Most Primosole

14 - 17 lipca 1943
4 opinie
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
„...W rejonie mostu miało lądować 1856 spadochroniarzy. Później miały lądować szybowce z działami przeciwpancernymi. Armada powietrzna została ostrzelana przez własne okręty, nad którymi przelatywała. O utrzymaniu szyku i jakiekolwiek koordynacji działań nie mogło być mowy. W efekcie, w rejonie mostu znalazło się 12 oficerów i 283 żołnierzy – 16% zakładanych sił! Na szczęście wylądowali dowódca brygady i dowódcy batalionów. Dzięki temu, te skromne siły opanowały most, były świetnie dowodzone i przez cały dzień 14 lipca dzielnie walczyły. ”„Most Primosole” jest planszową grą wojenną, wykorzystującą zasady systemu “Wielkie bitwy małych oddziałów”. Starcie o most Primosole zostało podzielone na dwa scenariusze. W pierwszym, brytyjscy spadochroniarze muszą obronić most przed kontratakującymi oddziałami niemieckimi. Oddając historyczne kłopoty lądujących oddziałów, już na początku gry należy ustalić, jakimi siłami dysponuje gracz brytyjski. W grze znajdują się jednostki, które nie dotarły na pole bitwy. Dzięki temu można sprawdzić, jak potoczyłaby się bitwa, gdyby desant powietrzny był lepiej przeprowadzony.W drugim scenariuszu, stroną zdecydowanie silniejszą są Brytyjczycy. Nie oznacza to, że łatwo przypadnie im zwycięstwo. Po pierwsze muszą nie tylko opanować most, ale także drogę prowadzącą do Katanii. Niemcy zajmują korzystny teren i ich obrona jest już skonsolidowana. Mogą podjąć próbę zniszczenia mostu i w ten sposób powstrzymać atakujących.
Autor:
Adam Niechwiej
Wydawca:
Strategemata
3500

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wyślemy w ciągu miesiąca


tyDzień darmowej dostawy.


Opis

„...W rejonie mostu miało lądować 1856 spadochroniarzy. Później miały lądować szybowce z działami przeciwpancernymi. Armada powietrzna została ostrzelana przez własne okręty, nad którymi przelatywała. O utrzymaniu szyku i jakiekolwiek koordynacji działań nie mogło być mowy. W efekcie, w rejonie mostu znalazło się 12 oficerów i 283 żołnierzy – 16% zakładanych sił! Na szczęście wylądowali dowódca brygady i dowódcy batalionów. Dzięki temu, te skromne siły opanowały most, były świetnie dowodzone i przez cały dzień 14 lipca dzielnie walczyły. ”

„Most Primosole” jest planszową grą wojenną, wykorzystującą zasady systemu “Wielkie bitwy małych oddziałów”. Starcie o most Primosole zostało podzielone na dwa scenariusze. W pierwszym, brytyjscy spadochroniarze muszą obronić most przed kontratakującymi oddziałami niemieckimi. Oddając historyczne kłopoty lądujących oddziałów, już na początku gry należy ustalić, jakimi siłami dysponuje gracz brytyjski. W grze znajdują się jednostki, które nie dotarły na pole bitwy. Dzięki temu można sprawdzić, jak potoczyłaby się bitwa, gdyby desant powietrzny był lepiej przeprowadzony.

W drugim scenariuszu, stroną zdecydowanie silniejszą są Brytyjczycy. Nie oznacza to, że łatwo przypadnie im zwycięstwo. Po pierwsze muszą nie tylko opanować most, ale także drogę prowadzącą do Katanii. Niemcy zajmują korzystny teren i ich obrona jest już skonsolidowana. Mogą podjąć próbę zniszczenia mostu i w ten sposób powstrzymać atakujących.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • planszy formatu A3;
  • 108 sztancowanych żetonów;
  • kolorowej instrukcji (8 stron);
  • 1 karty ze scenariuszami;
  • 1 karty pomocniczej.
  • Uwaga: Gra nie zawiera talii kart, w którą gracze muszą sami się zaopatrzyć.
Waga:
200 g


Recenzje

4.00
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Most Primosole



Wszystkie recenzje



Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie