Złote Miasto

Die Goldene Stadt
14 opinii
 • 3 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Dalej, dalej drodzy Panowie i piękne Panie, kupcy z dalekich krain. Witamy w Złotym Mieście! Prosimy, zostańcie na naszej wyspie, a staniecie się majętni ponad wszelkie wyobrażenie!Zaraz po przybyciu na wyspę gracze otwierają na wybrzeżu swoje pierwsze stragany. Chwilę później mogą już korzystać z dróg i otwierać swoje filie w sąsiednich wioskach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to dzięki nim zdobywają towary, pieniądze, a także klucze do Złotego Miasta znajdującego się na środku wyspy. Jeśli jednak gracze chcą odnieść sukces, muszą się spieszyć - bo tylko ten, kto wybuduje szybko stragany w Złotym Mieście, zdobędzie upragniony majątek.
Autor:
Michael Schacht
Wydawca:
Galakta
12995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dalej, dalej drodzy Panowie i piękne Panie, kupcy z dalekich krain. Witamy w Złotym Mieście! Prosimy, zostańcie na naszej wyspie, a staniecie się majętni ponad wszelkie wyobrażenie!

Zaraz po przybyciu na wyspę gracze otwierają na wybrzeżu swoje pierwsze stragany. Chwilę później mogą już korzystać z dróg i otwierać swoje filie w sąsiednich wioskach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ to dzięki nim zdobywają towary, pieniądze, a także klucze do Złotego Miasta znajdującego się na środku wyspy.

Jeśli jednak gracze chcą odnieść sukces, muszą się spieszyć - bo tylko ten, kto wybuduje szybko stragany w Złotym Mieście, zdobędzie upragniony majątek.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 88 kart
 • 72 stragany
 • 35 monet
 • 4 dłonie licytacji
 • 100 kontraktów handlowych
 • 1 klucz pierwszego gracza
 • 1 instrukcja


Recenzje

4.07
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Złote MiastoNajbardziej przydatne recenzje

Wojtolino

Liczba recenzji: 51

Dobry, solidny produkt

Świetna gra! Jak na razie stestowaliśmy ją w 4 osoby i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że jest rewelacyjna ;) Ma elementy interakcji, które pozwalają na współpracę bądź "sabotaż". Jedyne, co mi średnio odpowiada, to rozmiar i jakość wykonania kart - dla mnie są za małe i jakieś takie delikatne. No i jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju - wypraska w pudełku ma jedną komorę za dużo i nie mam zielonego pojęcia dlaczego ;D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Louve

Liczba recenzji: 139

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemna i lekka planszówka. Poziomem skomplikowania i typem rozgrywki przyrównałabym ją do "Ticket to Ride". Bardzo odpowiada mi kupiecki klimat na egzotycznej wyspie. Przy tym gra wykonana starannie i zwyczajnie ładna (no, może oprócz kontraktów kupieckich). Na razie grałam jedynie w opcji na 3 graczy, ale ciekawi mnie bardzo również wariant dla 2 osób (z boardgamegeek.com), z pewnością go wypróbuję. Rozgrywka potrafi zaskoczyć, bywało już tak, że gracz z początku będący mocno na prowadzeniu, ostatecznie przegrywał i odwrotnie. Gra nie jest zbyt skomplikowana, ani wymagająca, jednak nie poczytuję tego jako wady, nie wszystkie tytuły muszą być strasznie mózgożerne, by przynosiły frajdę ;-) Ot, rozrywka w czystej formie. Mi się podoba.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Paweł

Na razie gra przetestowana w wariancie 2-osobowym, przygotowanym przez samego twórcę gry (instrukcja na BoardGameGeek). Dość proste zasady, choć wymagają 1 przegrania, by wpaść w rytm i mieć pomysł na strategię. Już przy tym wariancie widać, że na 4 osoby może być bardzo ciekawie. Wykonanie ładne, choć nie powala. O dostawcy (Rebel) nawet nie ma co pisać - jak zawsze przed czasem :)
Plusy:
+ szybka rozgrywka, bez przestojów na rozmyślanie długofalowej strategii).
+ ładne wykonanie (ale...)
+ możliwość dużej interakcji, ukryte elementy (karty premii)
Minusy:
- dość elastyczne karty, a wszystko w nudnych kolorach
- nie do końca wyraźne zasady - wymagają doprecyzowania na forum BoardGameGeek. Ale od razu wyjaśniam: należy przyjąć zasadę, co nie jest zabronione, jest dozwolone (poniżej szczegóły)
Na pewno polecam wszystkim lubiącym gry ekonomiczne, lubiących gry z interakcją, a nie działania - każdy sobie.
Instrukcja:
Dwa elementy nie były dla mnie jasne - jakby co wyjaśniam:
1. Budowanie straganów na wybrzeżu - można (wręcz trzeba) budować kilka straganów na wybrzeżach, co zapewnia możliwość interakcji z przeciwnikami. Warunek jedyny do spełnienia, to by kolejne stragany łączyły się z którymikolwiek z wybrzeża.
2. Tworzenie jokerów - możliwe jest tworzenie jokerów do budowania na wybrzeżu na takich samych zasadach jak na przedmieściach, czyli np. dwie karty terenu Pustynia, zastępują 1 kartę wybrzeża.
Jeszcze nie próbowałem, ale raczej polecam grać w 4 osoby.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie