Valhalla (druga edycja)

Zaciekła walka między wikingami a lodowymi gigantami
4 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 13 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Valhalla to bitewna gra karciano-kościana, która przenosi graczy do ostatecznej, krwawej bitwy podczas mitycznego Ragnaroku. Wikingowie stają w walce o chwałę, o krew, o zwycięstwo. Stają w walce o miejsce w wiecznej Valhalli.O co w tym chodzi?W Valhalli gracze wcielają się w doświadczonych Jarlów prowadzących swoich wojowników do starcia. Każdy Jarl posiada zupełnie inne, unikatowe działanie, imię i portret.Podstawowa talia kart jest obszerna i niezwykle różnorodna. Przepiękne ilustracje przedstawiające wojowników czterech klanów, groźnych lodowych gigantów i wojenne zagrania taktyczne przeniosą Cię w sam środek bitwy.W centrum gry jest walka, którą napędzają unikatowe kości broni. Każda kość posiada symbole broni: miecza, topora, włóczni, tarczy i łuku, a także symbol oznaczający „pusty” wynik.W pudełku znajdziesz dwa zestawy po 6 kości - czarny oraz czerwony - a także 3 białe kości dodatkowe.Gracze zarządzają ręką kart, budują drużynę wikingów i walczą. To, co wyróżnia Valhallę na tle innych gier to ilustracje o wysokim stopniu szczegółowości, które doskonale budują klimat gry, a także świetnie dopracowana mechanika.Co wyróżnia grę Valhalla?niezwykłe ilustracje, które w unikatowy sposób budują klimat nordyckiej bitwydopracowana mechanika, którą autor tworzył przez 3 lataogromny sukces gry na platformie crowdfundingowej zagramw.to - uzbierano ponad 527 tys. zł, czyli 1056% celu podstawowegoogromna ilość pozytywnych recenzji kluczowych polskich recenzentów
Autor:
Łukasz Woźniak
Ilustracje:
Barbara Gołębiewska
Wydawca:
Go On Board
17995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Valhalla to bitewna gra karciano-kościana, która przenosi graczy do ostatecznej, krwawej bitwy podczas mitycznego Ragnaroku. Wikingowie stają w walce o chwałę, o krew, o zwycięstwo. Stają w walce o miejsce w wiecznej Valhalli.

O co w tym chodzi?

Valhalli gracze wcielają się w doświadczonych Jarlów prowadzących swoich wojowników do starcia. Każdy Jarl posiada zupełnie inne, unikatowe działanie, imię i portret.

Podstawowa talia kart jest obszerna i niezwykle różnorodna. Przepiękne ilustracje przedstawiające wojowników czterech klanów, groźnych lodowych gigantów i wojenne zagrania taktyczne przeniosą Cię w sam środek bitwy.

Karty Jarlów

W centrum gry jest walka, którą napędzają unikatowe kości broni. Każda kość posiada symbole broni: miecza, topora, włóczni, tarczy i łuku, a także symbol oznaczający „pusty” wynik.

W pudełku znajdziesz dwa zestawy po 6 kości - czarny oraz czerwony - a także 3 białe kości dodatkowe.

Kości niezgody

Gracze zarządzają ręką kart, budują drużynę wikingów i walczą. To, co wyróżnia Valhallę na tle innych gier to ilustracje o wysokim stopniu szczegółowości, które doskonale budują klimat gry, a także świetnie dopracowana mechanika.

Co wyróżnia grę Valhalla?

 • niezwykłe ilustracje, które w unikatowy sposób budują klimat nordyckiej bitwy
 • dopracowana mechanika, którą autor tworzył przez 3 lata
 • ogromny sukces gry na platformie crowdfundingowej zagramw.to - uzbierano ponad 527 tys. zł, czyli 1056% celu podstawowego
 • ogromna ilość pozytywnych recenzji kluczowych polskich recenzentów

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 120 kart zestawu podstawowego
 • zestaw 6 plansz gracza
 • 15 specjalnych kości
 • 24 żetony graczy
 • 6 karty pomocy
 • 25 kart Jarlów
 • 40 kart dodatku Walkirie
 • 40 kart dodatku Karły ze Svartalfheim
 • 10 kart dodatku Wsparcie Thora
 • dodatkowy wariant gry - Król Góry
 • dodatkowy wariant gry - Podstęp Lokiego
 • dodatkowy wariant gry - Gra w parach
 • plastikowa wypraska
 • instrukcja
Waga:
1 kg


Recenzje

4.50
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Valhalla (druga edycja)Najbardziej przydatne recenzje

LukePL

Liczba recenzji: 263

Bardzo fajna gra z kategorii tych losowych. Proste zasady, ładne grafiki i mnóstwo dodatków które urozmaicają rozgrywkę. Osobiście posiadam wszystkie dodatki i uważam, że obowiązkiem wręcz jest grać z dodatkiem Lokiego, który wprowadza nagrody za minimalne przegrane.

Król Góry mam wrażenie, że sprawdza się głównie w większym gronie przy użycie obu figurek/kart króla. W przeciwnym razie osoba która zdobyła króla jest automatycznie głównym celem większości graczy.

Błogosławieństwo Odyna wprowadza bardzo fajne możliwości ulepszenia naszego jarla, który będzie nam dawał kolejne bonusy.

Wsparcie Thora również jest bardzo przydatnym dodatkiem jednak my używamy go na własnym zasadach. Każdy z graczy na początku dobiera po jednej takiej karcie i może dobrać kolejną w momencie gdy jego wsparcie zakończy się sukcesem lub gdy gracz ten zdobędzie tarczę innego gracza.

Pozostałe dodatki to po prostu inne karty z różnymi opcjami przyznawania bonusów. Do tego pory używałem tylko Gigantów Ognia oraz Walkirie i sprawdzają się fajnie, wprowadzając różne opcje. O pozostałych dodatkach się nie wypowiem, gdyż jeszcze nie testowałem.

Dla tych, którzy nie mogą znaleźć kompanów do gry jest również tryb solo. Jest on bardzo trudny do przejścia nawet na trybie normalnym, chyba, że będziemy mieli dużo szczęścia w rzucaniu kośćmi....ach ta losowość :).

Niestety losowość jest dość mocno odczuwalna a często nawet denerwująca. Przed wsparciem tego projektu miałem jednak tego świadomość, więc nie uznaje tego za jakiś duży minus. Losowość można w pewnym sensie kontrolować przy użyciu kart taktyki lub umiejętności jarla, ale czasami nawet to nie starcza :(.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rieviel

Liczba recenzji: 223

Gra jest naprawdę pięknie ilustrowana, ale... to wszystko. System walki oparty o kości jest zupełnie losowy, liczba dostępnych akcji mizerna. Czuliśmy się trochę jakbyśmy grali w grę dla dzieci w dorosłej oprawie graficznej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rutrr

Liczba recenzji: 21

Ocena 2,5/5

Bardzo ładnie wykonana, ale zalatuje grą w wojnę w bardziej zaawansowanym wydaniu. Bez dodatków staje się monotonna i po kilku grach raczej nie będzie często gościć na stole.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie