Rummikub

Gra dla całej rodziny
47 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 7 lat
  • wydanie polskie
Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest dokonałą rozrywką dla całej rodziny. Swoją światową karierę i popularność osiągnął remik w latach siedemdziesiątych, ale w USA znany był już na przełomie wieków. Gra ta występuje pod różnymi nazwami, takimi jak: Rummikub, Rummy, Rack-Rummy itp.Rummikub jest grą bardzo interesującą, atrakcyjną i wciągającą. Cenną cechą Rummikuba jest to, że przyjemność i satysfakcję ma się z samego uczestnictwa w tej grze, a nie tylko z pokonania przeciwnika.Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki - w swojej kolejce możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).Przeczytaj recenzję w serwisie Gry-Planszowe »
Wydawca:
TM Toys
11995

Dostępne 34 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest dokonałą rozrywką dla całej rodziny. Swoją światową karierę i popularność osiągnął remik w latach siedemdziesiątych, ale w USA znany był już na przełomie wieków. Gra ta występuje pod różnymi nazwami, takimi jak: Rummikub, Rummy, Rack-Rummy itp.

Rummikub jest grą bardzo interesującą, atrakcyjną i wciągającą. Cenną cechą Rummikuba jest to, że przyjemność i satysfakcję ma się z samego uczestnictwa w tej grze, a nie tylko z pokonania przeciwnika.

Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki - w swojej kolejce możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).

Przeczytaj recenzję w serwisie Gry-Planszowe »

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 106 kostek
  • 4 podstawki
  • instrukcja
Waga:
600 g


Recenzje

4.81
na podstawie 47 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń RummikubNajbardziej przydatne recenzje

Dagna

Liczba recenzji: 80

Gra w naszej rodzinie znana od dawna pod postacią karcianą. U nas nazywała się remik (ktoś poniżej wspominał o grze karcianej rubik - może kwestia nazewnictwa w danym regionie?). Remik został już przez nas dawno zapomniany i wyparty przez tysiąca, dopóki nie pojawił się w domu Rummikub - rozgrywka znowu nabrała kolorów i gra tym razem pod postacią kafelkową wróciła do łask. Kafelki są dużo wygodniejsze od kart. Łatwiej je suwać po stole, nie robiąc przy tym bałaganu ;) Konieczne jest odmierzanie czasu w przypadku osób, które za dużo kombinują! Gra jest szczególnie lubiana przez naszych rodziców - gdy wyciągamy ją na stół, nigdy nie kończy się na jednej partii.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Lyla

Liczba recenzji: 65

Dla mnie także Rummikub jest ulepszonym mechanizmem popularnej karcianki Remi,k na Śląsku znaną jako Joker. Chyba najlepszą zaletą tej gry jest prosty mechanizm z jednoczesną możliwością manipulacji na wyłożonych kostkach, czego brak w karciance. Świetna gra wymagająca dedukcji, prosta, klasyczna ale jedyna w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że mimo swojego sędziwego wieku wciąż wydawana:) Świetnie się sprawdza na spotkaniach rodzinnych. Do opanowania dla najmłodszych.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wazka

Liczba recenzji: 237

Taki trochę inny remik. Trochę losowości jest, trochę myślenia jest. Grałam w wiele ciekawszych gier, a od rummikuba wolę karcianego remika, ale mimo to, zdarza mi się do rummy powrócić. Warto samemu go ocenić na własne oczy ;)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Qwirkle

Qwirkle

Rummikub Mundo

Rummikub Mundo


Klienci, którzy kupili Rummikub, kupili również: