Story Cubes

9 kości, 54 obrazy, nieskończona ilość opowieści
128 opinii
 • 1 - bez ograniczeń
 • od 6 lat
 • 2 - 20 minut
 • wydanie polskie
Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.Na czym to polega?Rzuć wszystkimi kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od "Dawno, dawno temu..." lub, jeśli wolisz, "Pewnego razu...". Następnie opowiedz historię w oparciu o 9 obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę.Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w Twojej głowie!Nieograniczone możliwościIm więcej będziesz grać w Story Cubes, z tym większą łatwością będzie Ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swoją wyobraźnię ćwiczyć samodzielnie, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo.Story Cubes to wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści?Kreatywna rozrywka dla każdegoStory Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub przyjaciół.Niepozorny zestaw Story Cubes gwarantuje wiele godzin rozrywki praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaimponuj znajomym swoją opowieścią, pozwól przyjaciołom ponieść się fantazji, daj się zaskoczyć własnemu dziecku. Szybko przekonasz się, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie i regularnie będziecie powracać.Nagrody i wyróżnienia przyznane Story CubesSeria Story Cubes zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.Seria otrzymała również główną nagrodę w prestiżowym konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2017 r. Wielka Brytania:Imagination Gaming Silver Award 2013Original The Slow Toy Movement Award 2012The Independent Toy Awards 2012Polska:  Zabawka Roku 2017Nagrody główna - Świat przyjazny dziecku 2017Kids’ Biz Fair 2013USA :PAL Award 2012Parent's Choice Award 2011Creative Child Magazine Seal Of Excellence 2010Major Fun Keeper Award 2010Oppenheimer Toy Portfolio Gold Seal 2010Dr. Toy 10 Best Games Winner 2009iParenting Media Award 2009Australia:Best Game, It’s A Good Toy Awards 2012Educational Toy of The Year 2012
Autor:
Rory O'Connor
Wydawca:
Rebel
4495
2500
-44%

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Na czym to polega?

Rzuć wszystkimi kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od "Dawno, dawno temu..." lub, jeśli wolisz, "Pewnego razu...". Następnie opowiedz historię w oparciu o 9 obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę.

Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w Twojej głowie!

Nieograniczone możliwości

Im więcej będziesz grać w Story Cubes, z tym większą łatwością będzie Ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swoją wyobraźnię ćwiczyć samodzielnie, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo.

Story Cubes to wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści?

Kreatywna rozrywka dla każdego

Story Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub przyjaciół.

Niepozorny zestaw Story Cubes gwarantuje wiele godzin rozrywki praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaimponuj znajomym swoją opowieścią, pozwól przyjaciołom ponieść się fantazji, daj się zaskoczyć własnemu dziecku. Szybko przekonasz się, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie i regularnie będziecie powracać.

Nagrody i wyróżnienia przyznane Story Cubes

Seria Story Cubes zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.

Seria otrzymała również główną nagrodę w prestiżowym konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2017 r. 

Pierwsza nagroda w konkursie otrzymana przez serię Story Cubes

Wielka Brytania:

 • Imagination Gaming Silver Award 2013
 • Original The Slow Toy Movement Award 2012
 • The Independent Toy Awards 2012

Polska:  

 • Zabawka Roku 2017
 • Nagrody główna - Świat przyjazny dziecku 2017
 • Kids’ Biz Fair 2013

USA :

 • PAL Award 2012
 • Parent's Choice Award 2011
 • Creative Child Magazine Seal Of Excellence 2010
 • Major Fun Keeper Award 2010
 • Oppenheimer Toy Portfolio Gold Seal 2010
 • Dr. Toy 10 Best Games Winner 2009
 • iParenting Media Award 2009

Australia:

 • Best Game, It’s A Good Toy Awards 2012
 • Educational Toy of The Year 2012

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 9 kości
 • instrukcja
Waga (kg):
0.163

Dodatki i akcesoria

Story Cubes: Prehistoria

Story Cubes: Prehistoria

1595 795
Story Cubes: Baśnie

Story Cubes: Baśnie

1595 795
Story Cubes: Poszlaki

Story Cubes: Poszlaki

1595 795
Story Cubes: Medycyna

Story Cubes: Medycyna

1595 795
Story Cubes: Galaktyka

Story Cubes: Galaktyka

1595 795
Story Cubes: Strachy

Story Cubes: Strachy

1595 795
Story Cubes: Mity

Story Cubes: Mity

1595 795
Story Cubes: Średniowiecze

Story Cubes: Średniowiecze

1595 795
Story Cubes: Supermoce

Story Cubes: Supermoce

1595 795
Story Cubes: Na ratunek

Story Cubes: Na ratunek

1595 795
Story Cubes: Potwory

Story Cubes: Potwory

1595 795
Story Cubes: Tajemnice

Story Cubes: Tajemnice

1595 795
Story Cubes: Kataklizmy

Story Cubes: Kataklizmy

1595 795
Story Cubes: Salon gier

Story Cubes: Salon gier

1595 795
Story Cubes: Atom

Story Cubes: Atom

1595 795

4.64
na podstawie 128 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Story CubesNajbardziej przydatne recenzje

Jędrek

Liczba recenzji: 29

Jak dla mnie ideał :)

Do Story Cubes mam spory sentyment, bo właśnie dzięki niej obudziła się na nowo moja miłość do gier. Szukałem czegoś, co urozmaiciłoby prowadzone przeze mnie treningi (przygotowywanie pomocy samodzielnie jest w porządku, ale w pewnym momencie potrzebowałem czegoś nowego). W zasadzie trudno nazwać te kości grą- Story Cubes to raczej zabawa albo...wyzwanie. W komentarzach bardzo często pojawiają się opinie, że to zabawa dla dzieci. Owszem, młodsi gracze całkiem nieźle radzą sobie ze snuciem opowieści, jednak największą frajdę miałem grając z dorosłymi. Patrzenie na to, jak przełamują opory i pozwalają dojść do głosu wyobraźni jest bezcenne. Wielką zaletą Story Cubes jest mnogość zastosowań- kości idealnie nadają się jako uzupełnienie warsztatów twórczości, ale sprawdzą się także przy nauce języków albo rebusach (np. za pomocą 3-4 obrazków staramy się naprowadzić na tytuł filmu). Polecam każdemu, kto w grach szuka czegoś innego niż zabawy z pionkami i kostką lub- jak ja- nie jest fanem karcianek i fantasy.


Dungal

Liczba recenzji: 28

Jak dla mnie ideał :)

Prosta gra w snucie opowieści dla każdego, a przy tym nie pochłania dużo czasu.


Blackthorn666

Liczba recenzji: 79

Jak dla mnie ideał :)

Geniusz tkwi w prostocie.
Story Cubes jest grą... może raczej zabawą... prostą i genialną zarazem.
Pomysł trywialny- rzucamy kostką, patrzymy na rysunki, opowiadamy.
Niezaprzeczalnie rozwija wyobraźnię.

Mój syn 5 letni, kiedy dorwał się do tego to każdy wieczór przed spaniem "zaliczał" ze mną rundkę 30-60 minutową w to dzieło.

W moim skromnym odczuciu MEN powinien wprowadzić ten produkt do programu nauczania dla klas podstawowych.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również: