Qwirkle

Lekka gra logiczna, ćwicząca wyobraźnię i spostrzegawczość
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (6)
 • 2 - 4 osoby
 • od 6 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Założenia Qwirkle są tak proste jak dopasowywanie kolorów i kształtów, ale ta gra wymaga także taktyki i strategicznego planowania. Gromadź punkty budując z drewnianych płytek wiersze i kolumny z symbolami w tym samym kolorze lub kształcie. Zdobądź wysoką premię umieszczając płytkę w sąsiedztwie kilku innych z pasującymi artybutami. Klucz do zwycięstwa to wyobraźnia, spostrzegawczość oraz trochę taktyki i szczęścia. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów. Proste zasady i efektowne wykonanie czynią Qwirkle godną uwagi propozycją w gronie gier familijnych. Gra ćwiczy wyobraźnię, spostrzegawczość i zdolność planowania.
Autor:
Susan McKinley Ross
Wydawca:
G3
11995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Założenia Qwirkle są tak proste jak dopasowywanie kolorów i kształtów, ale ta gra wymaga także taktyki i strategicznego planowania.

Gromadź punkty budując z drewnianych płytek wiersze i kolumny z symbolami w tym samym kolorze lub kształcie. Zdobądź wysoką premię umieszczając płytkę w sąsiedztwie kilku innych z pasującymi artybutami.

Klucz do zwycięstwa to wyobraźnia, spostrzegawczość oraz trochę taktyki i szczęścia. Wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej punktów.

Proste zasady i efektowne wykonanie czynią Qwirkle godną uwagi propozycją w gronie gier familijnych. Gra ćwiczy wyobraźnię, spostrzegawczość i zdolność planowania.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 108 drewnianych płytek z symbolami w 6 kolorach i 6 kształtach
Waga (kg):
1

Spiel des JahresQuirkle zostało laureatem niemieckiej nagrody Spiel des Jahres 2011.

4.50
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Qwirkle


Najbardziej przydatne recenzje

Donmakaron

Liczba recenzji: 231

Dobry, solidny produkt

Prostsza siostra Scrabble. Podobna mechanika, daje równie wiele frajdy a można pograć z dzieciakami.


Michał

Jestem zagorzałym fanem gier planszowych. Qwirkle pojawiło się w mojej kolekcji gier dość przypadkowo ale szybko zacząłem grać w nią częściej niż inne gry (np 7cudów świata czy Puerto Rico).
Plusy: szybkie tłumaczenie zasad i jeszcze szybsze przygotowanie do gry, im dłużej grasz tym więcej taktyk dostrzegasz, i większą frajdę sprawia Ci kombinowanie nad taktyką.
Minusy: na razie nie stwierdzono.
Grało się świetnie w każdej grupie wiekowej.
Kto kupi myślę że nie będzie zawiedziony.


Leon K.

Tę grę można kupić w ciemno i mieć poczucie udanego zakupu. Ta jedna z prostych i przyjemnych gier dla całej rodziny niedawno dołączyła do mojej kolekcji. W Qwirkle będą potrafili zagrać wszyscy z wyjątkiem osób nie odróżniających kolorów. Zasady są banalnie proste, podczas przebiegu gry często zdarzały się sytuacje, że gracze posiadający najmniej punktów wracali z niezłymi comebackami w kombach ;). Wygodne podliczanie punktów wymaga kartki i długopisu. Szczerze polecam.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie