Rummikub XP (dla 6 graczy)

Gra dla całej rodziny w wersji do 6 graczy...
4 opinie
  • 2 - 6 osób
  • od 7 lat
  • wydanie polskie
Gra polega na wykładaniu na stół utworzonych przez gracza układów kostek. Mogą je stanowić albo serie, albo grupy. Seria składa się z co najmniej trzech kostek o kolejnych numerach w jednym kolorze, a grupa to trzy lub cztery kostki z tym samym numerem w różnych kolorach.Celem gry jest jak najszybsze wyłożenie na stół wszystkich kostek ze swojej tabliczki. Gracz, który dokona tego jako pierwszy - wygrywa. Inni gracze liczą punkty pozostałe im na tabliczkach i zapisują je ze znakiem ujemnym. Zwycięzca zapisuje ze znakiem dodatnim sumę punktów pozostałych graczy. Rozgrywka może się toczyć z limitem czasu lub bez.Gra "Rummikub" otrzymała tytuł Gry Roku 1980 w Niemczech.
Wydawca:
TM Toys
12995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Gra polega na wykładaniu na stół utworzonych przez gracza układów kostek. Mogą je stanowić albo serie, albo grupy. Seria składa się z co najmniej trzech kostek o kolejnych numerach w jednym kolorze, a grupa to trzy lub cztery kostki z tym samym numerem w różnych kolorach.

Celem gry jest jak najszybsze wyłożenie na stół wszystkich kostek ze swojej tabliczki. Gracz, który dokona tego jako pierwszy - wygrywa. Inni gracze liczą punkty pozostałe im na tabliczkach i zapisują je ze znakiem ujemnym. Zwycięzca zapisuje ze znakiem dodatnim sumę punktów pozostałych graczy. Rozgrywka może się toczyć z limitem czasu lub bez.

Gra "Rummikub" otrzymała tytuł Gry Roku 1980 w Niemczech.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 156 kostek
  • 4 jokery
  • 6 tabliczek z nóżkami
  • instrukcja
Waga:
1,5 kg

Recenzje

4.50
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Rummikub XP (dla 6 graczy)Najbardziej przydatne recenzje

TrucicielX

Liczba recenzji: 131

Fajna wciągająca gra. Im więcej graczy tym ciekawsza. Polecam


Cieslak

Liczba recenzji: 50

Świetna gra. Naprawdę łatwo opanować zasady. Świetny bilans losowości, spostrzegawczości, logicznego myślenia i strategii.


NerAlgert

Liczba recenzji: 86

Jeśli się gra z minutowym limitem czasu, gra jest bardzo dynamiczna i nie ma niepotrzebnych przestojów. Dzięki tej wersji rodzice żony otworzyli się na gry planszowe.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie