Psycho Dropsy: Sezon Pierwszy
Polska gra inspirowana Cards Against Humanity- 4 - 20 osób
- od 18 lat
- 15 - 45 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Grzegorz Nawara
- Wydawca:
- abcportal
Opis
Gra imprezowa dla tych, którzy czują potrzebę powiedzenia czegoś zupełnie nieodpowiedniego.
Zostałeś ostrzeżony.
Gra jest bardzo prosta. Losujemy czarną kartę z pytaniem. Potem każdy wybiera białą kartę z odpowiedzią, która pasuje do pytania. Wygrywa najzabawniejsza i najlepiej przeczytana odpowiedź.
PsychoDropsy są podobne do gry “Cards Against Humanity” i “Apples to Apples”, ale są po polsku, mają udoskonalone zasady gry i zupełnie nowe karty.
Ta gra nie nadaje się dla osób bez poczucia humoru. U osób niepozbawionych dobrego smaku może spowodować gwałtowny kaszel, zaczerwienienie, trudności z oddychaniem i wyrzuty sumienia. Nie powinna być używana wraz z alkoholem lub innymi legalnymi środkami poniewierającymi. Spójrzmy prawdzie w oczy – nie powinna być również używana pod wpływem jakichkolwiek środków nielegalnych, nawet jeśli ich legalizacja jest tylko kwestią czasu.
karty z każdego sezonu gry PsychoDropsy można połączyć w dowolnej kombinacji z innymi sezonami w serii.
Gra imprezowa dla tych, którzy czują potrzebę powiedzenia czegoś zupełnie nieodpowiedniego. Zostałeś ostrzeżony. Gra jest bardzo prosta. Losujemy czarną kartę z pytaniem. Potem każdy wybiera białą kartę z odpowiedzią, która pasuje do pytania. Wygrywa najzabawniejsza i najlepiej przeczytana odpowiedź.
Mimo iż Psychodropsy dość swobodnie poruszają różne zakazane tematy i prowokują do niepoprawnych politycznie żartów, to są utrzymane w kulturalnym stylu i nie zawierają słów wulgarnych. No może jedno...
PsychoDropsy: Sezon 1 zawiera dokładnie te same karty, co pierwsza, limitowana edycja.
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Waga:
- 1,4 kg
Recenzje
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Psycho Dropsy: Sezon Pierwszy
Najbardziej przydatne recenzje
No fajnie, ale tak z ciekawości - nie jest to pogwałcenie licencji creative commons? Cards Against Humanity są dostępne za darmo, ale - jak to w CC - z zastrzeżeniem, żeby nikt na tym kasy nie trzaskał. Tymczasem ten produkt sam reklamuje się jako "klon" i w sumie różnic w zasadach/stylu graficznym nie widać, no bo tłumaczenie czy dodadnie kart trudno uznać za innowację.
Czekałem na polskie wydanie Cards Against Humanity. Ale dlaczego "Psycho Dropsy" i skąd ta kosmiczna cena? Kwota 100 PLN za 400 kart o ubogiej gafice to nieporozumienie. No i właśnie "klon" - czy to aby zgodne z licencją Creative Commons?
Lol, tagline produktu zmienił się z "klona" na "inspirowaną przez". Zasadnicze pytanie o creative commons cały czas chyba jednak w mocy, napiszcie coś, autorzy! Nie to, żebym chciał latać z donosami, ale jeśli gra się sprzeda w liczbie egzemplarzy większej niż 50, to ktoś pewnie zachce :P
No a obserwacja kolegi niżej, że kto by chciał pyknąć stówkę na CaH - też rozsądna. Znalezienie polskiego darmowego tłumaczenia CaH zabrało mi słownie pięć sekund, wystarczy wklepać w google "cards against humanity polski" i voila - ładny pdf wisi na wykopie.
Wszystkie recenzje
Recenzje na innych portalach
- Recenzja na blogu ciekawegry.
- Recenzja na blogu Fabryka Dygresji
- Recenzja na blogu Fabryka dygresji
- Recenzja na blogu przykominku
- Recenzja na blogu Wokół Planszy
- Opis na stronie producenta
- Recenzja w serwisie Rebel Times nr 94
- Recenzjum recenzuje Psycho Dropsy
- Wideorecenzja na kanale Gry planszowe u Wookiego w serwisie Youtube
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?