Zimna wojna: CIA vs KGB

Mordercza walka wywiadów
8 opinii
 • 2 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Koniec II Wojny Światowej stanowił początek kolejnego konfliktu. W grze karcianej Zimna wojna: CIA vs KGB prowadzisz siatkę tajnych agentów w czasach powojennych. Do swojej dyspozycji masz wszelkie niezbędne narzędzia – brudne sztuczki, diabelskie intrygi, podejrzane machlojki oraz najczystszą zdradę.Zwycięstwo będzie przechodzić z rąk do rąk wraz z zasobami, oskarżeniami i oddaniem ukształtowania świata zgodnie ze swoimi przekonaniami. Oto Zimna wojna!
Wydawca:
Galakta
4995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Koniec II Wojny Światowej stanowił początek kolejnego konfliktu. W grze karcianej Zimna wojna: CIA vs KGB prowadzisz siatkę tajnych agentów w czasach powojennych. Do swojej dyspozycji masz wszelkie niezbędne narzędzia – brudne sztuczki, diabelskie intrygi, podejrzane machlojki oraz najczystszą zdradę.

Zwycięstwo będzie przechodzić z rąk do rąk wraz z zasobami, oskarżeniami i oddaniem ukształtowania świata zgodnie ze swoimi przekonaniami. Oto Zimna wojna!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 12 kart agentów
 • 21 kart celów
 • 24 karty grup
 • 2 żetony dominacji
 • 1 żeton równowagi
 • 2 karty punktacji
 • 2 znaczniki punktacji
 • instrukcja


Recenzje

4.38
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Zimna wojna: CIA vs KGBNajbardziej przydatne recenzje

Hubert

Liczba recenzji: 1

Jestem pod wrażeniem elegancji mechaniki "Zimnej Wojny". Gra składa się zaledwie z 57 kart podzielonych na 3 typy:
1) Talia celów - to cele strategiczne zimnej wojny, o które gracze będą walczyli.
2) Talia grup - to grupy wpływów, na których gracze będą wywierali naciski, by zyskać ich poparcie.
3) 2 talie agentów - CIA oraz KGB. To karty, których gracze będą używali w tajemnicy przed przeciwnikiem, by wybrać strategię na daną rundę gry.

Gra jest niewielka, a mimo to oddaje wrażenie rozgrywania dużego konfliktu między mocarstwami. Jej rozmiar powoduje także, że jest mobilna i łatwo ją ze sobą zabrać. Ma też oczywisty wpływ na cenę. Jeśli szukasz gry dla 2 osób ze średnim czasem rozgrywki i odpowiada Ci tematyka polityczno-szpiegowska, "Zimna wojna" powinna być właściwym wyborem.

Plusy:
+Stosunkowo prosta mechanika.
+ Elegancja mechaniki.
+ Ładne i klimatyczne wydanie.
+ Rozmiar.
+ 2 graczy.

Minusy:
- Drobne nieścisłości w mechanice (w paru sytuacjach trzeba było kilka razy wracać do instrukcji).
- Tylko 2 graczy.


Dellas

Liczba recenzji: 33

Gra w swoim segmencie - szybkich gier karcianych - jest bardzo ciekawa i emocjonująca. Często wymaga sprytu, kombinowania, blefu i perfidii. Zasady są intuicyjne i proste do opanowania.
Rozgrywka jest dynamiczna i często gra toczy się do samego końca w wielkich nerwach. podoba mi się klimat karcianej Zimnej Wojny - przez swoją dynamikę czuć spisek i intrygę.
Ze względu na rozmiary pudełka, jest to gra idealna na wszelkiego rodzaju podróże i imprezy. Każda osoba, z którą pierwszy raz grałem chciała jeszcze raz - to jest fenomen tej gry.
Gorąco polecam każdemu kto lubi emocjonujące pojedynki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Iroks

Liczba recenzji: 16

Dobry, solidny produkt

Prosta, ale nie prostacka gra z ciekawa i szybką mechaniką. Wszystko jest na miejscu nie ma niepotrzebnych elementów, czy zbędnych zasad. Polecam.
Teraz coś o wydaniu:
Polska edycja, została wydana trochę słabiej od oryginału, dostajemy mniejsze pudełko (to akurat plus), ale np żetony zamiast plastikowe z hologramem, są zwykłe z kartonu. Wszystkie karty są tego samego rozmiaru. Same karty są bardzo cienkie i niestety będzie trzeba doliczyć koszt koszulek. Na plus należy na pewno zaliczyć instrukcję, która została lepiej i prościej napisana, oraz na ostatniej stronie mamy skrót całej tury. Cena, tutaj niestety trochę wysoka ale bez przesady. Jeżeli szukasz gry dla dwóch osób, gdzie czas rozgrywki to max godzina, to polecam. Jednak nie można za dużo od tej gry wymagać.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie