Story Cubes: Akcje

9 kości, 54 obrazy, nieskończona ilość opowieści
37 opinii
  • 1 - bez ograniczeń
  • od 6 lat
  • 2 - 20 minut
  • wydanie polskie
Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.Story Cubes: Akcje są pierwszym rozszerzeniem kości opowieści. Tym razem posiadają 54 unikalne ikonki opisujące większość najważniejszych słów związanych z wykonywaniem czynności, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści.Na czym to polega?Rzuć wszystkimi kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od "Dawno, dawno temu..." lub, jeśli wolisz, "Pewnego razu...". Następnie opowiedz historię w oparciu o 9 obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę.Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w Twojej głowie!Nieograniczone możliwościIm więcej będziesz grać w Story Cubes, z tym większą łatwością będzie Ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swoją wyobraźnię ćwiczyć samodzielnie, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo.Story Cubes zawiera wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści?Kreatywna rozrywka dla każdegoStory Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub przyjaciół.Niepozorny zestaw Story Cubes gwarantuje wiele godzin rozrywki praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaimponuj znajomym swoją opowieścią, pozwól ponieść się fantazji przyjaciołom, daj się zaskoczyć własnemu dziecku. Szybko przekonasz się, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie i regularnie będziecie powracać.Seria Story Cubes zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.Seria otrzymała również główną nagrodę w prestiżowym konkursie Świat przyjazny dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2017 r. 
Autor:
Rory O'Connor
Wydawca:
Rebel
4495
2500
-44%

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy Wam wiele radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to 9 estetycznie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji.

Story Cubes: Akcje są pierwszym rozszerzeniem kości opowieści. Tym razem posiadają 54 unikalne ikonki opisujące większość najważniejszych słów związanych z wykonywaniem czynności, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści.

Na czym to polega?

Rzuć wszystkimi kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od "Dawno, dawno temu..." lub, jeśli wolisz, "Pewnego razu...". Następnie opowiedz historię w oparciu o 9 obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł Twoją uwagę.

Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w Twojej głowie!

Nieograniczone możliwości

Im więcej będziesz grać w Story Cubes, z tym większą łatwością będzie Ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swoją wyobraźnię ćwiczyć samodzielnie, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo.

Story Cubes zawiera wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści?

Kreatywna rozrywka dla każdego

Story Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub przyjaciół.

Niepozorny zestaw Story Cubes gwarantuje wiele godzin rozrywki praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaimponuj znajomym swoją opowieścią, pozwól ponieść się fantazji przyjaciołom, daj się zaskoczyć własnemu dziecku. Szybko przekonasz się, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie i regularnie będziecie powracać.

Seria Story Cubes zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.

Seria otrzymała również główną nagrodę w prestiżowym konkursie Świat przyjazny dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2017 r. 

Pierwsza nagroda w konkursie otrzymana przez serię Story Cubes

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 9 kości
  • instrukcja
Waga (kg):
0.163
Pliki do pobrania:

4.78
na podstawie 37 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Story Cubes: AkcjeNajbardziej przydatne recenzje

Jędrek

Liczba recenzji: 29

Jak dla mnie ideał :)

W mojej ocenie najlepszy z dodatków do Story Cubes. W pudełku znajdziemy 9 kości przedstawiających czynności, dzięki czemu (po połączeniu z innymi zestawami) otrzymamy jeszcze lepsze opowieści. Komplet nadaje się również do "samodzielnej" rozgrywki, bez łączenia z innymi zestawami.


MG

Liczba recenzji: 168

Jak dla mnie ideał :)

Seria Story Cubes to bardzo udana gra w układanie opowieści na bazie wylosowanych za pomocą kostek ikonek. Gram w nią z moją sześcioletnią córką i mam nadzieję, że kiedyś zastąpi mnie jako nowy Mistrz Gry :) Każdy zestaw jest w zasadzie samodzielną grą, ponieważ cokolwiek by nie było na kościach narysowane, zawsze można z tego ułożyć jakieś zdanie, a zdania mogą połączyć się w opowieść.

S.C. Actions zawiera ikonki przedstawiające czynności, w odróżnieniu od poprzednich, które oparte były na przedmiotach. Z czynnością skojarzyć można zarówno następstwo zdarzeń, jak i miejsce lub przedmioty konieczne do jej wykonania. Zdecydowanie warto dołączyć te kości do zestawu bazowego, lub któregokolwiek tematycznego, uzyskując ciekawą mieszankę.

Grę głównie polecam rodzicom z dziećmi. Oczywiście, jak ktoś lubi, można ją potraktować jako grę imprezową dla studentów, ale szczerze... jakoś tego nie widzę :)

Kości zapakowane są w bardzo solidne pudełeczko z zapięciem magnetycznym. Łatwo można ją zabrać ze sobą. Kości z różnych zestawów mają ikonki w różnych kolorach.


Aniaga

Liczba recenzji: 125

Dobry, solidny produkt

Kupiłam "Story Cubes: Actions" jako dodatek i urozmaicenie do podstawowych Story Cubes - fajnie jest mieszać zestawy uzyskując kombinację rzeczowników z czynnościami, choć zauważyłam że "Actions" czasem sprawiają więcej trudności z identyfikacją obrazka ("co to w ogóle ma przedstawiać?"), choć dla części osób może to być zaleta - więcej dowolności w interpretacji / wymyślaniu. Kości naprawdę ćwiczą twórcze myślenie, dlatego myślę, że są świetnym prezentem dla dzieci, ale dorośli i młodzież z kolei wymyślają bardziej dowcipne historyjki. Czyli jest to gra dla obdarzonych wyobraźnią w dowolnym wieku.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

czy dzieci które mają 10 lat mogą w to grać

~ Gosia 14.02.2021 13:52

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Story Cubes: Baśnie

Story Cubes: Baśnie

1595 795
Story Cubes: Poszlaki

Story Cubes: Poszlaki

1595 795
Story Cubes: Prehistoria

Story Cubes: Prehistoria

1595 795