Dresden Files: Your Story

12 opinii
  • wydanie angielskie
Tell Us Your Story Beneath the “normal” surface of the world are things and people which most of us don’t want to know about, and will do our best to forget about if we ever come near them. People won’t see what they don’t want to see. But that’s most of us. And you—you’re not most of us. What’s Your Story? Whether you’re a champion of God, changeling, vampire, werewolf, wizard, or plain “vanilla” mortal human being, this volume of The Dresden Files RPG gives you all the rules you need to build characters and tell your own stories in the Dresdenverse. Inside, you’ll uncover the secrets of spellcasting, the extents of mortal and supernatural power, and the hidden occult reality of the unfamiliar city you call home. Together with Volume Two: Our World, The Dresden Files RPG: Your Story gives you everything you need to make your own adventures in the thrilling and dangerous world of New York Times best-selling author Jim Butcher’s Dresden Files series!
Wydawca:
Evil Hat Productions
Liczba stron:
416
Rodzaj oprawy:
twarda
16995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Tell Us Your Story

Beneath the “normal” surface of the world are things and people which most of us don’t want to know about, and will do our best to forget about if we ever come near them. People won’t see what they don’t want to see.

But that’s most of us. And you—you’re not most of us.

What’s Your Story?

Whether you’re a champion of God, changeling, vampire, werewolf, wizard, or plain “vanilla” mortal human being, this volume of The Dresden Files RPG gives you all the rules you need to build characters and tell your own stories in the Dresdenverse. Inside, you’ll uncover the secrets of spellcasting, the extents of mortal and supernatural power, and the hidden occult reality of the unfamiliar city you call home.

Together with Volume Two: Our World, The Dresden Files RPG: Your Story gives you everything you need to make your own adventures in the thrilling and dangerous world of New York Times best-selling author Jim Butcher’s Dresden Files series!

Podstawowe informacje

Waga:
1,3 kg

Recenzje

4.92
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dresden Files: Your StoryNajbardziej przydatne recenzje

Piotr

Liczba recenzji: 16

Jak dla mnie ideał :)

Rebel jak zwykle stanął na wysokości zadania. Przesyłka dotarła do mnie ekspresowo i bez uszkodzeń w postaci zagiętych rogów, o których niektórzy wspominają. Podejrzewam jednak, że tak, jak w przypadku wielu RPGów harback, tak i tu prędzej, czy później rogi nieco się pozaginają, ale nie jest to coś, co by mnie zdziwiło, czy zbulwersowało.

Wydanie Dresdena zajefajne (nawet lepiej to wygląda na fizycznej kopii, niż w PDFie), a co do grafik, to rzecz gustu - wydaje mi się, że część z nich (co najmniej) pochodzi z Dresden Files Graphic Novel, więc to w jakiś sposób tłumaczy ich komiksowość. W każdym razie mi się podobają. Co do treści, to oczywiście klimat książek jest zachowany, dużo mięcha, dość prosta mechanika - nic, tylko grać. Niewykluczone, że będę chciał skonwertować DF na FATE Core w celu uproszczenia, ale nie jest to zabieg absolutnie wymagany do tego, żeby cieszyć się grą od strony mechanicznej.

Ode mnie polecajka - w kwestii Rebela, oana Balsery z Evil Hat Productions oraz twórczości Jima Butchera.


Blanche

Liczba recenzji: 82

Jak dla mnie ideał :)

Fate na tą chwilę zapowiada się świetnie. Dresdenverse - w zależności od wariantu (książka/serial) jest mniej lub bardziej lekki, ale wciąż nie mogę pozbyć się wrażenia, że nie ma głębi, która by wyniosła autora na pisarskie wyżyny.

Jako setting do dość ogólnego a jednak posiadającego specyficzny klimacik systemu RPG nadaje się rewelacyjne. Wykończenie książki - miodzio (obrazki trochę gorzej tzn. OK). Spora dbałość o szczegóły, pokaźny rozmiar.

A na rpggeek.com na zmianę z Zewem Cthulhu osiąga pozycję numer 1.


Mateusz Marcak

Liczba recenzji: 10

Jak dla mnie ideał :)

Treść i wykonanie prezentują się perfekcyjnie. Podręcznik jest napisany w lekkim stylu i chociaż zdarzają się trochę bardziej pogmatwane kawałki (opisy tworzenia zaklęć czy budowania scenariuszy) nie wpływa to za bardzo na ogólny odbiór podręcznika. Solidna, twarda okładka, kredowy papier i zszyte strony tworzą bardzo wytrzymały produkt.

Zgadzam się z komentarzem na temat układu treści. Jest on chaotyczny i zmusza do częstego skakania po podręczniku.

Ogólnie system jest bardzo fajny, szybko można się go nauczyć i prowadzić. Fani Dresdenversu mogą spokojnie kupić tylko ten podręcznik i w zupełności im on wystarczy. Natomiast osoby, które jeszcze nie czytały książek (serial jest słaby i nie warto sobie nim zaprzątać głowy) powinny zakupić także drugi podręcznik gdzie są opisani wszyscy najważniejsi i pomniejsi gracze oraz ich historia wewnątrz uniwersum.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie