Patrol

Czy uda Ci się przeżyć w centrum wietnamskiego konfliktu?
Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
Od 1961 do 1973 roku Stany Zjednoczone były zaangażowane w wojnę inną niż wszystkie, w jakich dotychczas brały udział. Miliony młodych Amerykanów przepłynęło przez Pacyfik, aby toczyć walki na terenie kraju, o którym nigdy wcześniej nie słyszało. Tysiące z nich nigdy nie powróciło do domu. Patrol jest grą fabularną przeznaczoną dla trzech lub większej liczby graczy i graczek, która opowiada o konflikcie w Wietnamie. Wcielicie się w niej w role amerykańskich żołnierzy lub ich sojuszników z ARW, Australii, Południowej Korei lub Tajlandii. Waszym celem będzie kontynuowanie nierozstrzygalnej i niekończącej się kampanii „znajdź i zniszcz”, która toczy się na terenie całego kraju. W jej trakcie zmierzycie się z zagrożeniami dżungli, przebiegłością i sprytem żołnierzy Wietkongu oraz pomyłkami wynikającymi z rozproszonej struktury dowodzenia. Wasi żołnierze będą potrzebowali wszystkich swoich umiejętności oraz niezwykłej determinacji, aby przeżyć rok w piekle, nie wariując przy tym i nie zatracając swojej duszy. Mechanika Patrolu została zaprojektowana w taki sposób, aby wspierać opowiadanie historii traktujących o wojnie partyzanckiej, długich misjach i starciach piechoty. Szybka i śmiertelna rozgrywka, podczas której korzystacie z prawdziwych map. Niezwykle przystępna mechanika: trzy cechy, wyraziste umiejętności, jasno określone akcje i pule kości sześciościennych. Dokonywanie trudnych wyborów. Unikatowa struktura tur, która realistycznie oddaje kilkudniowe misje. Możliwość wcielenia się w role żołnierzy stojących po drugiej stronie konfliktu. Oś czasu obejmująca wszystkie okresy wojny w Wietnamie: wczesną wojnę, jej eskalację, ofensywę Tet, wietnamizację i ostatnie dni. 204 strony zasad, sprzętu i informacji historycznych.
Autor:
Erika Chappell
Wydawca:
Alis Games
129,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Od 1961 do 1973 roku Stany Zjednoczone były zaangażowane w wojnę inną niż wszystkie, w jakich dotychczas brały udział. Miliony młodych Amerykanów przepłynęło przez Pacyfik, aby toczyć walki na terenie kraju, o którym nigdy wcześniej nie słyszało. Tysiące z nich nigdy nie powróciło do domu.

Patrol jest grą fabularną przeznaczoną dla trzech lub większej liczby graczy i graczek, która opowiada o konflikcie w Wietnamie. Wcielicie się w niej w role amerykańskich żołnierzy lub ich sojuszników z ARW, Australii, Południowej Korei lub Tajlandii. Waszym celem będzie kontynuowanie nierozstrzygalnej i niekończącej się kampanii „znajdź i zniszcz”, która toczy się na terenie całego kraju. W jej trakcie zmierzycie się z zagrożeniami dżungli, przebiegłością i sprytem żołnierzy Wietkongu oraz pomyłkami wynikającymi z rozproszonej struktury dowodzenia. Wasi żołnierze będą potrzebowali wszystkich swoich umiejętności oraz niezwykłej determinacji, aby przeżyć rok w piekle, nie wariując przy tym i nie zatracając swojej duszy.

Mechanika Patrolu została zaprojektowana w taki sposób, aby wspierać opowiadanie historii traktujących o wojnie partyzanckiej, długich misjach i starciach piechoty.

  • Szybka i śmiertelna rozgrywka, podczas której korzystacie z prawdziwych map.
  • Niezwykle przystępna mechanika: trzy cechy, wyraziste umiejętności, jasno określone akcje i pule kości sześciościennych.
  • Dokonywanie trudnych wyborów.
  • Unikatowa struktura tur, która realistycznie oddaje kilkudniowe misje.
  • Możliwość wcielenia się w role żołnierzy stojących po drugiej stronie konfliktu.
  • Oś czasu obejmująca wszystkie okresy wojny w Wietnamie: wczesną wojnę, jej eskalację, ofensywę Tet, wietnamizację i ostatnie dni.
  • 204 strony zasad, sprzętu i informacji historycznych.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w twardej oprawie, 204 strony
Waga:
1 kg

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Patrol

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie