Ukraina 1941

Podziel się swoją opinią
  • 2 - 6 osób
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
Rys historyczny22 czerwca 1941 roku rozpoczęła się największa z kampanii II wojny światowej. Wzdłuż całej linii oddzielającej Niemcy od Związku Radzieckiego oraz na pograniczu państw satelitów III Rzeszy rozpoczęły się walki. Od pierwszych godzin przewagę uzyskali Niemcy. Armia Czerwona została całkowicie zaskoczona na swych pozycjach. I choć zarówno co do siły jak i zgromadzonych sił (czołgów, samolotów i dział) wojska Stalina posiadały zdecydowana przewagę, to doświadczenie Niemców przewaga taktyczna i logistyczna doprowadzały wszędzie do kolejnych porażek wojsk radzieckich.Uderzenia z linii Sanu i Bugu wykonywały dwie niemieckie armie: 6. i 17. oraz 1. Grupa Pancerna. Z Rumunii nacierać miały dwie armie rumuńskie: 3. i 4. oraz niemiecka 11. Armia. Ich przeciwnikiem były wojska Frontów: Południowo-Zachodniego i Południowego. Pierwsze uderzenia niemieckie natychmiast zepchnęły obrońców z pozycji wysuniętych na obszarze okupowanej Polski i wymusiły masowy, wręcz paniczny odwrót na wschód. Do przeciwuderzeń skierowano wszystkie siedem korpusów zmechanizowanych, ale nieudolne dowodzenie i zupełne rozprzężenie wojsk radzieckich powodowały kolejne klęski.Początek operacji „Barbarossa” był wielce obiecujący dla Niemców, ale z każdym kolejnym miesiącem sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Zdobycie ogromnych terenów bez zniszczenia Armii Czerwonej nic nie dawało..Opis gryRozmiar mapy to 100 x 70 cm. Obszar mapy został podzielony na pola o rozmiarach około 20-25 km. Bazy zaopatrzenia wyróżniono kolorowymi symbolami. Na mapę zostało naniesione położenie wyjściowe wojsk obydwu stron z dnia 22 czerwca.Skala jednostek to dywizje i brygady (oraz Rejony Umocnione). Wszystkie żetony jednostek lądowych, lotniczych oraz sztabów są sztancowane. Część żetonów pomocniczych zadrukowanych jednostronnie należy wyciąć.Instrukcja zawiera dwa scenariusze: 22 czerwca – 6 lipca 1941 roku oraz 1 – 14 lipca 1941 roku. Kolejne scenariusze i rozszerzenia będą ukazywały się sukcesywnie n łamach czasopisma Taktyka i Strategia. Dodatkowo w numerach 31 oraz 32 TiS zostały opublikowane mapy i żetony pozostałej części frontu – GA „Środek” (TiS nr 31) oraz GA”Północ” (TiS nr 32).Oficjalna errata do gry jest dostępna pod poniższym adresem:https://www.facebook.com/TaktykaIStrategia/groups/
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Rys historyczny

22 czerwca 1941 roku rozpoczęła się największa z kampanii II wojny światowej. Wzdłuż całej linii oddzielającej Niemcy od Związku Radzieckiego oraz na pograniczu państw satelitów III Rzeszy rozpoczęły się walki. Od pierwszych godzin przewagę uzyskali Niemcy. Armia Czerwona została całkowicie zaskoczona na swych pozycjach. I choć zarówno co do siły jak i zgromadzonych sił (czołgów, samolotów i dział) wojska Stalina posiadały zdecydowana przewagę, to doświadczenie Niemców przewaga taktyczna i logistyczna doprowadzały wszędzie do kolejnych porażek wojsk radzieckich.

Uderzenia z linii Sanu i Bugu wykonywały dwie niemieckie armie: 6. i 17. oraz 1. Grupa Pancerna. Z Rumunii nacierać miały dwie armie rumuńskie: 3. i 4. oraz niemiecka 11. Armia. Ich przeciwnikiem były wojska Frontów: Południowo-Zachodniego i Południowego. Pierwsze uderzenia niemieckie natychmiast zepchnęły obrońców z pozycji wysuniętych na obszarze okupowanej Polski i wymusiły masowy, wręcz paniczny odwrót na wschód. Do przeciwuderzeń skierowano wszystkie siedem korpusów zmechanizowanych, ale nieudolne dowodzenie i zupełne rozprzężenie wojsk radzieckich powodowały kolejne klęski.

Początek operacji „Barbarossa” był wielce obiecujący dla Niemców, ale z każdym kolejnym miesiącem sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Zdobycie ogromnych terenów bez zniszczenia Armii Czerwonej nic nie dawało..

Opis gry

Rozmiar mapy to 100 x 70 cm. Obszar mapy został podzielony na pola o rozmiarach około 20-25 km. Bazy zaopatrzenia wyróżniono kolorowymi symbolami. Na mapę zostało naniesione położenie wyjściowe wojsk obydwu stron z dnia 22 czerwca.

Skala jednostek to dywizje i brygady (oraz Rejony Umocnione). Wszystkie żetony jednostek lądowych, lotniczych oraz sztabów są sztancowane. Część żetonów pomocniczych zadrukowanych jednostronnie należy wyciąć.

Instrukcja zawiera dwa scenariusze: 22 czerwca – 6 lipca 1941 roku oraz 1 – 14 lipca 1941 roku. Kolejne scenariusze i rozszerzenia będą ukazywały się sukcesywnie n łamach czasopisma Taktyka i Strategia. Dodatkowo w numerach 31 oraz 32 TiS zostały opublikowane mapy i żetony pozostałej części frontu – GA „Środek” (TiS nr 31) oraz GA”Północ” (TiS nr 32).

Oficjalna errata do gry jest dostępna pod poniższym adresem:

https://www.facebook.com/TaktykaIStrategia/groups/

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
470 g

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ukraina 1941

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry, Podany jest odnośnik do erraty taktykaistrategia.pl/forum/ viewtopic.php?t=3560 ale pod podanym adresem brak treści.

~ Jarek 17.05.2021 18:38

Faktycznie, Taktyka i Strategia usunęła swoje fora i przeniosła komunikacje na Facebooka - teraz każdy system ma swoją grupę tematyczną, zerknij proszę na zakładkę Grupy na profilu Taktyka i Strategia na Facebooku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Demaru 21.05.2021 13:03

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie