13th Age RPG - Core Book

Fantastyczny system RPG autorów 3 i 4 edycji D&D
Podziel się swoją opinią
  • wydanie angielskie
Zanurz się w świecie fantasy RPG, którego autorami są Jonathan Tweet i Rob Heinsoo - odpowiedzialni za powstanie 3 i 4 edycji Dungeons and Dragons!Według tego oficjalnych i półoficjalnych informacji jest to system w który Rob i Jonathan grają na co dzień, odrzucając wszystko inne, nawet "swoje" D&D. Dlaczego? Ponieważ zawarli w 13th Age RPG wszystko to, co najlepsze w systemie D20, uprościli go i połączyli z mechaniką bliższą storytellingowi. Stworzyli dzięki temu bardzo udaną hybrydę w której zastosowano wiele sprytnych, przyjemnych i innowacyjnych rozwiązań, m.in.:System relacji z Ikonami - czyli prawdziwy potok pomysłów na scenariusze i kampanie tworzony dzięki temu, w jakich stosunkach jesteśmy z najważniejszymi tego świata.Zasada "jednej unikalnej rzeczy" - która sprawia, że postać jest unikatowa w skali świata.Tło postaci - to w jaki sposób tworzymy nasze umiejętności pochodzi z naszego opisu tego, co robiliśmy wcześniej, jakie jest tło naszego bohatera.Improwizacyjny system reguł, które zaprojektowane zostały w taki sposób, aby dawać graczom i mistrzowi gry masę możliwości różnorodnego ich wykorzystania.Kość eskalacji - skraca dwugodzinne bitwy w może 30-to minutowe walki.13th Age RPG jest systemem, który można w prosty sposób dostosować do swoich oczekiwań wobec sesji i świata gry.I wiele, wiele innych...Naszym celem, przy tworzeniu 13th Age, był z jednej strony powrót do kreatywnej i wolnej od mechaniki gry, a z drugiej strony, nadanie jej wspóczesnego technicznego kręgosłupa. Sesja RPG z wykorzystaniem 13th Age skupia się na przygodzie i historii, dając wybór graczom dotyczący tego, w jaką mechanicznie grę chcieliby zagrać. Jest to połączenie najlepszych mechanik znanych z klasyków, jak i najnowszych trendów gier RPG.- Jonathan Tweet, współautor 13th Age RPG
Autor:
Rob Heinsoo, Jonathan Tweet
Wydawca:
Pelgrane Press
Liczba stron:
320
Rodzaj oprawy:
twarda
15995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Zanurz się w świecie fantasy RPG, którego autorami są Jonathan Tweet i Rob Heinsoo - odpowiedzialni za powstanie 3 i 4 edycji Dungeons and Dragons!

Według tego oficjalnych i półoficjalnych informacji jest to system w który Rob i Jonathan grają na co dzień, odrzucając wszystko inne, nawet "swoje" D&D. Dlaczego? Ponieważ zawarli w 13th Age RPG wszystko to, co najlepsze w systemie D20, uprościli go i połączyli z mechaniką bliższą storytellingowi. Stworzyli dzięki temu bardzo udaną hybrydę w której zastosowano wiele sprytnych, przyjemnych i innowacyjnych rozwiązań, m.in.:

  • System relacji z Ikonami - czyli prawdziwy potok pomysłów na scenariusze i kampanie tworzony dzięki temu, w jakich stosunkach jesteśmy z najważniejszymi tego świata.
  • Zasada "jednej unikalnej rzeczy" - która sprawia, że postać jest unikatowa w skali świata.
  • Tło postaci - to w jaki sposób tworzymy nasze umiejętności pochodzi z naszego opisu tego, co robiliśmy wcześniej, jakie jest tło naszego bohatera.
  • Improwizacyjny system reguł, które zaprojektowane zostały w taki sposób, aby dawać graczom i mistrzowi gry masę możliwości różnorodnego ich wykorzystania.
  • Kość eskalacji - skraca dwugodzinne bitwy w może 30-to minutowe walki.
  • 13th Age RPG jest systemem, który można w prosty sposób dostosować do swoich oczekiwań wobec sesji i świata gry.
  • I wiele, wiele innych...

Naszym celem, przy tworzeniu 13th Age, był z jednej strony powrót do kreatywnej i wolnej od mechaniki gry, a z drugiej strony, nadanie jej wspóczesnego technicznego kręgosłupa. Sesja RPG z wykorzystaniem 13th Age skupia się na przygodzie i historii, dając wybór graczom dotyczący tego, w jaką mechanicznie grę chcieliby zagrać. Jest to połączenie najlepszych mechanik znanych z klasyków, jak i najnowszych trendów gier RPG.

- Jonathan Tweet, współautor 13th Age RPG

Podstawowe informacje

Waga:
1 kg

Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie