Stalingrad 1942 - 43 (2016)

Gra systemu WB95
1 opinia
  • 2 - 4 osoby
  • od 14 lat
  • wydanie polskie
Stalingrad - dawna nazwa Wołgogradu (przed rwolucją Carycyn), miasta nad Wołgą. Nazwa została nadana miastu w 1925 roku na cześć Józefa Stalina. W dniach od 17 sierpnia 1942 roku do 2 lutego 1943 roku wokół miasta toczyły się zażarte walki, które zakończyły się całkowitym zniszczeniem niemieckiej 6. Armii i kapitulacją jej resztek do 2 lutego 1943 roku.Bitwa stalingradzka stała się przełomowym momentem II wojny światowej, od którego inicjatywa przeszła w ręce Armii Czerwonej.W takich właśnie realiach rozgrywa się Stalingrad 1942-43.Gra ukazuje atak armii niemieckiej oraz późniejszą kontrofensywą wojsk sowieckich (operacja URAN).Przedstawiona skala wojsk sowieckich to dywizje strzelców i kawalerii, brygady pancerne, piechoty (w tym piechoty morskiej), wchodzące w skład Frontów: Stalingradzkiego, Woroneskiego i Południowo-Zachodniego. Niemcy występują w pułkach (6. Armia i 4. Armia Pancerna), podobnie jak Węgrzy i Rumuni (3 i 4 Armia), Włosi w dywizjach.Do rozegrania są 3 scenariusze:Na Stalingrad - jesień '42Operacja URAN - okrążenie NiemcówOperacja BURZA ZIMOWA - próba deblokadyStalingrad jest rozgrywany w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.Nieskomplikowane, przyjazne zasady, powodują, że tytuł ten zdaje się być bardzo przyjemną grą. Przy tym fascynujące tło historyczne, jakim były zażarte walki o Stalingrad, sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gier wojennych, a także ciekawa propozycja dla pozostałych osób.
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Stalingrad - dawna nazwa Wołgogradu (przed rwolucją Carycyn), miasta nad Wołgą. Nazwa została nadana miastu w 1925 roku na cześć Józefa Stalina. W dniach od 17 sierpnia 1942 roku do 2 lutego 1943 roku wokół miasta toczyły się zażarte walki, które zakończyły się całkowitym zniszczeniem niemieckiej 6. Armii i kapitulacją jej resztek do 2 lutego 1943 roku.
Bitwa stalingradzka stała się przełomowym momentem II wojny światowej, od którego inicjatywa przeszła w ręce Armii Czerwonej.

W takich właśnie realiach rozgrywa się Stalingrad 1942-43.
Gra ukazuje atak armii niemieckiej oraz późniejszą kontrofensywą wojsk sowieckich (operacja URAN).
Przedstawiona skala wojsk sowieckich to dywizje strzelców i kawalerii, brygady pancerne, piechoty (w tym piechoty morskiej), wchodzące w skład Frontów: Stalingradzkiego, Woroneskiego i Południowo-Zachodniego. Niemcy występują w pułkach (6. Armia i 4. Armia Pancerna), podobnie jak Węgrzy i Rumuni (3 i 4 Armia), Włosi w dywizjach.

Do rozegrania są 3 scenariusze:

  • Na Stalingrad - jesień '42
  • Operacja URAN - okrążenie Niemców
  • Operacja BURZA ZIMOWA - próba deblokady

Stalingrad jest rozgrywany w systemie Wielkie Bitwy 1939-45 (WB-95). Największą zaletą tego systemu jest jego prostota, która powoduje że nawet gracze początkujący w grach wojennych - mogą szybko zacząć zabawę i przygodę z tą bitwą.

Nie ma tu żadnych, skomplikowanych tabelek. Straty ukazane są w prosty sposób - dwa poziomy sprawności bojowej wyrażone są na obu stronach żetonu każdej jednostki.
Każda jednostka charakteryzuje się dwoma współczynnikami - siłą oraz punktami ruchu. Artyleria ma osobno zaznaczoną siłę w ataku i siłę w obronie.

Nieskomplikowane, przyjazne zasady, powodują, że tytuł ten zdaje się być bardzo przyjemną grą. Przy tym fascynujące tło historyczne, jakim były zażarte walki o Stalingrad, sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gier wojennych, a także ciekawa propozycja dla pozostałych osób.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • instrukcja
  • scenariusze
  • 286 sztancowanych żetonów
  • mapa: 2x 50/70 cm
Waga:
500 g

Recenzje

4.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Stalingrad 1942 - 43 (2016)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie