


5.00
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Majestat: Królewska koronaNajbardziej przydatne recenzje

Kuhaku

Liczba recenzji: 17

Gra rzeczywiście w pewnych elementach podobna do Splendoru, ale nie jest to wcale wadą.

Rozgrywkę w obie gry dobrze wspominam, jednak ta wydaje się troszkę lżejsza niż splendor.

Grafiki na kartach lokacji, i sposób w jaki układają się w miasteczko, jest bardzo urzekające.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Invader

Liczba recenzji: 124

Kolejny świetny gateway twórcy Splendoru. Mimo banalnych zasad i bardzo krótkiego czasu rozgrywki (około 20 minut), daje więcej możliwości (w porównaniu do Splendoru). Kawał przyjemnej gry rodzinnej, dający również masę przyjemności bardziej wymagającym graczom. Piękne grafiki oraz świetnie przygotowana wypraska zadowoli najbardziej wymagających estetów. Szykuje się mocny hit na najbliższe Święta.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gerszom

Liczba recenzji: 5

Jak dla mnie ideał :)

Wspaniała, szybka gra. Jest łatwym progiem wejścia dla nowych graczy, a i starym wygom da dużo satysfakcji. Gra jest wykonana prześlicznie, a żetony to już majstersztyk. Zawsze chętnie usiądę i zagram, nawet kilka partii pod rząd, gdyż rozgrywka jest dość krótka. Emocje, zabawa, trochę strategii, czego chcieć więcej?

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry kiedy planowany jest dodruk gry Majestat królewka korona? Jeżeli w ogóle jest.

~ Bartek 08.07.2021 09:35

Z tego co słyszałem Bard nie będzie już dodrukowywał tego tytułu.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 21.07.2021 16:12

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie