Tichu

  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (13)
 • 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Co jest takiego w "Tichu", że każdego dnia partię rozgrywa ponad 642 miliony Chińczyków? Talia kart ze smokiem, psem, feniksem i Mah Jongiem? Gra w parach? Dążenie do wspólnego zwycięstwa? Czy może element hazardowy - małe Tichu czy duże Tichu? Każdy docenia w tej grze coś innego, jednak w jednym wszyscy są zgodni - "Tichu" to świetna zabawa! Bogactwo taktyki w połączeniu z przemyślaną mechaniką stawia, "Tichu" w czołówce gier karcianych obok takich tuzów, jak brydż, kanasta czy poker. W trakcie gry sami zapewne dostrzeżecie podobieństwa do tych i kilku innych tytułów.
Autor:
Urs Hostettler
Wydawca:
G3
3200

store

Dostępnych 9 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w piątek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Co jest takiego w "Tichu", że każdego dnia partię rozgrywa ponad 642 miliony Chińczyków? Talia kart ze smokiem, psem, feniksem i Mah Jongiem? Gra w parach? Dążenie do wspólnego zwycięstwa? Czy może element hazardowy - małe Tichu czy duże Tichu? Każdy docenia w tej grze coś innego, jednak w jednym wszyscy są zgodni - "Tichu" to świetna zabawa!

Bogactwo taktyki w połączeniu z przemyślaną mechaniką stawia, "Tichu" w czołówce gier karcianych obok takich tuzów, jak brydż, kanasta czy poker. W trakcie gry sami zapewne dostrzeżecie podobieństwa do tych i kilku innych tytułów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 56 kart
 • 4 skróty zasad
 • instrukcja

4.69
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tichu


Najbardziej przydatne recenzje

Marek

Liczba recenzji: 27

Dobry, solidny produkt

Tichu to gra karciana wzorowana na brydżu, aczkolwiek osobom czynnie w niego grających nie koniecznie musi się psodobać. W Tichu również gra się drużynowo (2 na 2) i polega na zdobywaniu punktów, lecz w Tichu wszytsko odbywa się w trochę udziwniony sposób dlatego trzeba mieć otwarty umysł i trochę samozaparcia, aby przekonać do niego zażyłych brydżystów. Gdy to się uda - część z nich prawdopodobnie nigdy już nie wróci do brydża ;)
Wciąga jak diabli i cały czas chce się więcej. Minusem, podobnie jak w brydżu, jest potrzeba idealnie 4 osób. Są co prawda inne warianty, ale to już nie jest Tichu. Mimo to polecam bardzo.


Nerq

Liczba recenzji: 40

Dobry, solidny produkt

Super gra karciana, trochę jak skrzyżowanie pokera i brydża (choć z tym ostatnim bym nie szarżował).
Gramy parami, a celem gry jest jak najszybsze pozbycie się kart przy jednoczesnym wzięciu jak największej ilości punktów.
Pomagają/przeszkadzają nam w tym karty specjalne, która mają jednocześnie duże zalety jak i duże wady.
Dla miłośników strategii i kart.

Instrukcja beznadziejna i mocno zraża, dlatego daję 4 a nie 5.

Do tego mając zwykłą talię kart z 4 Jokerami możemy sami sobie taką grę roboczo wykonać, choć oczywiście polecam wersję oryginalną która jest o niebo bardziej klimatyczna.


Piton

Liczba recenzji: 197

Jak dla mnie ideał :)

świetna gra karciana - lżejsza od brydża, ale za to bardziej dostępna i szybciej da się wciągać nowych graczy. Wszyscy znajomi i rodzina chwalą to w końcu kupiłem im egzemplarz na prezent ;)





Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie