Spartakus: Krew i zdrada (druga edycja polska)

Daj się wciągnąć w wir intryg w świecie starożytnego Rzymu!
12 opinii
 • 3 - 4 osoby
 • od 17 lat
 • 120 - 180 minut
 • wydanie polskie
Spartakus: Krew i zdrada jest rozbudowaną grą o podstępach i krwawych walkach gladiatorów, w której gracze wcielają się w jedną ze szkół gladiatorów, by walczyć o wpływy Rzymu i pieniądze dla swojego rodu. Aby tego dokonać gracze będą zawierać układy, stosować przekupstwa i podstępy wobec innych uczestników rozgrywki, a także toczyć krwawe bitwy na arenie - jednym słowem: chwytać się każdego sposobu, który pozwoli na zdobycie chwały i popularności w oczach Rzymu, a tym samym wygranie gry.Na czym to polega?Rozgrywka w Spartakusa podzielona została na trzy fazy: fazę Intryg, fazę Zakupów oraz fazę Areny, w których gracze po kolei dokonywać będą ważnych decyzji, zawierać układy z innymi graczami oraz planować własną strategię na zwycięstwo.W fazie Intryg gracze zagrywają karty Podstępów mając nadzieję na osłabienie swoich przeciwników i pokrzyżowanie ich planów. W fazie Zakupów gracze licytują karty wzmacniające ich szkołę - broń i zbroję dla własnych gladiatorów, dodatkowych niewolników, gladiatorów oraz strażników, którzy będą chronić ich przed zamachami ze strony innych graczy. Kiedy wszystkie te fazy zostaną zakończone, gracze wejdą na Arenę, by zmierzyć się w śmiercionośnej walce - ich gladiatorzy kontra gladiatorzy przeciwnika. Jednak wiele reguł pojedynku ustalonych zostało przed walką (poprzez kolejne układy i przekupstwa) - i nikt nie może zagwarantować, że siła i popularność naszego gladiatora pomoże mu w zwycięstwie, a walka nie jest ustawioną pułapką zastawioną na naszego czempiona.Jedną z najciekawszych cech Spartakusa jest sposób, w jaki łączy w sobie wiele rodzajów gier: grę karcianą (faza Intryg i faza Zakupów), grę licytacyjną (faza Zakupów), obstawianie wyników (faza Areny) oraz grę przygodową (lub nawet bitewną, w fazie Areny) i jak świetnie wszystkie te elementy współgrają ze sobą w czasie rozgrywki, tworząc niesamowitą i ekscytującą mieszankę.Krew się poleje!Spartakus: Krew i zdrada to gra, w której emocje nie słabną nawet na sekundę - to bezwzględna gra dla dojrzałych graczy o mocnych nerwach, którzy są w stanie przetrwać za wszelką cenę przy pomocy swojego sprytu i walczyć z przeciwnościami, które piętrzą się ze wszystkich stron - w postaci pułapek zastawionych przez innych graczy, gotowych wykorzystać każdą okazaną przez nas słabość.
Autor:
Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart
Ilustracje:
Charles Woods
Wydawca:
Gale Force Nine
21995
12995
-41%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


tyDzień darmowej dostawy.


Opis

Spartakus: Krew i zdrada jest rozbudowaną grą o podstępach i krwawych walkach gladiatorów, w której gracze wcielają się w jedną ze szkół gladiatorów, by walczyć o wpływy Rzymu i pieniądze dla swojego rodu. Aby tego dokonać gracze będą zawierać układy, stosować przekupstwa i podstępy wobec innych uczestników rozgrywki, a także toczyć krwawe bitwy na arenie - jednym słowem: chwytać się każdego sposobu, który pozwoli na zdobycie chwały i popularności w oczach Rzymu, a tym samym wygranie gry.

Na czym to polega?

Rozgrywka w Spartakusa podzielona została na trzy fazy: fazę Intryg, fazę Zakupów oraz fazę Areny, w których gracze po kolei dokonywać będą ważnych decyzji, zawierać układy z innymi graczami oraz planować własną strategię na zwycięstwo.

W fazie Intryg gracze zagrywają karty Podstępów mając nadzieję na osłabienie swoich przeciwników i pokrzyżowanie ich planów. W fazie Zakupów gracze licytują karty wzmacniające ich szkołę - broń i zbroję dla własnych gladiatorów, dodatkowych niewolników, gladiatorów oraz strażników, którzy będą chronić ich przed zamachami ze strony innych graczy. Kiedy wszystkie te fazy zostaną zakończone, gracze wejdą na Arenę, by zmierzyć się w śmiercionośnej walce - ich gladiatorzy kontra gladiatorzy przeciwnika. Jednak wiele reguł pojedynku ustalonych zostało przed walką (poprzez kolejne układy i przekupstwa) - i nikt nie może zagwarantować, że siła i popularność naszego gladiatora pomoże mu w zwycięstwie, a walka nie jest ustawioną pułapką zastawioną na naszego czempiona.

Jedną z najciekawszych cech Spartakusa jest sposób, w jaki łączy w sobie wiele rodzajów gier: grę karcianą (faza Intryg i faza Zakupów), grę licytacyjną (faza Zakupów), obstawianie wyników (faza Areny) oraz grę przygodową (lub nawet bitewną, w fazie Areny) i jak świetnie wszystkie te elementy współgrają ze sobą w czasie rozgrywki, tworząc niesamowitą i ekscytującą mieszankę.

Krew się poleje!

Spartakus: Krew i zdrada to gra, w której emocje nie słabną nawet na sekundę - to bezwzględna gra dla dojrzałych graczy o mocnych nerwach, którzy są w stanie przetrwać za wszelką cenę przy pomocy swojego sprytu i walczyć z przeciwnościami, które piętrzą się ze wszystkich stron - w postaci pułapek zastawionych przez innych graczy, gotowych wykorzystać każdą okazaną przez nas słabość.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza areny i zakładów
 • 4 figurki gladiatorów
 • instrukcja
 • 4 karty rodów
 • 62 karty targu
 • 104 karty intrygi
 • 152 żetony
 • 26 kości
Waga:
2,2 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.83
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Spartakus: Krew i zdrada (druga edycja polska)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 5
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 2

Czy będą wznawiane dodatki? Mignęła mi gdzieś informacja, że miały być w 2022, ale nie wiem czy to sprawdzona informacja

~ Jarek 20.09.2022 11:41

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy będą wznawiane dodatki? Mignęła mi gdzieś informacja, że miały być w 2022, ale nie wiem czy to sprawdzona informacja

~ Jarek 20.09.2022 11:40

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czy znane są jakieś wieści dotyczące nowego wydania dodatków?

~ Markos 18.08.2021 15:43

Chyba za mała sprzedaż żeby liczyć na dodatki w tym wydaniu. Brak popytu, brak ekonomicznego uzasadnienia wydania dodatków.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sławomir 29.11.2021 20:34

Jakie są koszulki do kart w tej grze?

~ Janusz 14.04.2021 00:27

Według BGG potrzebujemy 2 paczek klasyków 63.5x88 . Number of cards: 170 - Including four reference cards.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 19.04.2021 14:28

Czym druga edycja różni się od pierwszej? Błędy językowe poprawiono?

~ Michał 25.03.2021 17:19

niestety nie dysponujemy listą zmian. Trzeba będzie poszukać na stronie oficjalnego wydawcy.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 13:46

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również