Puerto Rico: Gra karciana

Sprawdź, czy powiedzie Ci się w kwitnącym San Juan
3 opinie
  • 2 - 4 osoby
  • od 10 lat
  • 30 - 60 minut
  • wydanie polskie
Poszukiwacz złota czy Gubernator? Burmistrz czy Budowniczy?Bez względu na rolę, w którą wcielisz się w Nowym Świecie, Twój cel będzie pewnie taki sam: odnieść sukces i zdobyć uznanie. Kto najlepiej zarządzi produkcją? Kto zbuduje najważniejsze budynki? Kto zbierze najwięcej punktów zwycięstwa?Puerto Rico: Gra karciana to doskonałe przełożenie starszej siostry - gry planszowej Puerto Rico - na mały format, który można ze sobą zabrać wszędzie.Gra toczy się kilkanaście rund. W każdej z nich jeden gracz wybiera jedną z pięciu postaci, przez co ustala akcję, która będzie realizowana przez wszystkich graczy.Kluczem do wygranej jest jak najlepsze wykorzystanie akcji i przywilejów, które pojawiają się w następujących po sobie rundach gry, w różnej kolejności.
Autor:
Andreas Seyfarth
Ilustracje:
Harald Lieske, Mia Steingraeber
Wydawca:
Lacerta
8495

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Poszukiwacz złota czy Gubernator? Burmistrz czy Budowniczy?

Bez względu na rolę, w którą wcielisz się w Nowym Świecie, Twój cel będzie pewnie taki sam: odnieść sukces i zdobyć uznanie. Kto najlepiej zarządzi produkcją? Kto zbuduje najważniejsze budynki? Kto zbierze najwięcej punktów zwycięstwa?

Puerto Rico: Gra karciana to doskonałe przełożenie starszej siostry - gry planszowej Puerto Rico - na mały format, który można ze sobą zabrać wszędzie.

Gra toczy się kilkanaście rund. W każdej z nich jeden gracz wybiera jedną z pięciu postaci, przez co ustala akcję, która będzie realizowana przez wszystkich graczy.

Kluczem do wygranej jest jak najlepsze wykorzystanie akcji i przywilejów, które pojawiają się w następujących po sobie rundach gry, w różnej kolejności.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 112 karty gry
  • 30 kart rozszerzenia
  • 5 kart targowisk
  • 5 kart postaci
  • 1 karta gubernatora
  • 1 instrukcja
Instrukcja i inne pliki:

Recenzje

4.33
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Puerto Rico: Gra karcianaNajbardziej przydatne recenzje

John Zgryźliwy

Liczba recenzji: 70

Dobry, solidny produkt

Gra fajna, polecam. Po wprawieniu się można w 30 - 40 min skończyć. Wciąga, względnie proste zasady, ale pudełko zaprojektowane jakoś ni w 5 ni w 9. Nie da rady ułożyć kart w 3 stosy w żaden sposób, więc trzeba uważać przy kupowaniu koszulek. Premium (90 mikronów są za grube), nie wiem jak 50. Powinny być na styk, ale trochę danger.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Godunow

Jeśli ktoś nie wie: to jest San Juan tylko ze zmienioną nazwą.


Konrad

Liczba recenzji: 95

Lżejsza wersja RftG, w neutralnym klimacie.
Dla fanów kompaktowych karcianek. Wydane również jako San Juan.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie