D&D 4.0 - Księga potworów

Potworni wrogowie na miarę każdego bohatera
12 opinii
  • wydanie polskie
Na stronach tego podręcznika podstawowego dla 4. Edycji Gry Fabularnej DUNGEONS & DRAGONS! czai się niemal 500 przerażających i zabójczych potworów, z którymi mogą walczyć twoi bohaterowie - a każda bestia jest tak zaprojektowana, by gra z jej użyciem była łatwa i interesująca. W Księdze potworów® znajdują się zarówno znane i lubiane monstra, takie jak giganty, demony i smoki, jak i całkowicie nowe tytany, anioły i archonty żywiołów. W tym podręczniku znajdziesz wyzwania dla postaci na każdym poziomie - od skromnych koboldzich sług po potężnego Orkusa, Demonicznego Księcia Nieumarłych!Witaj w Księdze potworów, która wraz z Podręcznikiem gracza i Przewodnikiem Mistrza Podziemi opisuje zasady gry fabularnej DUNGEONS & DRAGONS!W Księdze potworów znajdziesz wiele stworzeń zaprojektowanych tak, byś dzięki nim mógł stawiać wyzwania przed postaciami graczy (PG) niezależnie od ich poziomu. Dowiesz się, co oznaczają statystyki potworów. Słowniczek znajdujący się na końcowych stronach zawiera definicje tych często używanych terminów, które nie są opisywane w statystykach. Lista stworzeń ułożona według poziomu i roli, która znajduje się zaraz za słowniczkiem, pomoże ci dopasować spotkania do poziomu i umiejętności postaci graczy.Statystyki potworów są przedstawione w taki sposób, by łatwo było z nich korzystać bezpośrednio z podręcznika.
Autor:
Rob Heinsoo, Andy Collins, James Wyatt
Wydawca:
ISA
Liczba stron:
288
Rodzaj oprawy:
twarda
8900

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Na stronach tego podręcznika podstawowego dla 4. Edycji Gry Fabularnej DUNGEONS & DRAGONS! czai się niemal 500 przerażających i zabójczych potworów, z którymi mogą walczyć twoi bohaterowie - a każda bestia jest tak zaprojektowana, by gra z jej użyciem była łatwa i interesująca.

 

W Księdze potworów® znajdują się zarówno znane i lubiane monstra, takie jak giganty, demony i smoki, jak i całkowicie nowe tytany, anioły i archonty żywiołów. W tym podręczniku znajdziesz wyzwania dla postaci na każdym poziomie - od skromnych koboldzich sług po potężnego Orkusa, Demonicznego Księcia Nieumarłych!
Witaj w Księdze potworów, która wraz z Podręcznikiem gracza i Przewodnikiem Mistrza Podziemi opisuje zasady gry fabularnej DUNGEONS & DRAGONS!

W Księdze potworów znajdziesz wiele stworzeń zaprojektowanych tak, byś dzięki nim mógł stawiać wyzwania przed postaciami graczy (PG) niezależnie od ich poziomu. Dowiesz się, co oznaczają statystyki potworów. Słowniczek znajdujący się na końcowych stronach zawiera definicje tych często używanych terminów, które nie są opisywane w statystykach.

 

Lista stworzeń ułożona według poziomu i roli, która znajduje się zaraz za słowniczkiem, pomoże ci dopasować spotkania do poziomu i umiejętności postaci graczy.
Statystyki potworów są przedstawione w taki sposób, by łatwo było z nich korzystać bezpośrednio z podręcznika.

Podstawowe informacje

Waga:
1 kg

Recenzje

4.50
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń D&D 4.0 - Księga potworówNajbardziej przydatne recenzje

Krzemien

Liczba recenzji: 41

Jak dla mnie ideał :)

Doskonały podręcznik, miałem już wersję angielską ale pokusiłem się o uzupełnienie kolekcji i nie żałuję. Dostawa jak zwykle bez zarzutu.


Rafal Basinski

Liczba recenzji: 15

Dobry, solidny produkt

Świetny podręcznik uzupełniający kolekcję podręczników podstawowych do 4 edycji D&D.
WYKONANIE:
- Piękne, co tu dużo mówić. Jednak ci, którzy zetknęli się z produktami Wizards of the coast wiedzą, że inaczej być nie może. Książka solidnie zszyta, kredowy papier. Pierwsza liga podręczników RPG.

ZAWARTOŚĆ:
Cóż, ci z Was, którzy posiadają poprzednie edycje D&D (3 i 3.5) nie będą zaskoczeni napotkanymi na kartach podręcznika przeciwnikami (ciężko wszystkie nazywać "potworami" :)). Wiele, ba! - większość potworów pochodzi z poprzednich edycji, ale to zrozumiałe. Oczywiście nie zabrakło także nowych istot. Całość opisana głównie od strony mechaniki i szczerze mówiąc, trochę brakuje mi opisów fabularnych. Przy każdym jest tylko kilkuzdaniowa wzmianka. Niestety trochę za mało w porównaniu z 3 edycją D&D. Czyta się jednak przyjemnie, a co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) wyobraźnia działa na pełnych obrotach.

Ogólnie polecam podręcznik tym, którzy zaczynają przygodę z 4 edycją D&D. W sumie to bez tego podręcznika też da się prowadzić przygody, ale oparte na postaciach humanoidalnych, więc aby wprowadzić do Waszego świata potwory potrzebujecie tej Księgi.
Co do starych wyjadaczy D&D to sprawa jest trudniejsza. Nową edycję D&D można lubić, albo nienawidzić. Zdecydowanie straciła ducha prawdziwego D&D (2 i 3 edycja). To już po prostu nie to samo... Ale jeśli podejdziecie do tej edycji jako do całkiem nowej gry na rynku rpg, nie mającej nic wspólnego ze starym D&D, to można się całkiem nieźle bawić. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Choć czasem z sentymentem wracam do 2 czy 3 edycji....


Xlselektor

Liczba recenzji: 58

Dobry, solidny produkt

Dobra, klasyczna, solidna księga. Bardzo ładnie ilustrowana. Jest to produkt "must have" dla każdego, kto gra w dnd o czym nie trzeba dyskutować.
Nic tylko prowadzić;)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie