Sen

Stwórz własny sen w tej grze strategicznej dla całej rodziny
21 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 10 lat
  • 30 - 60 minut
  • wydanie polskie
Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków. Proste zasady gry! Gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali. W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie. Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków. Jeśli ktoś uważa, że w jego śnie znajduje się najmniej kruków, krzyczy: "Pobudka!" i runda się kończy. Gracze ujawniają swoje sny, liczą kruki i zapisują wyniki. Następnie rozgrywają kolejną rundę. Gra się kończy, gdy któryś gracz zbierze 100 kruków. Zwycięzcą zostaje osoba, która w sumie zgromadzi najmniej kruków. Gra doceniona w Stanach Sen otrzymał nagrodę MENSA Select w Stanach Zjednoczonych.
Ilustracje:
Marcin Minor
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
49,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków.

Proste zasady gry!

  • Gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali.
  • W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie.
  • Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków.
  • Jeśli ktoś uważa, że w jego śnie znajduje się najmniej kruków, krzyczy: "Pobudka!" i runda się kończy. Gracze ujawniają swoje sny, liczą kruki i zapisują wyniki. Następnie rozgrywają kolejną rundę. Gra się kończy, gdy któryś gracz zbierze 100 kruków. Zwycięzcą zostaje osoba, która w sumie zgromadzi najmniej kruków.

Gra doceniona w Stanach

Sen otrzymał nagrodę MENSA Select w Stanach Zjednoczonych.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • karty
  • instrukcja
Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.81
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń SenNajbardziej przydatne recenzje

Cep6

Liczba recenzji: 20

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Rewelacyjnie wykonane ilustracje na kartach, tak naprawdę spokojnie mogłyby się znaleźć na kartach od Dixit. Co warto podkreślić gra nie ma nic wpólnego z Dixit. Sama zabawa przyjemna lekka rodzinna gra, która sprawdza się jako przerywnik przed wiekszymi tytułami, ewentualnie w gronie gdzie trzeba pokazać, że planszowki gry karciane mają coś innego do zaoferowania inż te klasyczne.
Bardzo prosta przyjemna gra, gdzie potrzebujemy dobrej pamięci i sporo szczęścia!


Sapphire101

Liczba recenzji: 170

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Niepozorne, niewielkie pudełko, które bardzo pozytywnie zaskakuje! Sen to gra prosta w założeniach, ale wciągająca i wywołująca dodatkowo syndrom "jeszcze jednej partii". W pudełku znajdziemy instrukcję, notes do punktacji i 54 karty. Ilustracje na kartach są dosłownie "fantastyczne" i dixitopodobne (mimo, że sama rozgrywka z "Dixitem" ma niewiele wspólnego). Zasady można wytłumaczyć w minutę, a w grze pojawia się negatywna interakcja, chociaż kart z dodatkowymi umiejętnościami jest stosunkowo mało (co właściwie można uznać za jedyny minus tek pozycji). W "Śnie" ćwiczymy przede wszystkim pamięć i umiejętność blefu ;) Rozgrywka jest szybka i przyjemna (zarówno na 2, 3, jak i 4 osoby). Karty warto zakoszulkować, ze standardowymi koszulkami bezproblemowo mieszczą się do pudełka. Patrząc na cenę i ilość frajdy, jaką oferuje "Sen" jest to produkt zdecydowanie warty zakupu, który zajął na naszej półce stałe miejsce i do którego regularnie wracamy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Galaxy152

Liczba recenzji: 50

Niezwykła gra, w której dużą rolę odgrywają piękne obrazy, przedstawione na kartach. Jest to dobra pamięciówka, o krótkim przebiegu. Bardzo dobra dla 2 osób, choć i 3 dobrze się gra. Nie ma ona zbyt dużo zasad i jest grą raczej na odprężenie, ponieważ nie trzeba się zbytnio na niej skupiać. Moja ocena to 4/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Mam pytanie o grę Sen. Czy zapis że osobie która powiedziała pobudka i miała najmniej kruków „wynik nie zmienia się” dotyczy tego że nie dopisuje się do wyniku tych punktów które miała w kartach czy tylko nie dodaje się kary 5 pkt jak w przypadku przegranej i wpisuje się tak jak każdemu to co miała w kartach. Pzdr

~ Meg 24.08.2021 17:03

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Jaki rozmiar koszulek na te karty ?

~ Dominika 08.07.2020 13:49

Medusa

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marta 13.08.2020 22:32

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również