Warszawa 1944

Gra systemu WB-95
7 opinii
  • 2 osoby
  • od 12 lat
  • wydanie polskie
Pod koniec lipca 1944 r. na przedpolach Warszawy doszło do zaciętych walk radzieckiej 2. Armii Pancernej z niemieckimi dywizjami pancernymi (4., 19.,3. SS i 5. SS). 30 lipca czołówki sowieckiego III Korpusu Pancernego weszły do Radzymina i Wołomina.Opanowanie Warszawy wydawać się mogło kwestią godzin, może kilku dni. Huk armat docierał już do miasta.1 sierpnia o godzinie 17.00 w stolicy wybuchło powstanie. Nie było ono jednak zaskoczeniem dla okupujących miasto Niemców. Dlatego też nie zdobyto wielu strategicznych punktów, w tym mostów i stacji kolejowych. Udało się jednak sparaliżować ruch kolumn wojskowych idących na wschód - przeciw Armii Czerwonej. Niemcom pozostały jedynie drogi przez Modlin i Karczew. Musieli przy tym wydzielić znaczne siły do pacyfikacji niepokornego miasta.Tymczasem wraz z wybuchem powstania, Armia Czerwona nie dość, że nie zintensyfikowała działań ofensywnych, to wręcz je zatrzymała, a niektórym jednostkom wydano nawet rozkaz opuszczenia wysuniętych pozycji.Przez 63 dni miasto krwawiło, nie mogąc doczekać się odsieczy. A przecież za Wisłą stała potężna armia, dla której zdobycie Warszawy nie było najmniejszym problemem. A jednak polityczne rozgrywki Stalina i okrucieństwo atakujących Niemców doprowadziły do całkowitej zagłady stolicy i śmierci 200 000 jej mieszkańców.360 sztancowanych żetonów, plansza 100/70 cm
Wydawca:
Taktyka i Strategia
8995

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Pod koniec lipca 1944 r. na przedpolach Warszawy doszło do zaciętych walk radzieckiej 2. Armii Pancernej z niemieckimi dywizjami pancernymi (4., 19.,

3. SS i 5. SS). 30 lipca czołówki sowieckiego III Korpusu Pancernego weszły do Radzymina i Wołomina.

Opanowanie Warszawy wydawać się mogło kwestią godzin, może kilku dni. Huk armat docierał już do miasta.

1 sierpnia o godzinie 17.00 w stolicy wybuchło powstanie. Nie było ono jednak zaskoczeniem dla okupujących miasto Niemców. Dlatego też nie zdobyto wielu strategicznych punktów, w tym mostów i stacji kolejowych. Udało się jednak sparaliżować ruch kolumn wojskowych idących na wschód - przeciw Armii Czerwonej. Niemcom pozostały jedynie drogi przez Modlin i Karczew. Musieli przy tym wydzielić znaczne siły do pacyfikacji niepokornego miasta.

Tymczasem wraz z wybuchem powstania, Armia Czerwona nie dość, że nie zintensyfikowała działań ofensywnych, to wręcz je zatrzymała, a niektórym jednostkom wydano nawet rozkaz opuszczenia wysuniętych pozycji.

Przez 63 dni miasto krwawiło, nie mogąc doczekać się odsieczy. A przecież za Wisłą stała potężna armia, dla której zdobycie Warszawy nie było najmniejszym problemem. A jednak polityczne rozgrywki Stalina i okrucieństwo atakujących Niemców doprowadziły do całkowitej zagłady stolicy i śmierci 200 000 jej mieszkańców.

360 sztancowanych żetonów, plansza 100/70 cm

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
503 g

Recenzje

4.86
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Warszawa 1944Najbardziej przydatne recenzje

Bernard

Pięknie wydana gra. Godna polecenia każdemu strategoei, który lubi system B-35. Wiele wojsk pancernych. Duża różnorodność pojazdów.


Dozur

Dla ilu minimalnie oraz maksymalnie graczy jest ta gra? Oraz ile wynosi średni czas pojedynczej rozgrywki?


Przemek

Genialnie. 3 rodzaje wojsk AK, Niemcy i Rosjanie. Warszawa podzielona jest na dzielnice. Walka miejska jest o NIEBO lepsza niż w innych grach TIS . Polecam!!!!!(niestety nie kupiłem w Rebelu)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie