Talisman: Magia i Miecz - Góry (druga edycja polska)

Chmury osnuwają górskie szczyty?
94 opinie
  • 2 - 6 osób
  • od 13 lat
  • ok. 90 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Talisman: Magia i Miecz (druga edycja polska).
Talisman: Magia i Miecz (druga edycja polska)
Wyczerpany po długiej wspinaczce, ledwo chwytasz się skalnego występu, gdy kamienie pod twoimi stopami ustępują i spadają w dół zdradzieckiego stoku. Mimo to, wznawiasz wspinaczkę... bowiem Góry cię wzywają! Legendy mówią, że cała magia świata wypływa z zaklętego źródła bijącego z najwyższej góry. Na tym najwyższym ze szczytów magiczne wody są najczystsze i najsilniejsze, a brzegi strumienia usiane szlachetnymi kamieniami. Śmiałek musi się mieć jednak na baczności, albowiem Góry są domem wzbudzającego postrach Orlego Króla, strażnika źródła magii. Dla intruzów i awanturników nie będzie litości - wszak Orli Król nie zapomniał, że skradzione mu klejnoty zdobią dziś samą Koronę Władzy! Rozszerzenie Talisman: Magia i Miecz - Góry wprowadza do gry nową, nie odkrytą Krainę. Specjalnie dopasowana plansza i ponad 100 nowych kart sprawiają, że to górskie królestwo budzi się do życia. Sześciu nowych Poszukiwaczy, każdy posiadający własną, przepiękną figurkę, zapewni graczom całkowicie nowe, cudowne doświadczenia. Wdrap się tak wysoko, na ile starczy Ci odwagi, i zagarnij niewyobrażalne bogactwo czekające na wierzchołku najwyższego szczytu świata Talizmanu!
Autor:
John Goodenough
Ilustracje:
Tim Arney-O'Neil, Ryan Barger, Massimiliano Bertolini, Yoann Boissonnet, Eric Braddock, Christopher Burdett, Felicia Cano, Anna Christenson, Traci Cook, Trevor Cook, Julie Dillon, Kelly Harris, Ralph Horsley, MuYoung Kim, Jeremy McHugh, Anna Mohrbacher, John Moriarty, Andrew Olson, Héctor Ortiz, Arkady Roytman, Amanda Sartor, Thom Scott, John Stanko, Cory Turner, Frank Walls, Joe Wilson, Mark Winters
Wydawca:
Galakta
164,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wyczerpany po długiej wspinaczce, ledwo chwytasz się skalnego występu, gdy kamienie pod twoimi stopami ustępują i spadają w dół zdradzieckiego stoku. Mimo to, wznawiasz wspinaczkę... bowiem Góry cię wzywają!

Legendy mówią, że cała magia świata wypływa z zaklętego źródła bijącego z najwyższej góry. Na tym najwyższym ze szczytów magiczne wody są najczystsze i najsilniejsze, a brzegi strumienia usiane szlachetnymi kamieniami. Śmiałek musi się mieć jednak na baczności, albowiem Góry są domem wzbudzającego postrach Orlego Króla, strażnika źródła magii. Dla intruzów i awanturników nie będzie litości - wszak Orli Król nie zapomniał, że skradzione mu klejnoty zdobią dziś samą Koronę Władzy!

Rozszerzenie Talisman: Magia i Miecz - Góry wprowadza do gry nową, nie odkrytą Krainę. Specjalnie dopasowana plansza i ponad 100 nowych kart sprawiają, że to górskie królestwo budzi się do życia. Sześciu nowych Poszukiwaczy, każdy posiadający własną, przepiękną figurkę, zapewni graczom całkowicie nowe, cudowne doświadczenia.

Wdrap się tak wysoko, na ile starczy Ci odwagi, i zagarnij niewyobrażalne bogactwo czekające na wierzchołku najwyższego szczytu świata Talizmanu!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • instrukcja
  • plansza Gór
  • karty
  • figurki
Waga:
1 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.60
na podstawie 94 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Talisman: Magia i Miecz - Góry (druga edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Crank84

Liczba recenzji: 54

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek do jednej z moich ulubionych gier. Zdecydowanie polecam.


Mickq13

Liczba recenzji: 59

Dodatek KONIECZNY wręcz dla każdego fana (i nie tylko). Sympatyczne rozszerzenie pozwalające zapomnieć na chwilę o monotonii Krainy Zewnętrznej. Tylko ten władca orłów na końcu szlaku trochę bruździ... ;) Kilka nowych postaci jak zwykle pozwala na chwilę zabawy z farbkami.

Stół przestał nadążać za rozszerzeniem planszy już przy Podziemiach, teraz brakować zaczyna dywanu :D


Embir

Liczba recenzji: 25

To pierwszy dodatek do nowej edycji Magii i Miecza w jaki miałem okazję zagrać i muszę przyznać, że jest rewelacyjny. O ile sama podstawka nie była dla mnie niczym szczególnym, pomijając oczywiście niesamowity ładunek nostalgii, tak "Góry" przekonały mnie, że dodatki do tej gry mogą tchnąć w nią nowe życie - w "Górach" pojawiły się ciekawe nowe zasady, przepiękna plansza i fantastyczny klimat. Co więcej nową krainę można zwiedzać także niedoświadczonym Poszukiwaczem. Z tym dodatkiem Talisman skacze w mojej ocenie z 3 do 4 oczek.

Polecam wszystkim fanom tej gry.
5/5Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie