Quarto Mini

  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (7)
 • 2 osoby
 • od 6 lat
 • 15 - 30 minut
 • wydanie angielskie
 • instrukcja polska
Plansza posiada szesnaście pól, na których gracze na przemian ustawiają po jednej wybranej i przekazanej im przez przeciwnika figurze. Każda z 16 drewnianych figur posiada cztery charakterystyczne cechy; może być: czarna lub biała, okrągła lub kwadratowa, wysoka lub niska, z otworem lub bez. Wygrywa ten, kto ustawi rząd z 4 figur, posiadających przynajmniej jedną cechę wspólną i dodatkowo ogłosi to krzycząc Quarto! Gra została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami między innymi we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1993 roku została uznana za najlepszą grę umysłową według stowarzyszenia MENSA. Cała gra wykonana jest z drewna. Całość zapakowana w eleganckie pudełko może stanowić znakomity prezent dla ludzi ceniących piękno.
Wydawca:
Gigamic
7500

store

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Plansza posiada szesnaście pól, na których gracze na przemian ustawiają po jednej wybranej i przekazanej im przez przeciwnika figurze.

Każda z 16 drewnianych figur posiada cztery charakterystyczne cechy; może być: czarna lub biała, okrągła lub kwadratowa, wysoka lub niska, z otworem lub bez.

Wygrywa ten, kto ustawi rząd z 4 figur, posiadających przynajmniej jedną cechę wspólną i dodatkowo ogłosi to krzycząc Quarto!

Gra została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami między innymi we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W 1993 roku została uznana za najlepszą grę umysłową według stowarzyszenia MENSA.

Cała gra wykonana jest z drewna. Całość zapakowana w eleganckie pudełko może stanowić znakomity prezent dla ludzi ceniących piękno.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza o wymiarach 17x17 cm
 • 16 figur
 • instrukcja
Waga (kg):
0.4

4.86
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Quarto Mini


Najbardziej przydatne recenzje

Agnieszka

Liczba recenzji: 46

Dobry, solidny produkt

Sympatyczna gierka na chwilę wolnego czasu. Nadaje się i dla młodszych i starszych. Prosta w założeniach , jak "kółko i krzyżyk", ale bardziej efektowna bo zwycięstwo może zależeć zarówno od twojego ruchu, jak i od ruchu przeciwnika. Wszystko zależy od spostrzegawczości!

Wielkość pudełka rzeczywiście "podróżna". Niektórym się może nie podobać relacja ceny do wielkości. Ale tyle się płaci za dobre jakościowo drewniane elementy i markę.

Gdybym się miała do czegoś przyczepić, to szkoda, że w wersji podróżnej, elementy nie mają kołeczków, a plansza dziurek, to wtedy dałoby się pograć i w środkach transportu

Rebel - idealnie!


Ailvara

Liczba recenzji: 8

Jak dla mnie ideał :)

Kółko i krzyżyk na sterydach. Gra się w zasadzie podobnie, tylko można i trzeba dużo więcej kombinować. Dzięki kilku kryteriom podobieństwa istnieje realna możliwość zapędzenia przeciwnika w kozi róg. Jednak przy braku zaangażowania może rozgrywka może zamienić się w bierne unikanie bieżących pułapek i wygrywa czysta spostrzegawczość.
Jedna z tych gier, które nic nie tracą przez miniaturyzację; warto zachować parę złotych i miejsce na półce. Idealna na szybką rozgrywkę w podróży.


Anna

Liczba recenzji: 1

Brawo. Bardzo szybka i profesjonalna obsługa. Gry przyszły szybko, starannie zapakowane. Polecam REBEL.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Quarto Classic

Quarto Classic

11995
Quixo Mini

Quixo Mini

7500 7250