Szogun: Dwór Tenno

Dwór Tenno i mini dodatek Samuraj do gry Shogun
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (9)
 • 3 - 5 osób
 • od 12 lat
 • 90 - 120 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Szogun (Shogun).
Szogun (Shogun)
Japonia w okresie Sengoku: Daimyō wciąż walczą o imperialne prowincje, a chłopskie powstania i klęski głodowe osłabiają centralną władzę w kraju. Szalę zwycięstwa może przychylić nie kto inny, jak tylko odsunięty w cień Tennō, niebiański władca. Używając swoich umiejętności dyplomatycznych, możesz zaskarbić sobie przychylność Tennō, który obdarzy Cię cennymi podarkami i wielkimi przywilejami. Dodatek Szogun: Dwór Tenno wprowadza do gry dwór niebiańskiego władcy, na którym to gracze będą starali się zdobyć rozmaite wpływy i łaski. Dzięki niemu możliwa staje się gra bardziej dyplomatyczna, w której to armie na planszy, bądź w wieży bitew zamieniamy na dyplomatów, którzy służą do zdobywania kart przywilejów na dworze. Uwaga: Gra dodatkowo zawiera mini dodatek Samuraj w postaci kilku kart, które urozmaicają rozgrywkę. Działanie dodatku zotało opisane w instrukcji.
Autor:
Dirk Henn
Wydawca:
Rebel
9995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Japonia w okresie Sengoku: Daimyō wciąż walczą o imperialne prowincje, a chłopskie powstania i klęski głodowe osłabiają centralną władzę w kraju.

Szalę zwycięstwa może przychylić nie kto inny, jak tylko odsunięty w cień Tennō, niebiański władca.

Używając swoich umiejętności dyplomatycznych, możesz zaskarbić sobie przychylność Tennō, który obdarzy Cię cennymi podarkami i wielkimi przywilejami.

Dodatek Szogun: Dwór Tenno wprowadza do gry dwór niebiańskiego władcy, na którym to gracze będą starali się zdobyć rozmaite wpływy i łaski. Dzięki niemu możliwa staje się gra bardziej dyplomatyczna, w której to armie na planszy, bądź w wieży bitew zamieniamy na dyplomatów, którzy służą do zdobywania kart przywilejów na dworze.

Uwaga: Gra dodatkowo zawiera mini dodatek Samuraj w postaci kilku kart, które urozmaicają rozgrywkę. Działanie dodatku zotało opisane w instrukcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • Dwór Tennō
 • 5 dodatkowych osobistych plansz
 • 35 drewnianych dworskich urzędników
 • 21 kart przywilejów
 • 15 kart wieży bitew
 • 1 instrukcja
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


3.56
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Szogun: Dwór Tenno


Najbardziej przydatne recenzje

Maciej

Zakupiłem ten dodatek po promocyjnej cenie (75zł) dlatego nie żałuję zakupu. Nie mniej jakakolwiek wyższa cena jest zdecydowanie za wysoka w porównaniu do zawartości tego dodatku. Niestety kolor rewersów różni się znacznie od wersji Shoguna którą ja posiadam (wersja multinarodowa). Jestem przez to zmuszony wyjąć wszystkie koszulki ze starych kart i przełożyć je do nowych. Dla osób które nie używały koszulek to dobra wiadomość - nowe, świeże karty.
Sam dodatek niewiele zmienia w rozgrywce, aczkolwiek gra się przyjemniej i rozgrywka jest bardziej urozmaicona. Osobiście podoba mi się dodatek Samuraj - jeśli mamy "pecha" w początkowym rozstawianiu armii i mamy je rozbite na różnych regionach to ten minidodatek odrobinę zwiększa nasze szanse na zwycięstwo.
Podsumowując - dodatek zwiększa balans w grze. Za 75zł jeszcze ujdzie, jeśli by kosztował więcej to bym mocno się zastanowił.
Pozdrawiam


Mario

Liczba recenzji: 106

Dobry, solidny produkt

Wrzuciłem dodatek od razu do pierwszej rozgrywki. Fajnie urozmaica możliwości. Samuraj wydaje się być opcjonalnym elementem,


Rehelm

Liczba recenzji: 22

Dobry, solidny produkt

Ciekawy dodatek do Shoguna ciekawie balansujący zwłaszcza wczesny etap rozgrywki jak i dający nowe możliwości rozgrywki. Ciekawy dodatek do rozgrywki jednak nie niezbędny.
Zasłużone 4/5.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie