Rummikub

Gra dla całej rodziny
40 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 7 lat
  • wydanie polskie
Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest dokonałą rozrywką dla całej rodziny. Swoją światową karierę i popularność osiągnął remik w latach siedemdziesiątych, ale w USA znany był już na przełomie wieków. Gra ta występuje pod różnymi nazwami, takimi jak: Rummikub, Rummy, Rack-Rummy itp.Rummikub jest grą bardzo interesującą, atrakcyjną i wciągającą. Cenną cechą Rummikuba jest to, że przyjemność i satysfakcję ma się z samego uczestnictwa w tej grze, a nie tylko z pokonania przeciwnika.Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki - w swojej kolejce możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).Przeczytaj recenzję w serwisie Gry-Planszowe »
Wydawca:
TM Toys
11995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Rummikub to wspaniała gra towarzyska. Jest dokonałą rozrywką dla całej rodziny. Swoją światową karierę i popularność osiągnął remik w latach siedemdziesiątych, ale w USA znany był już na przełomie wieków. Gra ta występuje pod różnymi nazwami, takimi jak: Rummikub, Rummy, Rack-Rummy itp.

Rummikub jest grą bardzo interesującą, atrakcyjną i wciągającą. Cenną cechą Rummikuba jest to, że przyjemność i satysfakcję ma się z samego uczestnictwa w tej grze, a nie tylko z pokonania przeciwnika.

Gra polega na pozbyciu się wszystkich kostek z liczbami, wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Najciekawszą możliwością jest ingerencja w już wyłożone kostki - w swojej kolejce możesz je dowolnie przesuwać i modyfikować, byle tylko na koniec nie naruszyć podstawowej zasady (minimum 3 kostki w sekwencji lub ciągu).

Przeczytaj recenzję w serwisie Gry-Planszowe »

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 106 kostek
  • 4 podstawki
  • instrukcja
Waga:
600 g


Recenzje

4.80
na podstawie 40 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń RummikubNajbardziej przydatne recenzje

Dagna

Liczba recenzji: 80

Gra w naszej rodzinie znana od dawna pod postacią karcianą. U nas nazywała się remik (ktoś poniżej wspominał o grze karcianej rubik - może kwestia nazewnictwa w danym regionie?). Remik został już przez nas dawno zapomniany i wyparty przez tysiąca, dopóki nie pojawił się w domu Rummikub - rozgrywka znowu nabrała kolorów i gra tym razem pod postacią kafelkową wróciła do łask. Kafelki są dużo wygodniejsze od kart. Łatwiej je suwać po stole, nie robiąc przy tym bałaganu ;) Konieczne jest odmierzanie czasu w przypadku osób, które za dużo kombinują! Gra jest szczególnie lubiana przez naszych rodziców - gdy wyciągamy ją na stół, nigdy nie kończy się na jednej partii.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Lyla

Liczba recenzji: 65

Dla mnie także Rummikub jest ulepszonym mechanizmem popularnej karcianki Remi,k na Śląsku znaną jako Joker. Chyba najlepszą zaletą tej gry jest prosty mechanizm z jednoczesną możliwością manipulacji na wyłożonych kostkach, czego brak w karciance. Świetna gra wymagająca dedukcji, prosta, klasyczna ale jedyna w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że mimo swojego sędziwego wieku wciąż wydawana:) Świetnie się sprawdza na spotkaniach rodzinnych. Do opanowania dla najmłodszych.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wazka

Liczba recenzji: 237

Taki trochę inny remik. Trochę losowości jest, trochę myślenia jest. Grałam w wiele ciekawszych gier, a od rummikuba wolę karcianego remika, ale mimo to, zdarza mi się do rummy powrócić. Warto samemu go ocenić na własne oczy ;)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Qwirkle

Qwirkle

Cortex

Cortex