Serce Smoka

Polska edycja Dragonheart
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (10)
 • 2 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Dawno, dawno temu Wielki Smok czuwał nad losem całego ludu. Pewnego razu zawistny czarownik zamienił go w kamień, a jego ognisty oddech zaklął w krwistoczerwony klejnot, nazwany sercem smoka. W tychże zarówno baśniowych, jak i niebezpiecznych czasach odważne księżniczki muszą opędzać się od śmiałków i trolli, jednocześnie próbując odczarować skamieniałego smoka i zgromadzić całe mnóstwo cennych skarbów. Chrapkę na skarby mają również potężne ogniste smoki, jednak ich tropem podążają już wprawne łowczynie. Jedynie krasnoludy nie biorą udziału w całym zamieszaniu i troszczą się jedynie o własne interesy. Gracze wykładają karty na pola znajdujące się na planszy. W ten sposób mogą pozyskać inne karty z różnymi wartościami punktów sławy, które leżą na sąsiednich polach. Gracz, który na końcu gry uzyska najwięcej punktów sławy, zdejmie czar i uwolni Wielkiego Smoka. Serce Smoka to dwuosobowa gra karciana, w której gracze zagrywają karty na planszę, chcąc osiągnąć wyznaczone cele. Wszystkie elementy gry zostały zaprojektowane w bardzo intuicyjny sposób, dzięki czemu gracze bardzo szybko przyswoją zasady rozgrywki.
Autor:
Rudiger Dorn
Wydawca:
Galakta
4995

store

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w środę


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Dawno, dawno temu Wielki Smok czuwał nad losem całego ludu. Pewnego razu zawistny czarownik zamienił go w kamień, a jego ognisty oddech zaklął w krwistoczerwony klejnot, nazwany sercem smoka. W tychże zarówno baśniowych, jak i niebezpiecznych czasach odważne księżniczki muszą opędzać się od śmiałków i trolli, jednocześnie próbując odczarować skamieniałego smoka i zgromadzić całe mnóstwo cennych skarbów. Chrapkę na skarby mają również potężne ogniste smoki, jednak ich tropem podążają już wprawne łowczynie. Jedynie krasnoludy nie biorą udziału w całym zamieszaniu i troszczą się jedynie o własne interesy.

Gracze wykładają karty na pola znajdujące się na planszy. W ten sposób mogą pozyskać inne karty z różnymi wartościami punktów sławy, które leżą na sąsiednich polach. Gracz, który na końcu gry uzyska najwięcej punktów sławy, zdejmie czar i uwolni Wielkiego Smoka.

Serce Smoka to dwuosobowa gra karciana, w której gracze zagrywają karty na planszę, chcąc osiągnąć wyznaczone cele. Wszystkie elementy gry zostały zaprojektowane w bardzo intuicyjny sposób, dzięki czemu gracze bardzo szybko przyswoją zasady rozgrywki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 100 kart
 • 1 plansza
 • 1 figurka smoka
 • 1 instrukcja

4.60
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Serce Smoka


Najbardziej przydatne recenzje

Ryudo

Liczba recenzji: 191

Dobry, solidny produkt

Serce smoka to spokojna gra na dwie osoby, bardzo prosta i przyjemna. Nie wymaga dużego główkowania. Największym plusem są ilustracje zrobione przez tego samego pana,który stworzył legendy krainy andor i tutaj także widać jego wielki talent pod tym względem. Rebel serce spakował i dostarczył w całości.


Vahen

Liczba recenzji: 24

Jak dla mnie ideał :)

Zanim kupiliśmy Serce Smoka, karcianki nie zajmowały w naszym repertuarze zbyt wiele miejsca. Mój przeciwnik, zobaczywszy dwie talie kart, zapytał "A to jak my będziemy w to grać?". Bardzo prosto!

Serce Smoka jest pomysłową, łatwą w opanowaniu, ładnie wydaną grą. Ilustracje na planszy i na kartach świetnie wprowadzają w fantastyczno-wojowniczy klimat, którym przesiąknięta jest również instrukcja. Zasady są jasno wytłumaczone, dodatkowo rozmieszczenie postaci na planszy i strzałki wspomagające umożliwiają zapamiętanie poszczególnych zależności. Dużo zależy od tego, jak komu podejdzie karta, ale po kilkudziesięciu rozgrywkach stwierdzam, że jest sporo możliwości kombinowania. Z czasem wypracowuje się własne zagrywki, umożliwiające wzięcie dobrych kart albo przynajmniej nie oddanie ich przeciwnikowi.

A jak nie dasz rady ustrzelić ognistego smoka, bo zabraknie trzeciej łuczniczki, możesz się pocieszyć, zabierając ekipę czterech gnomów z kopalni na piwo ;)IncrediBLV

Liczba recenzji: 27

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra dwuosobowa gra karciana opierająca się na odpowiednim zagrywaniu kart i pewnej dozie blefu na temat własnej ręki.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie