Spartakus: Krew i Zdrada
Daj się wciągnąć w wir intryg w świecie starożytnego Rzymu!-
- star
- star
- star
- star
- star_border
- 3 - 4 osoby
- od 17 lat
- ok. 150 minut
- wydanie polskie
- Autor:
- Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart
- Wydawca:
- Games Factory
Spartakus: Krew i Zdrada jest rozbudowaną grą o podstępach i krwawych walkach gladiatorów, w której gracze wcielają się w jedną ze szkół gladiatorów, by walczyć o wpływy Rzymu i pieniądze dla swojego rodu. Aby tego dokonać gracze będą zawierać układy, stosować przekupstwa i podstępy wobec innych uczestników rozgrywki, a także toczyć krwawe bitwy na arenie - jednym słowem: chwytać się każdego sposobu, który pozwoli na zdobycie chwały i popularności w oczach Rzymu, a tym samym wygranie gry.
Na czym to polega?
Rozgrywka w Spartakusa podzielona została na trzy fazy: fazę Intryg, fazę Zakupów oraz fazę Areny, w których gracze po kolei dokonywać będą ważnych decyzji, zawierać układy z innymi graczami oraz planować własną strategię na zwycięstwo.
W fazie Intryg gracze zagrywają karty Podstępów mając nadzieję na osłabienie swoich przeciwników i pokrzyżowanie ich planów. W fazie Zakupów gracze licytują karty wzmacniające ich szkołę - broń i zbroję dla własnych gladiatorów, dodatkowych niewolników, gladiatorów oraz strażników, którzy będą chronić ich przed zamachami ze strony innych graczy. Kiedy wszystkie te fazy zostaną zakończone, gracze wejdą na Arenę, by zmierzyć się w śmiercionośnej walce - ich gladiatorzy kontra gladiatorzy przeciwnika. Jednak wiele reguł pojedynku ustalonych zostało przed walką (poprzez kolejne układy i przekupstwa) - i nikt nie może zagwarantować, że siła i popularność naszego gladiatora pomoże mu w zwycięstwie, a walka nie jest ustawioną pułapką zastawioną na naszego czempiona.
Jedną z najciekawszych cech Spartakusa jest sposób, w jaki łączy w sobie wiele rodzajów gier: grę karcianą (faza Intryg i faza Zakupów), grę licytacyjną (faza Zakupów), obstawianie wyników (faza Areny) oraz grę przygodową (lub nawet bitewną, w fazie Areny) i jak świetnie wszystkie te elementy współgrają ze sobą w czasie rozgrywki, tworząc niesamowitą i ekscytującą mieszankę.
Krew się poleje!
Spartakus: Krew i Zdrada to gra, w której emocje nie słabną nawet na sekundę - to bezwzględna gra dla dojrzałych graczy o mocnych nerwach, którzy są w stanie przetrwać za wszelką cenę przy pomocy swojego sprytu i walczyć z przeciwnościami, które piętrzą się ze wszystkich stron - w postaci pułapek zastawionych przez innych graczy, gotowych wykorzystać każdą okazaną przez nas słabość.
Rozgrywka
Podstawowe informacje
- Zawartość pudełka:
- plansza
- 4 karty rodów
- 62 karty targu
- 104 karty intrygi
- 148 żetonów
- 26 kości
- 4 figurki gladiatorów
- instrukcja
- Waga (kg):
- 1.54
- Pasujące koszulki:
Dodatki i akcesoria
Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Spartakus: Krew i Zdrada
Najbardziej przydatne recenzje
Tej Diego, brzmisz jak opłacony komentator :P
Gra jest świetna i gorąco ją polecam. Niestety tłumaczenie sprawia wrażenie jakby było robione przez osobę która dostała sam tekst i nigdy nie widziała nawet pudełka. Wiele kart ma opisy które są pozbawione sensu albo można je interpretować na kilka sposobów. Mimo to cieszę się że Spartacus zagościł na mojej półce.
Dobry, solidny produkt
Dobrze, solidnie wykonana gra. Fajnie zbalansowana rozgrywka, duża interakcja między graczami! W każdym momencie może się coś wydarzyć, co zmieni nam przebieg gry.
Z minusów to wykonanie figurek, które są solidne, ale niestety z gumy (czy czegoś podobnego) i malowanie ich mija się z celem. Kilka kart jest źle opisanych i kompletnie bez sensu, co wymaga od graczy wprowadzania tzw. "house rules".
Recenzje na innych portalach
- Opis w serwisie BoardGameGeek (ang.)
- Unboxing na blogu Kaimada na platformie ZnadPlanszy.pl
- Rzut okiem na blogu Bartosza Borkowskiego na platformie ZnadPlanszy.pl
- Unboxing na blogu Gram bez prądu
- Wideorecenzja w serwisie YouTube na kanale Kraina Gier Planszowych
- Recenzja na blogu Angry BoardGamer
- Rzut okiem w serwisie Board Times
Pytania i odpowiedzi
Robisz zakupy pierwszy raz?