Memoir '44 - Terrain Pack

Dodatek z nowymi rodzajami terenu
14 opinii
 • 2 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Memoir '44.
Memoir '44
Dodatek zawiera: 66 żetonów terenu - drogi, tory kolejowe, bagna, kanały, góry, drzewa palmowe, koryta rzek, wzgórza... 22 żetonów obiektów - m.in. stacja przeładunkowa, elektrownia, obóz jeńców, stacja radarowa, latarnia morska, lotnisko, koszary, cmentarz, fabryka, forteca, afrykańska wioska, ... 20 okrągłych znaczników, w tym 10 pól minowych, 5 włoskich i brytyjskich medali, 6 celowników 16 obiektów - w tym pontony, mosty kolejowe i drogowe, bunkry 28 znaczników jednostek specjalnych, w tym inżynierów, partyzantów, oddziałów północno-afrykańskich, elitarnych jednostej USA, Niemieckich, Włoskich i Brytyjskich. 4 historyczne scenariusze używające nowych żetonów instrukcja opisująca wszystkie elementy i ich działanie Przygotowaliśmy polską instrukcję Memoir '44 - Terrain Pack, zapraszamy do lektury! 
Autor:
Richard Borg
Wydawca:
Days of Wonder
164,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dodatek zawiera:

 • 66 żetonów terenu - drogi, tory kolejowe, bagna, kanały, góry, drzewa palmowe, koryta rzek, wzgórza...
 • 22 żetonów obiektów - m.in. stacja przeładunkowa, elektrownia, obóz jeńców, stacja radarowa, latarnia morska, lotnisko, koszary, cmentarz, fabryka, forteca, afrykańska wioska, ...
 • 20 okrągłych znaczników, w tym 10 pól minowych, 5 włoskich i brytyjskich medali, 6 celowników
 • 16 obiektów - w tym pontony, mosty kolejowe i drogowe, bunkry
 • 28 znaczników jednostek specjalnych, w tym inżynierów, partyzantów, oddziałów północno-afrykańskich, elitarnych jednostej USA, Niemieckich, Włoskich i Brytyjskich.
 • 4 historyczne scenariusze używające nowych żetonów
 • instrukcja opisująca wszystkie elementy i ich działanie

Przygotowaliśmy polską instrukcję Memoir '44 - Terrain Pack, zapraszamy do lektury

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.00
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Memoir '44 - Terrain PackNajbardziej przydatne recenzje

Ojciecfelix

Liczba recenzji: 68

Myślę, że jest to podstawowy zestaw po zakupie Memoir 44. Dodaje wiele nowych kafelków z torami, dworcami, plażami, elementami terenów pustynnych itp. Warto go mieć i ściągnąć ze strony Days of Wonder scenariusze zrobione przez fanów. Na pewno wtedy Memoira wystarcza na wiele wieczorów :)


Kacper

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kolejny produkt w serii memoir 44. W moim przypadku zakupiłem od razu razem z podstawką. Moim zdaniem absolutny 'must have', jeżeli ktoś zamierza dłużej grać w memoira. Dzięki nowym heksom terenu drastycznie zwiększa się możliwość tworzenia nowych, ciekawszych i bardziej rozbudowanych scenariuszy. Poszerza się też możliwość wyboru z bogatych zasobów scenariuszy do ściągnięcia ze strony Days of Wonder.
Rebel - jak zwykle - klasa sama dla siebie.


Enikon

Liczba recenzji: 52

Dobry, solidny produkt

Terrain Pack jest bardzo przydatnym dodatkiem do gry Memoir 44. Cechuje go jak sama nazwa mówi wiele rodzajów terenu. Od dróg przez jeziora po tory i bagna. Wyjątkowym plusem dodatku są jeszcze dodatkowe znaczniki sił specjalnych (w tym polskiej) oraz nowe zasady z oddziałami mechaników które bardzo polepszają jakość rozgrywki. Oczywiście dodatkowe płytki terenu np. obozy jenieckie czy elektrownie polepszają wygląd wizualny gry ,ale większość z nich działa na podstawie miast co moim zdaniem marnuje potencjał całego dodatku. Na szczęście można samemu przypisać zasady do poszczególnych płytek (np. na peryferiach elektrowni czołgi mogą strzelać jeszcze na czwarte pole z siła 2 kostek) tego typu zamiany pozwalają na ciekawsze rozegranie gry. Takie działania pokazują siłę gier planszowych nad grami komputerowymi w których cała interakcja i dowolne zasady zminimalizowane są do kodów i czatu.
Część z was pewnie zapyta się w myślach "czemu nie ocena: 5" kluczowa jest cena. Jak na zaawansowanie dodatku cena jest według mnie zbyt zawyżona (produkt netto pewnie był z 80zł)
,ale to chyba jedyna wada tego dodatku


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również