Relic: Nemezis (rozszerzenie)

12 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 14 lat
 • ok. 150 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Relic: Tajemnica Sektora Antian.
Relic: Tajemnica Sektora Antian
Gdy obrońcy Imperium waśnią się między sobą, straszliwe siły gromadzą się w oblężonym Sektorze Antian wabione niczym ćmy do płomienia przez potężną Szczelinę w Osnowie.W Relic: Nemezis, dwóch do sześciu graczy angażuje się w zmagania, które przesądzą o losie ogromnego sektora przestrzeni należącego do Imperium. To rozszerzenie wprowadza walki pomiędzy graczami, oraz umożliwia wcielenie się w najgroźniejszych wrogów Imperium: żądnego krwi Berserkera Khorna, przebiegłego Egzarchę Eldarów, dzikiego Władcę Stada Tyranidów albo zmysłową lecz zabójczą Czempionkę Slaanesha.Ponadto, Relic: Nemezis wprowadza pokusy dla najdzielniejszych obrońców Imperium, nęcąc ich nowym nowym uzbrojeniem i relikwiami, które niewątpliwie są potężne, lecz korzystają z technologii zakazanych przez Eklezjarchat. Tak czy inaczej, korzystanie z narzędzi wroga, nawet w szczytnym celu, jest nieuchronną drogą ku spaczeniu i każdy, kto dopuści się takiej bezmyślności, nie uniknie kary…Podejmiesz się ochrony nękanego wojną sektora przed hordami wrogów jako niezłomny bohater, czy może jako potężna nemezis rzucisz obrońców Imperium na kolana?
Autor:
Alex Davy
Wydawca:
Galakta
14995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Gdy obrońcy Imperium waśnią się między sobą, straszliwe siły gromadzą się w oblężonym Sektorze Antian wabione niczym ćmy do płomienia przez potężną Szczelinę w Osnowie.

Relic: Nemezis, dwóch do sześciu graczy angażuje się w zmagania, które przesądzą o losie ogromnego sektora przestrzeni należącego do Imperium. To rozszerzenie wprowadza walki pomiędzy graczami, oraz umożliwia wcielenie się w najgroźniejszych wrogów Imperium: żądnego krwi Berserkera Khorna, przebiegłego Egzarchę Eldarów, dzikiego Władcę Stada Tyranidów albo zmysłową lecz zabójczą Czempionkę Slaanesha.

Ponadto, Relic: Nemezis wprowadza pokusy dla najdzielniejszych obrońców Imperium, nęcąc ich nowym nowym uzbrojeniem i relikwiami, które niewątpliwie są potężne, lecz korzystają z technologii zakazanych przez Eklezjarchat. Tak czy inaczej, korzystanie z narzędzi wroga, nawet w szczytnym celu, jest nieuchronną drogą ku spaczeniu i każdy, kto dopuści się takiej bezmyślności, nie uniknie kary…

Podejmiesz się ochrony nękanego wojną sektora przed hordami wrogów jako niezłomny bohater, czy może jako potężna nemezis rzucisz obrońców Imperium na kolana?

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 instrukcja
 • 4 plastikowe popiersia nemezis
 • 2 plastikowe popiersia postaci
 • 2 plansze postaci
 • 2 plastikowe podstawki postaci
 • 2 plansze nemezis
 • 2 plastikowe znaczniki poziomu
 • 2 arkusze postaci
 • 18 plastikowych łączników do tarcz wskaźników
 • 18 tarcz wskaźników atrybutów, życia i niesławy
 • 40 żetonów postaci i nemezis
 • 4 arkusze nemezis
 • 4 arkusze scenariuszy
 • 60 kart Nemezis
 • 50 kart Imperium
 • 7 kart Relikwii
 • 24 kart Uzbrojenia
 • 9 kart Zagrożenia
Waga:
764 g


Recenzje

4.83
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Relic: Nemezis (rozszerzenie)Najbardziej przydatne recenzje

MasterJfk

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

W końcu jakieś urozmaicenie w grze relic, nareszcie można toczyć pojedynki między graczami oraz współpracować by sprostać wyzwaniom jakie niesie nowy dodatek. Kilka dodatkowych postaci, którymi możemy grać i ich nowe taktyki powodują iż każda gra będzie się trochę różnić, nie można zapomnieć o tym iż nareszcie można zagrać nawet w 6 osób. Jedyne do czego można się przyczepić to cena, według mnie jest trochę za wysoka ze względu na to co otrzymujemy w pudełku. Jednakowoż dla fanów Warhammera 40k pozycja na pewno do sprawdzenia, a może nawet i kupienia. Teraz tylko czekać na kolejny dodatek, który zaprowadzi nas do sektora Antian:).


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wreszcie! Dodatek do Relica, który WRESZCIE daje tej grze to, co powinno być w niej od początku. Pojedynki między graczami. I nie tylko wrogowie Imperium kontra Imperium, ale także i walki samych imperiałów za "heretyckie" zasoby. Walczy się umiejętnościami (pomiędzy imperiałami), co trochę podbudowuje ich wartość.
Za to samo wprowadzenie Nemesis (wrogów ludzkości) to ciekawe zagranie. Gracz grający Nemesis gra przeciw pozostałym i w zasadzie "mierzy czas". Wcześniej gracze mogli grać ile chcieli. Teraz Nemesis zbiera punkty i to on może wygrać! Zmusza to graczy do polowań na Nemesisa, albo spieszenia się w drodze do zwycięstwa.
Choć sam dodatek nie oceniam na 5, to to, co zrobił zasługuje na 5. Zmienił całkowicie oblicze gry! Z.... no dobrego, ale nie idealne.... w bardzo dobre!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Michał

Liczba recenzji: 5

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Moim skromnym zdaniem - ŚWIETNY dodatek. Wręcz obowiązkowy dla miłośników Relica.
Obecność Nemezis na planszy mocno zwiększa dynamikę gry; to już nie jest luźne łażenie po planszy na zasadzie "kto pierwszy wbije ostatni level i spróbuje wejść do środka". Przy tym każda z nich działa inaczej, zmieniając rozgrywkę na swój własny sposób. Z drugiej strony, karty Apostatów dają nowe (często dość potężne) bonusy postaciom, a talia Imperium zawiera sporo niemiłych niespodzianek dla Nemezis, więc szanse są raczej wyrównane.
Nowe postacie i scenariusze również wnoszą sporo nowości i również przedłużają żywotność gry. No i mamy możliwość grania w 6 osób, zarówno z Nemezis, jak i bez nich.

Niestety, dwie rzeczy nie pozwalają mi postawić 5-ki:
1) Cena. Choć uczciwie przyznam, że 6 dodatkowych figurek i ogromny fun ze zmodyfikowanej rozgrywki są w stanie ją mniej lub bardziej usprawiedliwić.
2) Tłumaczenie. O ile instrukcja jest dużo bardziej przejrzysta i zrozumiała niż w podstawce (tam nawet angielski oryginał był dość ciężkostrawny), to tłumaczenie pewnych nazw lub sformułowań po prostu kłuje po oczach ("Moarn Sercoskrzep"??? Naprawdę?). Zdaję sobie sprawę, że przekład angielskich fantasy-neologizmów nie jest łatwą sprawą, ale chyba można było postarać się nieco lepiej.


Mimo powyższych uwag, polecam ten dodatek całym sercem. Dostawa z Rebela oczywiście na + (listonosz pojawił się dokładnie wtedy, gdy byłem u siebie w krótkiej przerwie między pracą i zajęciami - jak wy to zrobiliście O_O ???)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie