Poprzez Wieki

Mikrostrategia dla dwojga
3 opinie
  • 2 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie polskie
Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikrogier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania Osadników: Narodziny Imperium). Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach.  Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.
Autor:
Kristian CŒurla
Wydawca:
Portal Games
45,00
39,95
-11%

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikrogier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania Osadników: Narodziny Imperium).
 
Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach.  Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 18 kart
  • 4 żetony
  • bloczek kartek z ołówkiem
  • instrukcja
Waga:
300 g


Recenzje

3.67
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Poprzez WiekiNajbardziej przydatne recenzje

Triskel

Tym razem w moje ręce wpadła gra "Poprzez Wieki", cechująca się szybkością rozgrywki i dbałością wykonania. Mikro gra w cywilizację wciągnęła mnie od samego początku i świetnie spędziłem przy niej wolny czas. Jest to pozycja dla dwóch graczy, której rozgrywka jest bardzo szybka i emocjonująca. Zasady są banalnie proste, grafiki dopracowane i ciekawe, a regrywalność stoi na wysokim poziomie. Nie zwlekając dłużej zapraszam do recenzji i wyprawy poprzez wieki.

Rozgrywkę zaczynamy od wybrania jednej z pięciu kart, pozostałe przekazujemy kolejnemu graczowi. Karty posiadają symbole specjalne i unikalne zasady, dzięki, którym będziemy zdobywać punkty niezbędne do zwycięstwa. Gdy runda się kończy wybieramy jedną kartę jako relikt przeszłości, który pozostanie w naszym królestwie, a inne karty musimy usunąć. Gdy trzy rundy dobiegną końca wygrywa ten gracz, który posiada najlepiej prosperujące królestwo.

Mechanika gry jest prosta i klarowna, pozwalająca w pełni cieszyć się szybkością rozgrywki. Podczas gry należy szybko podejmować decyzje, co czasami może prowadzić do niespodziewanych sytuacji. Zbieramy symbole i odpowiednie karty aby rozbudować naszą cywilizację, jednak musimy robić to rozważnie jeżeli chcemy odnieść upragnione zwycięstwo. Musimy bacznie obserwować cóż planują nasi przeciwnicy, aby nie dać się podejść. Aby móc realizować bardziej zaawansowane strategie musimy dobrze poznać zestaw kart, którymi przyjdzie nam grać. Z biegiem kolejnych rozgrywek przychodzi to dość szybko i potyczki stają się o wiele bardziej złożone i emocjonujące. Grafiki na kartach zostały wykonane starannie, sprawiając, że rozgrywka to prawdziwa przyjemność. "Poprzez Wieki" potrafi naprawdę wciągnąć na dłuższy czas, w szczególności jeżeli ktoś lubi szybkie gry z prostą mechaniką (tak jak ja).

"Poprzez Wieki" jest jedną z lepszych mikro gier w jakie ostatnio grałem. Prosta mechanika, szybka rozgrywka i dbałość wykonania, to zasadnicze plusy tej pozycji. Gra nadaje się świetnie na imprezy, jak i partie w gronie znajomych. Łatwo można ją zabrać ze sobą na wycieczkę, co sprawia, że można w nią grać dosłownie wszędzie. Jest to idealna gra dla dwóch graczy, którzy chcą od czasu do czasu urozmaicić sobie wolny czas. Jeżeli w przyszłości wydawnictwo wypuści na rynek dodatki, to rozgrywka tylko na tym zyska i będziemy mogli jeszcze przez długi czas cieszyć się emocjonującą grą. Na zakończenie mogę Wam ją z czystym sumieniem polecić, a ja wracam z powrotem w podróż poprzez wieki rozbudowywać moje królestwo...


Gosiek

Liczba recenzji: 1

Dobra, a do tego naprawdę ładna graficznie i przywozicie wydana, gra dla dwóch osób. Choć nieco nieporęczna, bo karty są dość duże.
Pomimo, że na "Poprzez Wieki" składa się zaledwie 18 kart i kilka żetonów, to rozgrywka potrafi wciągnąć i zachęcić do kolejnych partii, które rzadko kiedy trwają dłużej niż 10-15 minut.

Niestety z uwagi na mikre rozmiary gry, częste powroty do niej mogą sprawić, że zacznie się nudzić - w końcu zapamiętanie tych 18 kart nie jest zbyt trudne, i zabawa staje się powtarzalna.

Ale i tak warto - dla mnie solidne 4.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Tomasch

Liczba recenzji: 19

Mechanika gry bardzo przypomina znaną z 7 cudów świata, ale jest dużo ciekawsza jeśli chodzi o grę w dwie osoby, bo dla takiej liczby graczy jest dedykowana. W pudełku poza instrukcją znajdziemy jedynie 18 kart, 4 żetony, przydatne raczej tylko do pierwszych kilku rozgrywek i tym co lecytyne wylewają za kołnierz, oraz ołówek i notesik do notowania punktów po każdym z 3 etapów gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie