Szczęść Boże

Polska edycja gry Gluck Auf (Coal Baron)
3 opinie
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 60 - 75 minut
 • wydanie polskie
Śląsk, schyłek XIX wieku. Pojęcia typu "energia słoneczna" czy "ekologia” jeszcze nie istnieją. Istnieją za to „niekończące się zasoby węgla”.Jesteście właścicielami kopalni. Waszymi zadaniami są m.in.: produkcja wagoników w warsztatach, zarządzanie pracą górników oraz wydobywanie urobku. Aby zdobyć punkty zwycięstwa musicie pozyskiwać i realizować zamówienia na dostawę węgla. Zamawiane są specyficzne gatunki węgla. Każdy gatunek wydobywa się z innego poziomu, więc należy kopać na różnych głębokościach - co podraża koszt wydobycia.Przed wami mnóstwo pracy i podstawowy problem: im później wyślecie górników do wykonania konkretnego zadania, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ich musiało pracować więcej, aby je zakończyć. Każdy z was posiada jednak ograniczoną liczbę górników. A więc: do roboty! Szczęść Boże!
Autor:
Michael Kiesling, Wolfgang Kramer
Ilustracje:
Dennis Lohausen
Wydawca:
Lacerta
13895

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Śląsk, schyłek XIX wieku. Pojęcia typu "energia słoneczna" czy "ekologia” jeszcze nie istnieją. Istnieją za to „niekończące się zasoby węgla”.

Jesteście właścicielami kopalni. Waszymi zadaniami są m.in.: produkcja wagoników w warsztatach, zarządzanie pracą górników oraz wydobywanie urobku. Aby zdobyć punkty zwycięstwa musicie pozyskiwać i realizować zamówienia na dostawę węgla. Zamawiane są specyficzne gatunki węgla. Każdy gatunek wydobywa się z innego poziomu, więc należy kopać na różnych głębokościach - co podraża koszt wydobycia.

Przed wami mnóstwo pracy i podstawowy problem: im później wyślecie górników do wykonania konkretnego zadania, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ich musiało pracować więcej, aby je zakończyć. Każdy z was posiada jednak ograniczoną liczbę górników. A więc: do roboty! Szczęść Boże!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 4 szyby górnicze
 • 4 windy
 • 4 szole (kopalniane klatki windowe)
 • 48 żetonów chodników węglowych
 • 44 karty zamówień
 • 64 znaczniki węgla
 • 72 górników
 • 4 znaczniki punktów zwycięstwa
 • 40 banknotów
 • 7 żetonów kłódek
 • 1 znacznik punktacji
 • 1 żeton gracza rozpoczynającego (przedstawiający Św. Barbarę, patronkę górników)
 • 1 wskazówka
 • 1 instrukcja
Waga:
1,28 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.67
na podstawie 3 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Szczęść BożeNajbardziej przydatne recenzje

Sebastian

Liczba recenzji: 19

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Doskonala gra worker placement.
Zasad uczysz sie w minute, tura gra trwa max kilkanascie sekund (zazwyczaj kilka), swiety pomysl z winda w kopalni, losowosc minimalna (w zasadzie losowe jest tylko to jak twoja taktyke udupia inni gracze).
Wykonanie i pomysl na duzy plus.
Minusy to pieniadze z monopoly (tandeta) oraz ze gra jest za krotka!! Partia trwa okolo 30-40 minut i wydaje sie to troche za malo i brakuje tej 4tej tury.
Polecam osobom glownie poczatkujacym w temacie gier worker placement, gwarantuje wieksze zainteresowanie tego typu produktami po rozgrywce w Szczesc Boze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

vac

Liczba recenzji: 3

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra. Mnóstwo możliwości, mało negatywnej interakcji, super klimat. Pomysł z szybami i ruchami bardzo ciekawy. Po zrozumieniu zasad gra się przyjemnie i szybko (dzięki tylko trzem szychtom). Cała gra i realizowanie zamówień sprawia duzo satysfakcji - nawet przegrywajacym;)


M_zdrojek

Liczba recenzji: 119

Szczęść Boże to bardzo przyjemna gra ekonomiczna, podczas której gracze nie czują nawet kiedy ucieka ta godzina na rozgrywkę. To mnie najbardziej zaskoczyło w tej pozycji. Myślałem, że to będzie duży wysiłek umysłowy, trzeba będzie dużo kombinować i przeliczać. Przeliczania oczywiście jest trochę, ale nie jest to poziom Agricoli, w której planujemy kilka ruchów naprzód.
W Szczęść Boże skupiamy się głównie na swojej kopalni. No właśnie - głównie, bo musimy też zerkać na kopalnie innych graczy, aby nie zabrali nam wszystkich bonusów, które także dają dużo punktów. Mimo tego rozgrywka, jak już pisałem, jest bardzo przyjemna i niezbyt męcząca (jak chociażby czasem w przypadku Agricoli).
Dużym plusem jest także brak (przynajmniej w naszych rozgrywkach) downtime'u. Gracze cały czas zaaferowani są tym, co robią inni gracze, ponieważ mogą podebrać im możliwość wykonania przemyślanych wcześniej ruchów. Dzięki temu nasza strategia ulega ciągłym zmianom.
Doskonała nawet dla dwóch graczy.
Jak na razie nie mam tej grze nic do zarzucenia. Może jedyny minus jest taki, że gra jak żadna inna potrafi karać za błędy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy istnieje szansa na dodruk?

~ Asia 31.08.2022 13:11

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie