Santiago de Cuba (edycja polska)

Dynamiczny handel i szemrane interesy
15 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Witamy w Santiago – największym mieście Kuby. Warkot starych samochodów miesza się tu z odgłosami tłumu i ulicznego handlu. W porcie panuje ruch. Statki towarowe to przypływają, to odpływają. Zapotrzebowanie na lokalne produkty, takie jak egzotyczne owoce, cukier, rum, tytoń i cygara jest ciągłe, aczkolwiek nieprzewidywalne. Na twojej wizytówce napisano „Pośrednik handlowy”. W rzeczywistości jesteś jednak tylko domokrążcą o podejrzanej reputacji, organizującym kontrakty z lokalnymi handlarzami oraz przekupnymi urzędnikami. Wszystko po to, aby zarobić na życie wypełniając kontrakty handlowe i ładując towary na wszechobecne statki. Twoja zdolność do nabywania dóbr jest warta tyle, ile twoje powiązania i kontakty. Jeśli potrafisz najlepiej dostosowywać się do szybko pojawiających się i znikających okazji, jeśli zainwestujesz swoje ograniczone fundusze w sposób lepszy niż twoi konkurenci na rynku, wygrasz. Dostępność dóbr, jak i zapotrzebowanie na nie, dynamicznie się zmieniają. Podobnie jest z twoimi lokalnymi kontaktami. W każdej rozgrywce czekają cię nowe, taktyczne wyzwania w tętniącym życiem świecie Karaibów – w mieście Santiago de Cuba.Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa. Otrzymujesz je w zamian za załadunek dóbr na statki, wykorzystywanie cech niektórych budynków oraz odwiedzanie tancerki. Punkty zwycięstwa reprezentowane są przez żetony, które będziesz zbierać trzymając je przed sobą zakryte. Możesz przeglądać własne punkty zwycięstwa, ale nie możesz przeglądać zebranych punktów przez innych graczy.
Autor:
Michael Rieneck
Wydawca:
Lacerta
10895

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Witamy w Santiago – największym mieście Kuby. Warkot starych samochodów miesza się tu z odgłosami tłumu i ulicznego handlu. W porcie panuje ruch. Statki towarowe to przypływają, to odpływają. Zapotrzebowanie na lokalne produkty, takie jak egzotyczne owoce, cukier, rum, tytoń i cygara jest ciągłe, aczkolwiek nieprzewidywalne. Na twojej wizytówce napisano „Pośrednik handlowy”. W rzeczywistości jesteś jednak tylko domokrążcą o podejrzanej reputacji, organizującym kontrakty z lokalnymi handlarzami oraz przekupnymi urzędnikami. Wszystko po to, aby zarobić na życie wypełniając kontrakty handlowe i ładując towary na wszechobecne statki. Twoja zdolność do nabywania dóbr jest warta tyle, ile twoje powiązania i kontakty. Jeśli potrafisz najlepiej dostosowywać się do szybko pojawiających się i znikających okazji, jeśli zainwestujesz swoje ograniczone fundusze w sposób lepszy niż twoi konkurenci na rynku, wygrasz. Dostępność dóbr, jak i zapotrzebowanie na nie, dynamicznie się zmieniają. Podobnie jest z twoimi lokalnymi kontaktami. W każdej rozgrywce czekają cię nowe, taktyczne wyzwania w tętniącym życiem świecie Karaibów – w mieście Santiago de Cuba.

Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa. Otrzymujesz je w zamian za załadunek dóbr na statki, wykorzystywanie cech niektórych budynków oraz odwiedzanie tancerki. Punkty zwycięstwa reprezentowane są przez żetony, które będziesz zbierać trzymając je przed sobą zakryte. Możesz przeglądać własne punkty zwycięstwa, ale nie możesz przeglądać zebranych punktów przez innych graczy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 12 żetonów budynków
 • 9 żetonów Kubańczyków
 • 48 znaczników dóbr
 • 60 żetonów punktów zwycięstwa
 • 36 żetonów peso
 • 4 pionki graczy
 • 12 żetonów własności
 • 5 specjalnych kości
 • 4 parawany
 • 1 samochód
 • 1 żeton statku
 • 1 znacznik wartości
 • instrukcja
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.53
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Santiago de Cuba (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Blackthorn666

Liczba recenzji: 80

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Szczerze nie spodziewałem się takiej dobrej gry!
Co prawda liczyłem na lekki tytuł ale nie sądziłem, że tak grywalny.
Jakościowo jest nieźle ale sama rozgrywka jest naprawdę wciągająca.
Trzeba kombinować, wykazać się sprytem i niekoniecznie się śpieszyć.
Losowość jest niewielka ale determinuje strategię rozgrywki.
Naprawdę gorąco polecam.
Do tego ścieżka dźwiękowa z Tropico :) i jest naprawdę przednio.

Przesyłka z Rebela jak zawsze szybko i sprawnie


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Karit

Liczba recenzji: 85

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra familijna, sprawdzi się również w 2 osoby. Jest prosta ale sprawia dużo radości. ważne aby na początku dokładnie wytłumaczyć różne możliwości zakończenia gry, potem wszystko idzie już szybko i płynnie :)


Rafał

Liczba recenzji: 1

Oceniam na 5.
Bardzo fajna eurogierka. Niewątpliwym plusem są łatwe i przystępne zasady, które w prosty sposób da się wytłumaczyć nowemu graczowi. Pomimo tego istnieje multum możliwości kombinowania w drodze do zwycięstwa. Parawaniki, którymi zasłania się swoje dobra zmniejszają negatywną interakcję.
Na plus również należy zaliczyć to, że plansza za każdym razem będzie inna, co wnosi pewien powiew świeżości do każdej rozgrywki.
Ostatnim "za" jest to, że gra nie zajmuje dużo miejsca - jak ktoś nie dysponuje dużym stolikiem - spokojnie, raczej nie będzie musiał grać na podłodze :P
Polecam zarówno nowicjuszom, jak i starym wyjadaczom.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie