Tichu

13 opinii
  • 4 osoby
  • od 10 lat
  • ok. 60 minut
  • wydanie polskie
Co jest takiego w "Tichu", że każdego dnia partię rozgrywa ponad 642 miliony Chińczyków? Talia kart ze smokiem, psem, feniksem i Mah Jongiem? Gra w parach? Dążenie do wspólnego zwycięstwa? Czy może element hazardowy - małe Tichu czy duże Tichu? Każdy docenia w tej grze coś innego, jednak w jednym wszyscy są zgodni - "Tichu" to świetna zabawa! Bogactwo taktyki w połączeniu z przemyślaną mechaniką stawia, "Tichu" w czołówce gier karcianych obok takich tuzów, jak brydż, kanasta czy poker. W trakcie gry sami zapewne dostrzeżecie podobieństwa do tych i kilku innych tytułów.
Autor:
Urs Hostettler
Wydawca:
G3
3200

Dostępnych 7 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa 0 zł (trwa promocja).


Co jest takiego w "Tichu", że każdego dnia partię rozgrywa ponad 642 miliony Chińczyków? Talia kart ze smokiem, psem, feniksem i Mah Jongiem? Gra w parach? Dążenie do wspólnego zwycięstwa? Czy może element hazardowy - małe Tichu czy duże Tichu? Każdy docenia w tej grze coś innego, jednak w jednym wszyscy są zgodni - "Tichu" to świetna zabawa!

Bogactwo taktyki w połączeniu z przemyślaną mechaniką stawia, "Tichu" w czołówce gier karcianych obok takich tuzów, jak brydż, kanasta czy poker. W trakcie gry sami zapewne dostrzeżecie podobieństwa do tych i kilku innych tytułów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 56 kart
  • 4 skróty zasad
  • instrukcja

4.69
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń TichuNajbardziej przydatne recenzje

Marek

Liczba recenzji: 27

Dobry, solidny produkt

Tichu to gra karciana wzorowana na brydżu, aczkolwiek osobom czynnie w niego grających nie koniecznie musi się psodobać. W Tichu również gra się drużynowo (2 na 2) i polega na zdobywaniu punktów, lecz w Tichu wszytsko odbywa się w trochę udziwniony sposób dlatego trzeba mieć otwarty umysł i trochę samozaparcia, aby przekonać do niego zażyłych brydżystów. Gdy to się uda - część z nich prawdopodobnie nigdy już nie wróci do brydża ;)
Wciąga jak diabli i cały czas chce się więcej. Minusem, podobnie jak w brydżu, jest potrzeba idealnie 4 osób. Są co prawda inne warianty, ale to już nie jest Tichu. Mimo to polecam bardzo.


Piton

Liczba recenzji: 197

Jak dla mnie ideał :)

świetna gra karciana - lżejsza od brydża, ale za to bardziej dostępna i szybciej da się wciągać nowych graczy. Wszyscy znajomi i rodzina chwalą to w końcu kupiłem im egzemplarz na prezent ;)


Jan Rogalo

Liczba recenzji: 13

Jak dla mnie ideał :)

To chyba moja ulubiona gra karciana. Jest naprawdę rewelacyjna! Pełna emocji, wymaga strategicznego myślenia, współpracy z partnerem, przewidywania ruchów przeciwnika. Gra oparta jest na chińskiej grze 地主 (dizhu) co oznacza landlord. Zasady gry są bardzo podobne, jednak w Tichu mamy jeszcze 4 dodatkowe karty - wiernego psa, majonga, feniksa i smoka. Jest to ciekawe urozmaicenie. W Tichu najlepiej gra się w cztery osoby, przy 6 osobach, mamy zdecydowanie mniej kart na ręku i gra jest mniej zależna od naszego ruchu.

Można grać godzinami i gra się nie nudzi, a co więcej staje się coraz bardziej emocjonująca, bo zaczynamy zapamiętywać coraz więcej szczegółów. Połączenie pewnych zasad pokera, tysiąca i brydża - GENIALNA KARCIANKA!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie