Sen

Stwórz własny sen w tej grze strategicznej dla całej rodziny
6 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 10 lat
  • 30 - 60 minut
  • wydanie polskie
Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków.Proste zasady gry!Gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali.W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie.Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków.Jeśli ktoś uważa, że w jego śnie znajduje się najmniej kruków, krzyczy: "Pobudka!" i runda się kończy. Gracze ujawniają swoje sny, liczą kruki i zapisują wyniki. Następnie rozgrywają kolejną rundę. Gra się kończy, gdy któryś gracz zbierze 100 kruków. Zwycięzcą zostaje osoba, która w sumie zgromadzi najmniej kruków.Gra doceniona w StanachSen otrzymał nagrodę MENSA Select w Stanach Zjednoczonych.
Ilustracje:
Marcin Minor
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
4995

Dostępnych 25 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Gracze wybierają się w podróż do świata ze snów. Czekają na nich niezwykłe krainy: niektóre jak z bajki, inne z kolei mroczne i pełne kruków. Podglądaj i przejmuj sny rywali. Celem gry jest stworzenie snu z jak najmniejszą liczbą kruków.

Proste zasady gry!

  • Gracze tworzą sny składające się z 4 krain (kart). Gracze nie wiedzą, jakie krainy znajdują się w snach rywali.
  • W niektórych krainach znajduje się więcej kruków, w innych mniej. Celem gry jest posiadanie najmniejszej liczby kruków w swoim śnie.
  • Podczas gry gracze wymieniają swoje krainy, podglądają sny rywali, wrzucają do ich snów mroczne krainy oraz starają się przejmować te z niewielką liczbą kruków.
  • Jeśli ktoś uważa, że w jego śnie znajduje się najmniej kruków, krzyczy: "Pobudka!" i runda się kończy. Gracze ujawniają swoje sny, liczą kruki i zapisują wyniki. Następnie rozgrywają kolejną rundę. Gra się kończy, gdy któryś gracz zbierze 100 kruków. Zwycięzcą zostaje osoba, która w sumie zgromadzi najmniej kruków.

Gra doceniona w Stanach

Sen otrzymał nagrodę MENSA Select w Stanach Zjednoczonych.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.67
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń SenNajbardziej przydatne recenzje

Cep6

Liczba recenzji: 20

Dobry, solidny produkt

Rewelacyjnie wykonane ilustracje na kartach, tak naprawdę spokojnie mogłyby się znaleźć na kartach od Dixit. Co warto podkreślić gra nie ma nic wpólnego z Dixit. Sama zabawa przyjemna lekka rodzinna gra, która sprawdza się jako przerywnik przed wiekszymi tytułami, ewentualnie w gronie gdzie trzeba pokazać, że planszowki gry karciane mają coś innego do zaoferowania inż te klasyczne.
Bardzo prosta przyjemna gra, gdzie potrzebujemy dobrej pamięci i sporo szczęścia!


Sapphire101

Liczba recenzji: 145

Jak dla mnie ideał :)

Niepozorne, niewielkie pudełko, które bardzo pozytywnie zaskakuje! Sen to gra prosta w założeniach, ale wciągająca i wywołująca dodatkowo syndrom "jeszcze jednej partii". W pudełku znajdziemy instrukcję, notes do punktacji i 54 karty. Ilustracje na kartach są dosłownie "fantastyczne" i dixitopodobne (mimo, że sama rozgrywka z "Dixitem" ma niewiele wspólnego). Zasady można wytłumaczyć w minutę, a w grze pojawia się negatywna interakcja, chociaż kart z dodatkowymi umiejętnościami jest stosunkowo mało (co właściwie można uznać za jedyny minus tek pozycji). W "Śnie" ćwiczymy przede wszystkim pamięć i umiejętność blefu ;) Rozgrywka jest szybka i przyjemna (zarówno na 2, 3, jak i 4 osoby). Karty warto zakoszulkować, ze standardowymi koszulkami bezproblemowo mieszczą się do pudełka. Patrząc na cenę i ilość frajdy, jaką oferuje "Sen" jest to produkt zdecydowanie warty zakupu, który zajął na naszej półce stałe miejsce i do którego regularnie wracamy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Galaxy152

Liczba recenzji: 50

Niezwykła gra, w której dużą rolę odgrywają piękne obrazy, przedstawione na kartach. Jest to dobra pamięciówka, o krótkim przebiegu. Bardzo dobra dla 2 osób, choć i 3 dobrze się gra. Nie ma ona zbyt dużo zasad i jest grą raczej na odprężenie, ponieważ nie trzeba się zbytnio na niej skupiać. Moja ocena to 4/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Mam pytanie o grę Sen. Czy zapis że osobie która powiedziała pobudka i miała najmniej kruków „wynik nie zmienia się” dotyczy tego że nie dopisuje się do wyniku tych punktów które miała w kartach czy tylko nie dodaje się kary 5 pkt jak w przypadku przegranej i wpisuje się tak jak każdemu to co miała w kartach. Pzdr

~ Meg 24.08.2021 17:03

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Jaki rozmiar koszulek na te karty ?

~ Dominika 08.07.2020 13:49

Medusa

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marta 13.08.2020 22:32

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie