Serce Smoka

Polska edycja Dragonheart
14 opinii
  • 2 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
Dawno, dawno temu Wielki Smok czuwał nad losem całego ludu. Pewnego razu zawistny czarownik zamienił go w kamień, a jego ognisty oddech zaklął w krwistoczerwony klejnot, nazwany sercem smoka. W tychże zarówno baśniowych, jak i niebezpiecznych czasach odważne księżniczki muszą opędzać się od śmiałków i trolli, jednocześnie próbując odczarować skamieniałego smoka i zgromadzić całe mnóstwo cennych skarbów. Chrapkę na skarby mają również potężne ogniste smoki, jednak ich tropem podążają już wprawne łowczynie. Jedynie krasnoludy nie biorą udziału w całym zamieszaniu i troszczą się jedynie o własne interesy. Gracze wykładają karty na pola znajdujące się na planszy. W ten sposób mogą pozyskać inne karty z różnymi wartościami punktów sławy, które leżą na sąsiednich polach. Gracz, który na końcu gry uzyska najwięcej punktów sławy, zdejmie czar i uwolni Wielkiego Smoka. Serce Smoka to dwuosobowa gra karciana, w której gracze zagrywają karty na planszę, chcąc osiągnąć wyznaczone cele. Wszystkie elementy gry zostały zaprojektowane w bardzo intuicyjny sposób, dzięki czemu gracze bardzo szybko przyswoją zasady rozgrywki.
Autor:
Rudiger Dorn
Wydawca:
Galakta
49,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dawno, dawno temu Wielki Smok czuwał nad losem całego ludu. Pewnego razu zawistny czarownik zamienił go w kamień, a jego ognisty oddech zaklął w krwistoczerwony klejnot, nazwany sercem smoka. W tychże zarówno baśniowych, jak i niebezpiecznych czasach odważne księżniczki muszą opędzać się od śmiałków i trolli, jednocześnie próbując odczarować skamieniałego smoka i zgromadzić całe mnóstwo cennych skarbów. Chrapkę na skarby mają również potężne ogniste smoki, jednak ich tropem podążają już wprawne łowczynie. Jedynie krasnoludy nie biorą udziału w całym zamieszaniu i troszczą się jedynie o własne interesy.

Gracze wykładają karty na pola znajdujące się na planszy. W ten sposób mogą pozyskać inne karty z różnymi wartościami punktów sławy, które leżą na sąsiednich polach. Gracz, który na końcu gry uzyska najwięcej punktów sławy, zdejmie czar i uwolni Wielkiego Smoka.

Serce Smoka to dwuosobowa gra karciana, w której gracze zagrywają karty na planszę, chcąc osiągnąć wyznaczone cele. Wszystkie elementy gry zostały zaprojektowane w bardzo intuicyjny sposób, dzięki czemu gracze bardzo szybko przyswoją zasady rozgrywki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 100 kart
  • 1 plansza
  • 1 figurka smoka
  • 1 instrukcja


Recenzje

4.64
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Serce SmokaNajbardziej przydatne recenzje

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Serce smoka to spokojna gra na dwie osoby, bardzo prosta i przyjemna. Nie wymaga dużego główkowania. Największym plusem są ilustracje zrobione przez tego samego pana,który stworzył legendy krainy andor i tutaj także widać jego wielki talent pod tym względem. Rebel serce spakował i dostarczył w całości.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Vahen

Liczba recenzji: 13

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zanim kupiliśmy Serce Smoka, karcianki nie zajmowały w naszym repertuarze zbyt wiele miejsca. Mój przeciwnik, zobaczywszy dwie talie kart, zapytał "A to jak my będziemy w to grać?". Bardzo prosto!

Serce Smoka jest pomysłową, łatwą w opanowaniu, ładnie wydaną grą. Ilustracje na planszy i na kartach świetnie wprowadzają w fantastyczno-wojowniczy klimat, którym przesiąknięta jest również instrukcja. Zasady są jasno wytłumaczone, dodatkowo rozmieszczenie postaci na planszy i strzałki wspomagające umożliwiają zapamiętanie poszczególnych zależności. Dużo zależy od tego, jak komu podejdzie karta, ale po kilkudziesięciu rozgrywkach stwierdzam, że jest sporo możliwości kombinowania. Z czasem wypracowuje się własne zagrywki, umożliwiające wzięcie dobrych kart albo przynajmniej nie oddanie ich przeciwnikowi.

A jak nie dasz rady ustrzelić ognistego smoka, bo zabraknie trzeciej łuczniczki, możesz się pocieszyć, zabierając ekipę czterech gnomów z kopalni na piwo ;)Monika

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna, utrzymana w baśniowym klimacie, gra dwuosobowa. Jedna za 10, które kupiłam mojej córce w prezencie ślubnym, coby się, jako typowy geek, ze swoim mężem, również graczem, nie nudziła w noc poślubną...Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie