Rune Age (edycja polska)

Zbuduj Imperium w czasach konfliktu!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (20)
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Oto świt nowej ery, wieszczonej w pradawnych przepowiedniach. Wojna przyniosła głód, a proroctwa zwiastują zbliżającą się burzę, przekreślając szanse na powrót czasów pokoju i dobrobytu. Pośród nadchodzących kataklizmów cztery rasy będą walczyć o bogactwo, wpływy i bezcenne Smocze Runy. Wraz z wielkim konfliktem wynurzającym się zza horyzontu i ziszczającą się szeptem przepowiednią, nadszedł czas, żeby zebrać wszystkie siły i zdobyć należne Ci miejsce w księgach legend świata Terrinoth! Rune Age to gra dla 2 do 4 osób, o potędze i podboju, polegająca na budowaniu talii. Każdy gracz dowodzi fantastycznym imperium na ziemiach Terrinoth, które musi doprowadzić do bogactwa i dostatku. Oparta na scenariuszach gra pozwala na różnorodność wyzwań w każdej z rozgrywek. Czy będziesz współpracował z innymi graczami w obronie przed apokaliptycznym Kataklizmem? Czy będziesz walczył z nimi o Smocze Runy, ścierając się na polach bitwy? Obojętnie jaki scenariusz wybierzesz, będziesz cieszył się możliwością poznania wielu strategii, jakie mają do zaoferowania różne rasy, doświadczając unikalnych przeżyć podczas każdej rozgrywki.
Autor:
Corey Konieczka
Wydawca:
Galakta
10995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Oto świt nowej ery, wieszczonej w pradawnych przepowiedniach. Wojna przyniosła głód, a proroctwa zwiastują zbliżającą się burzę, przekreślając szanse na powrót czasów pokoju i dobrobytu. Pośród nadchodzących kataklizmów cztery rasy będą walczyć o bogactwo, wpływy i bezcenne Smocze Runy. Wraz z wielkim konfliktem wynurzającym się zza horyzontu i ziszczającą się szeptem przepowiednią, nadszedł czas, żeby zebrać wszystkie siły i zdobyć należne Ci miejsce w księgach legend świata Terrinoth! Rune Age to gra dla 2 do 4 osób, o potędze i podboju, polegająca na budowaniu talii. Każdy gracz dowodzi fantastycznym imperium na ziemiach Terrinoth, które musi doprowadzić do bogactwa i dostatku. Oparta na scenariuszach gra pozwala na różnorodność wyzwań w każdej z rozgrywek. Czy będziesz współpracował z innymi graczami w obronie przed apokaliptycznym Kataklizmem? Czy będziesz walczył z nimi o Smocze Runy, ścierając się na polach bitwy? Obojętnie jaki scenariusz wybierzesz, będziesz cieszył się możliwością poznania wielu strategii, jakie mają do zaoferowania różne rasy, doświadczając unikalnych przeżyć podczas każdej rozgrywki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 252 Karty
 • 38 Tekturowych znaczników
 • 1 Specjalna kość sześciościenna
 • 1 Instrukcja
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.50
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Rune Age (edycja polska)


Najbardziej przydatne recenzje

Kamil

Liczba recenzji: 25

Gra, na której i psy już wieszano, i chwalono pod niebiosa. Jeden z kilku pierwszych produktów powstałych na fali 'wynalezionej' przez Dominiona mechaniki deck-building. Mechaniką zajął się Corey Konieczka, amerykański Trashowiec, co efekt dało, moim zdaniem, znakomity. Gra na tyle prosta, że dadzą się w nią wciągnąć początkujący, na tyle złożona i emocjonująca, że chce się do niej wracać i na tyle zróżnicowana , że można nad nią spędzić wiele godzin. 4 rasy, w miarę zrównoważone, (może z wyjątkiem ssących elfów - gra nimi to zawsze wyzwanie), 4 tryby rozgrywki, które dzięki zastosowaniu wspólnego stosu 'event' wpływającego na grę za każdym razem są inne, ciekawe zastosowanie dwóch 'walut' - złota i wpływów. A wszystko to w jednym pudełku. Z jednym rozszerzeniem, które za rozsądną cenę, o ile komuś spodobała się gra, dodaje 2 rasy, 2 (i pół) nowe tryby rozgrywki i kilka nowych jednostek. Jeżeli ktoś miałby mieć jedną grę i żadnej innej - poleciłbym właśnie Rune Age. I nie dlatego, że jest ze wszystkich najlepszy. Bo nie jest. Dlatego, że można do niego wracać i za każdym razem przeżyć inną przygodę. O ile ktoś lubi ;)


Mickq13

Liczba recenzji: 102

W tej kategorii nie jest liderem, ale grać się da i to nawet całkiem przyjemnie, cztery scenariusze, trochę kombinowania i tyle. Byle nie za często bo się zużyje. Sympatyczna gra no i toczy się w świecie Terrinoth;)


Krystian

Liczba recenzji: 28

Jak dla mnie ideał :)

Rune Age ulokowany został w tym samym świecie, co Runebound. W tę drugą grę grywałem dawniej z kumplem i to całkiem często. To bardzo dobra gra, a z dodatkami prezentuje się jeszcze lepiej. Wiele wieczorów spędziliśmy na walce z potworami i rozwijaniu bohatera. I wcale tego nie żałuję ;)

Wróćmy do Rune Age. Tutaj nie zdobywamy doświadczenia jedną postacią, lecz budujemy i kierujemy całą armią. Z początku miałem wątpliwości, ponieważ wydawało mi się to bezosobowe. Ale gdy zagrałem w według mnie najlepszy scenariusz - ten, w którym przeżyć musi jeden - zmieniłem zupełnie zdanie. Rozgrywka w tym scenariuszu jest świetna i emocjonująca. Warto oczywiście spróbować innych scenariuszy, lecz dla mnie będą to przerywniki. Ponadto, fajne jest to, że można modyfikować dostępne neutralne karty. Szkoda, że są tylko cztery rasy, ale wiem, że dodatek wprowadza krasnoludów i orków. Mam nadzieję, że szybko zostanie przetłumaczony :)

Daję najwyższą notę, bo ta gra wciągnęła mnie bardziej, niż cokolwiek od dość długiego czasu. I jeszcze plusa, bo świetnie się sprawdziła w gronie uczestników kółka gier planszowych, które prowadziłem przez wakacje.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Heja, Czy dodatek wyszedł w wersji polskiej? Nie przeszkadza mi angielski ale chciałbym mieć obie gry w jednym języku :D Czy jeśli wyszedł to jest/będzie do kupienia ?

~ Intruz 08.06.2020 15:30

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie