Odbudowa Warszawy

10 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 10 lat
  • ok. 75 minut
  • wydanie polskie
Odbudowa Warszawy 1945-1980 to wyjątkowa gra o prostych zasadach, która zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, a jej wariant zaawansowany spodoba się również doświadczonym graczom.Stawisz w niej czoła wyzwaniu budowy miasta na gruzach powojennej Warszawy. Wcielisz się w pracownika Biura Odbudowy Stolicy, a Twoim zadaniem będzie racjonalna rekonstrukcja zniszczonego miasta. Za stawianie kolejnych budynków, mostów i odcinków metra otrzymasz punkty zwycięstwa. Kto będzie miał ich najwięcej na koniec rozgrywki, wygra!W grze występuje aż 60 unikatowych budynków ukazujących architektoniczne bogactwo stolicy Polski. Odkryj piękno Warszawy i odbuduj ją według własnego pomysłu!
Wydawca:
Fabryka Gier Historycznych
16995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Odbudowa Warszawy 1945-1980 to wyjątkowa gra o prostych zasadach, która zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, a jej wariant zaawansowany spodoba się również doświadczonym graczom.

Stawisz w niej czoła wyzwaniu budowy miasta na gruzach powojennej Warszawy. Wcielisz się w pracownika Biura Odbudowy Stolicy, a Twoim zadaniem będzie racjonalna rekonstrukcja zniszczonego miasta. Za stawianie kolejnych budynków, mostów i odcinków metra otrzymasz punkty zwycięstwa. Kto będzie miał ich najwięcej na koniec rozgrywki, wygra!

W grze występuje aż 60 unikatowych budynków ukazujących architektoniczne bogactwo stolicy Polski. Odkryj piękno Warszawy i odbuduj ją według własnego pomysłu!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga (kg):
1

4.50
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Odbudowa WarszawyNajbardziej przydatne recenzje

Rarianna - Immi

Liczba recenzji: 110

Byłam na konferencji premiery gry i miałam możliwość pograć w nią parę razy w finalną wersję, która ostatecznie została wydana. Jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczona poziomem tej gry. Familijna wersja jest na tyle przyjazna, że osoby nie przepadające za historią bez trudu odnajdą radość w zwykłym budowaniu miasta (trochę kojarzy się z budowaniem ogrodu w takenoko). Dla bardziej zaawansowanych graczy, którzy lubią pogłówkować wariant zaawansowany będzie odpowiednią opcją. Tu już mówimy o daleko posuniętej strategii - dzielenie zasobów, realizowanie norm (200% normy!), założeń urbanistycznych, wysyłanie inzynierów by zajmowali teren gdy my staramy się pozyskać fundusze w tym czasie. Każdy ruch ma znaczenie. Każdy.
Inne plusy? Jest naprawdę ładnie wydane, drewniane znaczniki gruzów, zasobów, budynków i inżynierów sa kolorowe i miłe w dotyku. Mapa warszawy jest przerysem ze zdjęć lotniczych z 1944 roku - ja doceniam takie smaczki. Bardzo fajna gra, serdecznie polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Nayia

Liczba recenzji: 149

Graliśmy na ubiegłych Targach Książki w Warszawie (a jakże), niestety mieliśmy czas zagrać tylko raz i tylko w wariant podstawowy. Dlatego króciutko w plusach i minusach:

+ Możliwość pozamieniania pewnych zabytków i obiektów - Pałac Kultury w miejscu ZOO? Dworzec Centralny gdzieś na Pradze? A może Żerań w okolicach Ursusa?
+ Wariant zaawansowany sprawia wrażenie większej władzy i możliwości graczy wpływania na plac boju... znaczy się budowy
- Brakowało nam kilku punktowych skrótów na planszy (bodajże w punktacji metra czy coś)
- Trochę długo się gra jedną partię, ale to możliwe, że dlatego, że się uczyliśmy i było nas full graczy.

Ogółem gra dosyć surowa, ale z potencjałem. Nie skreślam, ale nie zachwyciła mnie na tyle, abym chciała ją kupić. (Dla porównania: przy Domku zobaczonym na tych samych targach wystarczyło mi kilka sekund patrzenia na cudzą rozgrywkę, aby wiedzieć, że chcę tę grę.)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

'nołnejm'

Liczba recenzji: 9

Pięknie wykonana gra. Nie da się ukryć, że najwięcej frajdy będą z niej mieć osoby zamieszkujące Warszawę lub chociażby znający jej topografię (element komiczny w postaci np. wybudowania FSO Żerań na Bemowie jest małym plusem dla całej rozgrywki).
W grę graliśmy ze znajomymi dwa razy. Pierwsza partia była trochę trudna, bo opanowanie zasad i odnalezienie strategii zabierają trochę czasu, jednak już pod koniec wszyscy śmigaliśmy. Następna rozgrywa była czystą przyjemnością dzięki patrzeniu na śliczne elementy i dobrze naoliwiony mechanizm.
Zaznaczę jeszcze, że graliśmy wyłącznie w tryb "zaawansowany", gdyż "podstawowy" wydaje sie zbyt prosty :)
Mimo to grę polecam i w mojej ocenie dostaje ona solidne 4,5/5

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie