Tik Tak Bum (nowa edycja)

Gra dla osób o giętkim umyśle i mocnych nerwach!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (1)
 • 2 - 12 osób
 • od 12 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Przez około pół minuty tykająca bomba wystawia graczy na próbę. Losowana jest karta zawierająca kilka liter. Uruchamiany jest mechanizm zegarowy na losowy czas (od 10 do 60 sekund) i pierwszy gracz bierze bombę do ręki. Gracz, na którego przypada kolejka, musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej, zanim nastąpi wybuch! Często wyraz, który wymyślisz oczekując na swoją kolejkę, zostanie zużyty przez poprzedniego gracza i nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą poczuć pustkę w głowie. Gra wykonana przez renomowaną firmę Piatnik, znaną głównie z produkcji eleganckich talii kart. Wyróżnienia: Tik Tak Bum oraz Tik Tak Bum Junior otrzymały Nagrodę Dzieci w VI edycji konkursu organizowanego przez portal zabawkowicz.pl
Wydawca:
Piatnik
8995

store

Dostępnych 5 sztuk w magazynie wysyłkowym
Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w czwartek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Przez około pół minuty tykająca bomba wystawia graczy na próbę. Losowana jest karta zawierająca kilka liter. Uruchamiany jest mechanizm zegarowy na losowy czas (od 10 do 60 sekund) i pierwszy gracz bierze bombę do ręki. Gracz, na którego przypada kolejka, musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej, zanim nastąpi wybuch!

Często wyraz, który wymyślisz oczekując na swoją kolejkę, zostanie zużyty przez poprzedniego gracza i nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą poczuć pustkę w głowie.

Gra wykonana przez renomowaną firmę Piatnik, znaną głównie z produkcji eleganckich talii kart.

Wyróżnienia:

 • Tik Tak Bum oraz Tik Tak Bum Junior otrzymały Nagrodę Dzieci w VI edycji konkursu organizowanego przez portal zabawkowicz.pl

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 110 dwustronnych kart ze zbitkami liter
 • specjalna kostka
 • elektroniczna bomba (wymaga 2 baterii AAA 1,5v (małe paluszki) - nie są dołączone do gry

5.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Tik Tak Bum (nowa edycja)


Najbardziej przydatne recenzje

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 382

To po prostu dobra gra. Dobrze działa na myślenie, wydobywa cały nasz zasób słownictwa. Ale hiciorem w grupie raczej się nie stanie.


Jolanta

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

Gra kupiona na prezent. Bardzo wciągająca, dlatego też ponawiam zamówienie dla siebie. Gra będzie idealna na spotkania ze znajomymi.


Re-l124c42

Liczba recenzji: 37

Od razu podkreślam, że komentuję starą edycję gry. Nie wiem jakie są różnice, mam nadzieję, że poprawili instrukcję, w której było przesunięcie jednej linijki tekstu na inną stronę. Podejrzewam, że raczej więcej zmian prócz szaty graficznej pudełka i ewentualnie tej korekty w instrukcji nie ma. przechodząc do meritum dla mnie bardzo fajna gra imprezowa z elementem edukacyjnym (można się nauczyć nowych słów oraz ortografii;p). Niektóre sylaby sprawiają ogromną trudność, kiedy nie można ich wstawić na początku lub na końcu wyrazu. Bomba sprawia, że gra jest dynamiczna i również niejako ją balansuje, bo gracze z mniejszym zasobem słownictwa nie są skazani wcale na porażkę. Wszystko zależy trochę od szczęścia. Jest ogólnie dobrze pomyślana, do wytłumaczenia w minutę a zasady można modyfikować do własnych potrzeb. Polecam osobom, które lubią gry słowne :)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie