Osadnicy: Narodziny Imperium - Trzej Przyjaciele z Boiska

Drugi pakiet imperialny
6 opinii
  • 1 - 4 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Osadnicy: Narodziny Imperium.
Osadnicy: Narodziny Imperium
Najnowszy dodatek do Osadników: Narodziny Imperium podobnie jak wcześniej wydany Każdy Potrzebuje Przyjaciela jest poręcznym zestawem kart, które możemy dodać do wersji podstawowej. Dodatek wprowadza regułę setów - dzięki której gracze podczas budowania lokacji nie tylko będą skupiali się na ich zdolnościach ale i kolorach! Za każdy zbudowany zestaw trzech kart w jednym kolorze czeka na nich nagroda w postaci Punktów zwycięstwa i dodatkowych zasobów!Dodatek zawiera po 10 nowych kart do każdej z istniejących frakcji, dodatkowe karty zwykłe oraz nowe karty do wariantu solo.
Autor:
Ignacy Trzewiczek
Wydawca:
Portal Games
4995

Dostępne 4 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Najnowszy dodatek do Osadników: Narodziny Imperium podobnie jak wcześniej wydany Każdy Potrzebuje Przyjaciela jest poręcznym zestawem kart, które możemy dodać do wersji podstawowej. Dodatek wprowadza regułę setów - dzięki której gracze podczas budowania lokacji nie tylko będą skupiali się na ich zdolnościach ale i kolorach! Za każdy zbudowany zestaw trzech kart w jednym kolorze czeka na nich nagroda w postaci Punktów zwycięstwa i dodatkowych zasobów!

Dodatek zawiera po 10 nowych kart do każdej z istniejących frakcji, dodatkowe karty zwykłe oraz nowe karty do wariantu solo.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
130 g


Recenzje

4.67
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Osadnicy: Narodziny Imperium - Trzej Przyjaciele z BoiskaNajbardziej przydatne recenzje

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kupił jeszcze przed wakacjami, ale dopiero jak nieco pograł, stwierdził że można zaopiniować.

Od razu śpieszę wyjaśnić, że tak jak już poprzednio pisywałem O:NI lubię i jestem posiadaczem wszystkiego co ta seria ze sobą niesie. Więc za sentyment +1 do oceny.

Do rzeczy: w łapska dostajemy trzeci w ogóle ("Każdy potrzebuje ..., "Atlantydzi") a drugi Pakiet Imperialny (tzw. "mały") do gry O:NI.
Kart w malutkim pudełeczku jest 67, w tym 50 Frakcyjnych, dla każdej z pięciu (już) Nacji po 10, następnie 13 Kart Zwykłych (w tym jedną Natychmiastowego Wejścia) i 4 do Gry Jednoosobowej.

Gra robi się gruba, bowiem łącznie ma już 452 karty ! (w tym wersja podstawowa 220, a trzy dodatki 232) A pamiętać należy, że to jeszcze nie koniec.
Zalecam więc przygotowanie osobnej półki na regale, pod taką Karcianą "Kobyłkę-nie LCG" :)

Wykonanie oczywiście, podobnie jak w poprzednich odsłonach na poziomie najwyższym. Kolorystyka, grafiki, wszystko utrzymane jak w pozostałych dodatkach.

Nowe karty, nowe karty i nowe karty.
Ponoć w dodatku tym, istotne staje się granie zestawami/pakietami kart, jednak mam wrażenie, że "3 Przyjaciół ..." dostaliśmy jako apéritif przed drugą dodatkową Nacją - Aztekami.

Dla fana-kolekcjonera O:NI oczywiście must have.
Aztekowie - czekamy !


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

MistrzGargamel

Liczba recenzji: 18

Fajny dodatek, choć nie wprowadza rewolucji ale daje kilkanaście nowych kart zwykłych co daje odrobinkę świeżości. Karty frakcyjne setów poza japończykami raczej nie sprawdzą się w budowanych dekach ( przynajmniej na chwilę obecną ) bo jest jak narazie za mało fajnych kart pojedynczych kolorów żeby mozna było zbudować na nich sensowna talię pod mechanikę punktowania z setów. Nie mniej do każdej frakcji przychodzi kilka nowych kart które warto wrzucić do talii.
Czekam na kolejny dodatek - AZTEKOWIE - nowa nacja, i nowa mechanika świątyń :) choć póki co nie ma żadnych informacji dokładniejszych to na oko widać że pomysł dużo lepszy niż ATLANTYDZI.


Wyscigarz

Liczba recenzji: 96

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawy dodatek, chociaż po KPP wydawał się trochę słaby (trzeba się czasem nakombinować, żeby zbudować porządny "młynek"). Nie podoba mi się sposób oznaczania liczby zestawów (wkładanie kart zwykłych pod frakcyjne), bo eliminuje niektóre karty z gry. My oznaczamy, kładąc na karcie odpowiednią ilość żetonów Atlantydy :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Klienci, którzy kupili Osadnicy: Narodziny Imperium - Trzej Przyjaciele z Boiska, kupili również: