Ukraina 1941

  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  • star_border
  (0)
 • 2 - 6 osób
 • od 12 lat
 • wydanie polskie
Rys historyczny 22 czerwca 1941 roku rozpoczęła się największa z kampanii II wojny światowej. Wzdłuż całej linii oddzielającej Niemcy od Związku Radzieckiego oraz na pograniczu państw satelitów III Rzeszy rozpoczęły się walki. Od pierwszych godzin przewagę uzyskali Niemcy. Armia Czerwona została całkowicie zaskoczona na swych pozycjach. I choć zarówno co do siły jak i zgromadzonych sił (czołgów, samolotów i dział) wojska Stalina posiadały zdecydowana przewagę, to doświadczenie Niemców przewaga taktyczna i logistyczna doprowadzały wszędzie do kolejnych porażek wojsk radzieckich. Uderzenia z linii Sanu i Bugu wykonywały dwie niemieckie armie: 6. i 17. oraz 1. Grupa Pancerna. Z Rumunii nacierać miały dwie armie rumuńskie: 3. i 4. oraz niemiecka 11. Armia. Ich przeciwnikiem były wojska Frontów: Południowo-Zachodniego i Południowego. Pierwsze uderzenia niemieckie natychmiast zepchnęły obrońców z pozycji wysuniętych na obszarze okupowanej Polski i wymusiły masowy, wręcz paniczny odwrót na wschód. Do przeciwuderzeń skierowano wszystkie siedem korpusów zmechanizowanych, ale nieudolne dowodzenie i zupełne rozprzężenie wojsk radzieckich powodowały kolejne klęski. Początek operacji „Barbarossa” był wielce obiecujący dla Niemców, ale z każdym kolejnym miesiącem sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Zdobycie ogromnych terenów bez zniszczenia Armii Czerwonej nic nie dawało.. Opis gry Rozmiar mapy to 100 x 70 cm. Obszar mapy został podzielony na pola o rozmiarach około 20-25 km. Bazy zaopatrzenia wyróżniono kolorowymi symbolami. Na mapę zostało naniesione położenie wyjściowe wojsk obydwu stron z dnia 22 czerwca. Skala jednostek to dywizje i brygady (oraz Rejony Umocnione). Wszystkie żetony jednostek lądowych, lotniczych oraz sztabów są sztancowane. Część żetonów pomocniczych zadrukowanych jednostronnie należy wyciąć. Instrukcja zawiera dwa scenariusze: 22 czerwca – 6 lipca 1941 roku oraz 1 – 14 lipca 1941 roku. Kolejne scenariusze i rozszerzenia będą ukazywały się sukcesywnie n łamach czasopisma Taktyka i Strategia. Dodatkowo w numerach 31 oraz 32 TiS zostały opublikowane mapy i żetony pozostałej części frontu – GA „Środek” (TiS nr 31) oraz GA”Północ” (TiS nr 32). Oficjalna errata do gry jest dostępna pod poniższym adresem: http://www.taktykaistrategia.pl/forum/viewtopic.php?t=3560
Wydawca:
Taktyka i Strategia
7995

store

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Rys historyczny

22 czerwca 1941 roku rozpoczęła się największa z kampanii II wojny światowej. Wzdłuż całej linii oddzielającej Niemcy od Związku Radzieckiego oraz na pograniczu państw satelitów III Rzeszy rozpoczęły się walki. Od pierwszych godzin przewagę uzyskali Niemcy. Armia Czerwona została całkowicie zaskoczona na swych pozycjach. I choć zarówno co do siły jak i zgromadzonych sił (czołgów, samolotów i dział) wojska Stalina posiadały zdecydowana przewagę, to doświadczenie Niemców przewaga taktyczna i logistyczna doprowadzały wszędzie do kolejnych porażek wojsk radzieckich.

Uderzenia z linii Sanu i Bugu wykonywały dwie niemieckie armie: 6. i 17. oraz 1. Grupa Pancerna. Z Rumunii nacierać miały dwie armie rumuńskie: 3. i 4. oraz niemiecka 11. Armia. Ich przeciwnikiem były wojska Frontów: Południowo-Zachodniego i Południowego. Pierwsze uderzenia niemieckie natychmiast zepchnęły obrońców z pozycji wysuniętych na obszarze okupowanej Polski i wymusiły masowy, wręcz paniczny odwrót na wschód. Do przeciwuderzeń skierowano wszystkie siedem korpusów zmechanizowanych, ale nieudolne dowodzenie i zupełne rozprzężenie wojsk radzieckich powodowały kolejne klęski.

Początek operacji „Barbarossa” był wielce obiecujący dla Niemców, ale z każdym kolejnym miesiącem sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Zdobycie ogromnych terenów bez zniszczenia Armii Czerwonej nic nie dawało..

Opis gry

Rozmiar mapy to 100 x 70 cm. Obszar mapy został podzielony na pola o rozmiarach około 20-25 km. Bazy zaopatrzenia wyróżniono kolorowymi symbolami. Na mapę zostało naniesione położenie wyjściowe wojsk obydwu stron z dnia 22 czerwca.

Skala jednostek to dywizje i brygady (oraz Rejony Umocnione). Wszystkie żetony jednostek lądowych, lotniczych oraz sztabów są sztancowane. Część żetonów pomocniczych zadrukowanych jednostronnie należy wyciąć.

Instrukcja zawiera dwa scenariusze: 22 czerwca – 6 lipca 1941 roku oraz 1 – 14 lipca 1941 roku. Kolejne scenariusze i rozszerzenia będą ukazywały się sukcesywnie n łamach czasopisma Taktyka i Strategia. Dodatkowo w numerach 31 oraz 32 TiS zostały opublikowane mapy i żetony pozostałej części frontu – GA „Środek” (TiS nr 31) oraz GA”Północ” (TiS nr 32).

Oficjalna errata do gry jest dostępna pod poniższym adresem:

http://www.taktykaistrategia.pl/forum/viewtopic.php?t=3560

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ukraina 1941
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również:

Bannockburn 1314

Bannockburn 1314

8995