Stella: Dixit Universe (edycja polska)

Ruszaj zbierać światło gwiazd!
35 opinii
 • 3 - 6 osób
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Poszukiwacze gwiazd! Wyruszcie w podróż po nieboskłonie i sprowadźcie do swojego świata nieco światła. Stella to gra rywalizacyjna osadzona w Uniwersum Dixita, w której gracze interpretują ilustracje pod kątem wspólnie wylosowanego hasła. Wybieraj te same grafiki, co inni, aby zwyciężyć! Podejmuj skalkulowane ryzyko, ale uważaj, bo zachłanność może się skończyć Twoim upadkiem w odmęty ciemności! Na czym to polega?  Stella to gra skojarzeń i interpretacji. Podczas każdej rundy gracze w tajemnicy łączą kilka kart z ilustracjami, które kojarzą im się z losowo wybraną kartą hasła. Jeśli uda Ci się wybrać te same karty co pozostali gracze, stworzysz iskrę zapewniającą punkty. Z każdym kolejnym skojarzeniem Twoja szansa na stworzenie większej liczby iskier wzrasta. Pamiętaj jednak, że chciwość nie popłaca – gracz, który będzie miał zbyt wiele skojarzeń, może zdobyć mniej punktów! Istotna jest także kolejność, w której wskazywane są karty, jeden malutki błąd i odpadasz z punktowania w tej rundzie! Aby wygrać, musisz na koniec 4. rundy mieć więcej punktów iskry niż pozostali gracze. Dlaczego pokochasz tę grę? Stella wyposażona jest w bogato ilustrowane karty, które pobudzają naszą wyobraźnię i sprzyjają wymyślaniu interesujących skojarzeń.  Dzięki temu, że podczas rozgrywki staramy się przewidzieć tok myślenia pozostałych graczy, Stella sprzyja lepszemu poznawaniu się uczestników.  Stella należy do Uniwersum Dixita, a zawarte w niej karty mogą służyć do gry w Dixit i odwrotnie! Gra zawiera pełną talię 84 kart w identycznym formacie, z tym samym tyłem, co wszystkie tytuły z serii Dixit.
Autor:
Gérald Cattiaux, Jean-Louis Roubira
Ilustracje:
Jérôme Pélissier
Wydawca:
Rebel
159,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Poszukiwacze gwiazd! Wyruszcie w podróż po nieboskłonie i sprowadźcie do swojego świata nieco światła. Stella to gra rywalizacyjna osadzona w Uniwersum Dixita, w której gracze interpretują ilustracje pod kątem wspólnie wylosowanego hasła. Wybieraj te same grafiki, co inni, aby zwyciężyć! Podejmuj skalkulowane ryzyko, ale uważaj, bo zachłanność może się skończyć Twoim upadkiem w odmęty ciemności!

Na czym to polega? 

Stella to gra skojarzeń i interpretacji.

Podczas każdej rundy gracze w tajemnicy łączą kilka kart z ilustracjami, które kojarzą im się z losowo wybraną kartą hasła. Jeśli uda Ci się wybrać te same karty co pozostali gracze, stworzysz iskrę zapewniającą punkty. Z każdym kolejnym skojarzeniem Twoja szansa na stworzenie większej liczby iskier wzrasta. Pamiętaj jednak, że chciwość nie popłaca – gracz, który będzie miał zbyt wiele skojarzeń, może zdobyć mniej punktów! Istotna jest także kolejność, w której wskazywane są karty, jeden malutki błąd i odpadasz z punktowania w tej rundzie!

Aby wygrać, musisz na koniec 4. rundy mieć więcej punktów iskry niż pozostali gracze.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Stella wyposażona jest w bogato ilustrowane karty, które pobudzają naszą wyobraźnię i sprzyjają wymyślaniu interesujących skojarzeń. 
 • Dzięki temu, że podczas rozgrywki staramy się przewidzieć tok myślenia pozostałych graczy, Stella sprzyja lepszemu poznawaniu się uczestników. 
 • Stella należy do Uniwersum Dixita, a zawarte w niej karty mogą służyć do gry w Dixit i odwrotnie! Gra zawiera pełną talię 84 kart w identycznym formacie, z tym samym tyłem, co wszystkie tytuły z serii Dixit.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 84 karty Dixit
 • 96 kart haseł
 • 4 karty haseł „Odkrywanie świata”
 • 10 kart haseł do samodzielnego uzupełnienia
 • 6 żetonów latarni
 • 4 znaczniki rundy
 • pionek zwiadowcy
 • 6 tablic suchościeralnych
 • tablica suchościeralna z tabelą wyników
 • 6 pisaków i 6 ścierek
Waga:
1,2 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LIBDIXSTEL01PL
Pasujące koszulki:

karta wizjiKupując grę Stella: Dixit Universe w naszym sklepie, otrzymasz wyjątkowy zestaw 5 kart z hasłami, które możesz dodać do podstawowej puli. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.83
na podstawie 35 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Stella: Dixit Universe (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Sapphire101

Liczba recenzji: 168

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jeżeli Dixit to dla was absolutny hit to Stella jest zakupem wręcz oobowiązkowym. Jeżeli zaś wymyślanie skojarzeń w Dixit było dla was zbyt abstrakcyjne i męczące, Stella być może rozwiąże ten problem!

Stella to gra, którą nazwać można "odwróconym" Dixitem - tym razem to nie my wymyślamy skojarzenie, ale podsuwa nam je gra - naszym zadaniem jest wybranie odpowiednich kart, które pasują do wylosowanego słowa. Kart może być kilka, a każda prawidłowo wskazana daje nam punkty w tej rundzie. W Stelli trzeba się jednak mieć na baczności - wskazanie błędnej karty kosztuje nas sporo punktów i niejako kończy nasza turę. Całość dodatkowo ubrana jest w garść plastikowych, solidnych żetonów, kartonowe tabliczki suchościeralne, komplet kolorowych pisaków, czytelną i prostą instrukcję oraz uroczą, bajkową i charakterystyczną dla "uniwersum" oprawę graficzną. Czego chcieć więcej? :)

Stella, z uwagi na fakt, iż zawiera karty o identycznym rozmiarze/rewersie, jak te używane w Dixit czy Dixit Odyseja - stanowić może nie tylko osobną grę, ale również dodatek do pierwotnego Dixita. Działa to również w drugą stronę - wszystkie karty z dodatków do Dixit, czy gry podstawowej możemy bez problemu wykorzystać w Stelli. W pudełku znajdziemy również 96 kart haseł, każda zawierająca dwa słowa-klucze - do tego mamy do dyspozycji 10 czystych kart, na których możemy wpisać swoje własne hasła (dwa na kartę). Łącznie mamy zatem ponad 200 haseł do wyboru, dzięki czemu rozgrywki przez długi czas będą niepowtarzalne. My bawiliśmy się świetnie! Z innych plusów warto zaznaczyć, że Stella zdecydowanie lepiej działa w gronie 3. graczy, niż Dixit, w którym wariant 3-osobowy był zmodifkowany w stosunku do standardowego.

Jeżeli chodzi o wady Stelli, jest ich kilka - pierwsza z nich to fakt, że jeśli koszulkujemy karty, wypraska nas srogo rozczaruje. Karty nie mieszczą się w koszulkach w wyprasce, bez względu na to, czy użyjemy koszulek standard czy premium. Jakby tego było mało, w moim egzemplarzu kartonowe planszetki i składana plansza główna wręcz nie mieściły się w pudełku (tj. trochę na siłę trzeba było wepchnąć je w przeznaczone do tego miejsca w wyprasce). Nie jest to raczej dobra praktyka, karton potrafi się rozwartawiać na brzegach, dlatego zaniechałam siłowania się z wypraską.

Jeżeli chodzi o koszulki na karty - duże karty to standardowo rozmiar Rebel Medusa/Mayday Magnum Gold, czyli 120x80. Małe karty teoretycznie zaś pasują do rozmiaru Classic Card Game, z tym, że dopasowanie nie jest dokładne - koszulki są o kilka mm za długie. Ot, wygląda to na pewien psikus wydania, jakby dopasowanie kart do standardowego rozmiari ccg stanowiło problem.

Prócz tego w instrukcji pojawiły się drobne błędy, na szczęście nie są one aż tak znaczące, zatem spokojnie sobie z nimi poradzimy.

Podsumowując - przyznaję, że seria Dixit jest dla mnie jedną z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych gier planszowych, mogą się przy niej świetnie bawić dzieci i dorośli, a prostota zasad sprawia zaś, że nawet najbardziej "oporni" gracze dają się namówić na tę pozycję. Zdaję sobie również sprawę, że dla wielu osób Dixit jest nudny, wręcz rozczarowujący i nie sposób zrozumieć fenomenu tej gry. W tym miejscu warto może będzie spróbować Stelli - rozwiązuje ona podstawowe wady Dixita, związane z koniecznością wymyślania haseł do czasem zupełnie abstrakcyjnych kart. Ponadto, graficznie Stella prezentuje się prześlicznie w stosunku do starszego brata - tutaj karty mają mnóstwo szczegółów, są dopracowane i urocze. Osobiście polecam grę z całego (pełnego miłości do tej serii) serca.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wojciech

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajnie rozwiązana kwestia która u mnie w podstawowym Dixit była problemem. Trzeba coś wymyślać i powiedzieć głośno. Tutaj wszyscy cały czas są w jury i gra się na prawdę gładko.

Udało się zagrać z teściami i było bardzo miło. Lubię legacy Dixit ale Stella daje jak dla mnie więcej i jest po prostu bardziej komfortowo :)

Jak ktoś lubi zwykły Dixit, to widzę tylko same plusy żeby zagraź w Stella


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Michał

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Znam takich ludzi, których Dixit stresował. Stresik powodowało wymyślanie haseł. W grze Stella tego nie robimy, wybieramy najlepsze karty do wylosowanego hasła. O ile uważałem, że w Dixit można zagrać z każdym, to próg wejścia w Stella został jeszcze obniżony. No i super, że mamy dodatkowe karty do tradycyjnego Dixita.

Jeden osobisty minus. Gra posiada mój znienawidzony komponent - pisaki suchościeralne!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy dokładniej planowane jest rozpoczęcie sprzedaży?

~ Klaudia 02.11.2021 09:32

Premiera wypada 17 listopada, więc w okolicach tego terminu :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Karolina 08.11.2021 12:36

Czy do gry będą pasować karty z podstawy i dodatków Dixit?

~ Marta 10.09.2021 11:26

Stella należy do Uniwersum Dixita, a zawarte w niej karty mogą służyć do gry w Dixit i odwrotnie!

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Venomen11 20.09.2021 20:35

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dixit Disney

Dixit Disney

Nowe strony

Nowe strony

Imago Family

Imago Family

Dixit

Dixit