Szogun: Dwór Tenno

Dwór Tenno i mini dodatek Samuraj do gry Shogun
11 opinii
  • 3 - 5 osób
  • od 12 lat
  • 90 - 120 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Szogun (Shogun).
Szogun (Shogun)
Japonia w okresie Sengoku: Daimyō wciąż walczą o imperialne prowincje, a chłopskie powstania i klęski głodowe osłabiają centralną władzę w kraju. Szalę zwycięstwa może przychylić nie kto inny, jak tylko odsunięty w cień Tennō, niebiański władca. Używając swoich umiejętności dyplomatycznych, możesz zaskarbić sobie przychylność Tennō, który obdarzy Cię cennymi podarkami i wielkimi przywilejami. Dodatek Szogun: Dwór Tenno wprowadza do gry dwór niebiańskiego władcy, na którym to gracze będą starali się zdobyć rozmaite wpływy i łaski. Dzięki niemu możliwa staje się gra bardziej dyplomatyczna, w której to armie na planszy, bądź w wieży bitew zamieniamy na dyplomatów, którzy służą do zdobywania kart przywilejów na dworze. Uwaga: Gra dodatkowo zawiera mini dodatek Samuraj w postaci kilku kart, które urozmaicają rozgrywkę. Działanie dodatku zotało opisane w instrukcji.
Autor:
Dirk Henn
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Japonia w okresie Sengoku: Daimyō wciąż walczą o imperialne prowincje, a chłopskie powstania i klęski głodowe osłabiają centralną władzę w kraju.

Szalę zwycięstwa może przychylić nie kto inny, jak tylko odsunięty w cień Tennō, niebiański władca.

Używając swoich umiejętności dyplomatycznych, możesz zaskarbić sobie przychylność Tennō, który obdarzy Cię cennymi podarkami i wielkimi przywilejami.

Dodatek Szogun: Dwór Tenno wprowadza do gry dwór niebiańskiego władcy, na którym to gracze będą starali się zdobyć rozmaite wpływy i łaski. Dzięki niemu możliwa staje się gra bardziej dyplomatyczna, w której to armie na planszy, bądź w wieży bitew zamieniamy na dyplomatów, którzy służą do zdobywania kart przywilejów na dworze.

Uwaga: Gra dodatkowo zawiera mini dodatek Samuraj w postaci kilku kart, które urozmaicają rozgrywkę. Działanie dodatku zotało opisane w instrukcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • Dwór Tennō
  • 5 dodatkowych osobistych plansz
  • 35 drewnianych dworskich urzędników
  • 21 kart przywilejów
  • 15 kart wieży bitew
  • 1 instrukcja
Waga:
400 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.55
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Szogun: Dwór TennoNajbardziej przydatne recenzje

Maciej

Zakupiłem ten dodatek po promocyjnej cenie (75zł) dlatego nie żałuję zakupu. Nie mniej jakakolwiek wyższa cena jest zdecydowanie za wysoka w porównaniu do zawartości tego dodatku. Niestety kolor rewersów różni się znacznie od wersji Shoguna którą ja posiadam (wersja multinarodowa). Jestem przez to zmuszony wyjąć wszystkie koszulki ze starych kart i przełożyć je do nowych. Dla osób które nie używały koszulek to dobra wiadomość - nowe, świeże karty.
Sam dodatek niewiele zmienia w rozgrywce, aczkolwiek gra się przyjemniej i rozgrywka jest bardziej urozmaicona. Osobiście podoba mi się dodatek Samuraj - jeśli mamy "pecha" w początkowym rozstawianiu armii i mamy je rozbite na różnych regionach to ten minidodatek odrobinę zwiększa nasze szanse na zwycięstwo.
Podsumowując - dodatek zwiększa balans w grze. Za 75zł jeszcze ujdzie, jeśli by kosztował więcej to bym mocno się zastanowił.
Pozdrawiam


Mario

Liczba recenzji: 49

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Wrzuciłem dodatek od razu do pierwszej rozgrywki. Fajnie urozmaica możliwości. Samuraj wydaje się być opcjonalnym elementem,


Rehelm

Liczba recenzji: 15

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawy dodatek do Shoguna ciekawie balansujący zwłaszcza wczesny etap rozgrywki jak i dający nowe możliwości rozgrywki. Ciekawy dodatek do rozgrywki jednak nie niezbędny.
Zasłużone 4/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie