Race for the Galaxy: The Brink of War

Trzeci dodatek do RFTG
32 opinie
  • od 12 lat
  • 30 - 60 minut
  • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Race for the Galaxy (edycja angielska).
Race for the Galaxy (edycja angielska)
Brink of War to trzeci dodatek do rewelacyjnej, ekonomicznej gry karcianej Race for the Galaxy. Rozszerza bazową mechanikę i elementy, które wprowadzone były we wcześniejszych dodatkach do gry: The Gathering Storm oraz Rebel vs. Imperium. Brink of War wzbogaci wasze rozgrywki m.in. o nowe światy startowe i karty celów. Do tego oczywiście zupełnie nowe karty światów i technologii, których działanie wprowadzi rywalizację w zupełnie nowy wymiar. Tradycyjnie, nie zabraknie także nowych elementów mechaniki, przede wszystkim pokaźnego repertuaru nowych możliwości zapewnianych przez Galaktyczny Prestiż (talia rozkazów każdego z graczy uzupełniona zostaje o kartę prestiżu, która m.in. pozwala wzmacniać działanie wybranej akcji). Dodatek zawiera także nowe elementy do znakomitego wariantu rozgrywki jednoosobowej (wprowadzonego w The Gathering Storm). Galaktyka stoi na krawędzi wojny totalnej, czy zdołasz wznieść tutaj potężne, prężnie funkcjonujące imperium? Uwaga! Brink of War wymaga posiadania obu poprzednich dodatków.
Autor:
Tom Lehmann
Wydawca:
Rio Grande Games
Kod producenta:
RIO416
85,00
79,95
-6%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Brink of War to trzeci dodatek do rewelacyjnej, ekonomicznej gry karcianej Race for the Galaxy.

Rozszerza bazową mechanikę i elementy, które wprowadzone były we wcześniejszych dodatkach do gry: The Gathering Storm oraz Rebel vs. Imperium.

Brink of War wzbogaci wasze rozgrywki m.in. o nowe światy startowe i karty celów. Do tego oczywiście zupełnie nowe karty światów i technologii, których działanie wprowadzi rywalizację w zupełnie nowy wymiar.

Tradycyjnie, nie zabraknie także nowych elementów mechaniki, przede wszystkim pokaźnego repertuaru nowych możliwości zapewnianych przez Galaktyczny Prestiż (talia rozkazów każdego z graczy uzupełniona zostaje o kartę prestiżu, która m.in. pozwala wzmacniać działanie wybranej akcji).

Dodatek zawiera także nowe elementy do znakomitego wariantu rozgrywki jednoosobowej (wprowadzonego w The Gathering Storm).

Galaktyka stoi na krawędzi wojny totalnej, czy zdołasz wznieść tutaj potężne, prężnie funkcjonujące imperium?

Uwaga! Brink of War wymaga posiadania obu poprzednich dodatków.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.47
na podstawie 32 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Race for the Galaxy: The Brink of WarNajbardziej przydatne recenzje

Ricco

Liczba recenzji: 24

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeśli jesteś fanem RFTG pewnie ten dodatek już masz. Jeśli nie to nie wiem na co czekasz. Pozycja obowiązkowa.

Gdy dopiero rozpoczynasz swą przygodę z Racem to jeśli podstawka i gra Ci się spodobała to myślę, że wcześniej czy później będziesz zadowolony z tego dodatku. Dodaj go sobie do przechowalni i czekaj na dobrą promocję.

Dodatkowe karty wprowadzają nowe możliwości strategii. Są ciekawe i odmieniają rozgrywkę znacznie. Wpierw lepiej dobrze ograj podstawkę i gdy się znudzi rozszerz grę powoli o kolejne części. Tak by każdym rozszerzeniem nacieszyć się należycie.

Trzeci dodatek wprowadza dodatkowo moduł prestiżu. Jest to ciekawa opcja pozwalająca na dodatkowe strategie a dobrze wykorzystana pozwala na znaczne wzmocnienie swoich działań.


Piotr

Liczba recenzji: 6

Dobry, solidny produkt

Z wielką przykrością, ale po dłuższej eksploatacji muszę jednak obniżyć ocene tego dodatku. Dodatek jest bardzo interesujący zawiera mnóstwo świetnych pomysłów. Wszystkie zalety, o których pisałem w poprzednim komentarzu nadal mu przypisuję.

Jednak Race For The Galaxy z tym dodatkiem staje się już nieco... przyciężki. Jeszcze dłuższy czas przygotowania i sprzątania gry (więcej kart do przetasowania i elementów do ustawienia), a w trakcie gry więcej elementów, na które trzeba zwracać uwagę (prestiż, karta search/prestige). Różnice w wynikach graczy są zazwyczaj znacznie wyższe niż w poprzednich dodatkach, więc rzadziej odnosi się wrażenie, że gra była wyrównana. Ponadto rzeczą, którą irytuje mnie najbardziej jest fakt, że nowo wprowadzone karty są tak potężne, że pojawiają się na stole niemal bez przerwy, bo prawie zawsze bardziej opłaca się wyłożyć jedną z nowych kart (z tego dodatku) zamiast starej. Wobec tego niektóre ciekawsze stare karty, które w poprzednich dodatkach były całkiem użyteczne teraz odchodzą do lamusa, bo są po prostu przyćmione. Podobnie ma się sprawa ze światami startowymi, nie ma co porównywać światów z oryginalnego RFTG z nowymi światami początkowymi, które doszły w BoWie - prawie zawsze wybiera się te z BoWa.

Dlatego po kilkudziesięciu grach w BoWa wróciliśmy do gry z poprzednim dodatkiem, RvI, przy którym nadal bawimy się doskonale i który sprawia wrażenie bardziej zbalansowanego. A nasze pojedynki wydają się bardziej zacięte i wyrównane niż w BoWie.

Nie znaczy to, że raz na jakiś czas nie będziemy wracać do tego dodatku. Bo pomimo wszystkich wymienionych tutaj uwag, jest to nadal świetny dodatek i - tak jak już pisałem - z wielkim bólem zabieram mu jedno oczko z oceny.


Piotr

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dołączam się do zachwytów nad tą pozycją :). Doskonałe rozszerzenie do dokonałej gry!

Wszystkie nowe pomysły, karty, mechanizmy po prostu wypaliły. Mechanizm prestiżu dodaje grze dodatkowej głębi. podobnie jak różne nowe moce kart oraz karta Prestige/Search.

Trzeba jednak nadmienić, że teraz gra jest odczuwalnie, wyraźnie "cięższa". Karty (jest ich teraz dokładnie dwa razy tyle, co w samej podstawce) nie mieszczą się już w jednym pudełku na karty, które zakupiliśmy z myślą o Race'u (musieliśmy część kart do gry przenieść do osobnego, mniejszego pudełeczka przeznaczonego do tej pory tylko na światy startowe i karty akcji), różnych elementów gry jest jeszcze więcej niż do tej pory (znaczniki prestiżu, nowe cele, nowe znaczniki do torów siły militarnej) - nijak ma się do podstawki, w której jedynymi dodatkowymi elementami były znaczniki VP chips. Jestem jednak przekonany, że żadnemu prawdziwemu maniakowi Race'a takie skomplikowanie gry nie będzie przeszkadzać, myślę, że będzie wręcz przeciwnie.

Do tej pory zdołaliśmy rozegrać tylko kilka gier, wśród nich było kilka blowoutów (jedna osoba wygrywa dużą różnicą punktów), ale myślę, że głównie z racji tego, że trzeba nauczyć się nowych strategii, które będą pozwolić się bronić przed pewnymi formami ataków. Nie mam wątpliwości co do tego, że gra pozostaje tak samo doskonale zbalansowana, jak to było do tej pory i nie sądzę, żeby Prestige Leader rzeczywiście miał aż taką przewagę i był nie do pokonania. Bardzo ucieszyło mnie, że już w jednej z pierwszych gier przytrafiła mi się dobra okazja do wykonania takeovera, wyszukałem kartę umożliwiającą jego wykonanie przy użyciu karty Search/Prestige i wykonałem przejęcie, które bardzo mi się opłaciło! Myślę, że w rozszerzeniu tym przejęcia nareszcie staną się groźną bronią, z którą przeciwnik będzie się musiał liczyć w większości gier (a nie, jak to było do tej pory, w jednej na kilkadziesiąt).

Jeszcze raz szczerze polecam ten świetny dodatek!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie