Świat Mroku: Oczyma Duszy

Polska edycja suplementu Second Sight do World of Darkness
51 opinii
  • wydanie polskie
"Zwykli ludzie nie mają pojęcia o tym, jak gruby całun kłamstw spowija ich świat. Sięgnij poza niego, a odkryjesz, że każde kłamstwo kryje w sobie sto kolejnych. Żyją wśród nas potwory, prawdziwe potwory, czyhające w cieniu, polujące na nas. Ale oprócz nich są też istoty, które jednocześnie są i nie są jednymi z nas: cudotwórcy, ludzie urodzeni z mocą bądź "pobłogosławieni" nią - mocą, dzięki której siłą woli podnoszą przedmioty, czytają cudze myśli, z niepozornych substancji tworzą prawdziwe skarby. Czy to, że wyglądają jak my, że w pewnym sensie są nami, czyni z nich przyjaciół? Tak. Czy to, że wyglądają jak my i są nami sprawia, że przede wszystkim ich należy się bać? Tak.Niektóre potwory zdradza wygląd, ale wiele z nich jest potworami w duchu."- "Sasquatch", autorstwa śp. Davida Hicksa Podręcznik zawiera: Nowe typy postaci do Systemu Narracyjnego: śmiertelnych psychotroników i mistyków Sugestie odnośnie wprowadzenia do gry bluźnierczych sił i istot z gwiezdnej otchłani Dodatki do Wampira, Wilkołaka i Maga oraz pomysły na poprowadzenie zupełnie nowych i niepowtarzalnych kronik w Świecie Mroku
Wydawca:
ISA
Liczba stron:
160
Rodzaj oprawy:
twarda
Kod producenta:
WW55100
49,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

"Zwykli ludzie nie mają pojęcia o tym, jak gruby całun kłamstw spowija ich świat. Sięgnij poza niego, a odkryjesz, że każde kłamstwo kryje w sobie sto kolejnych.

Żyją wśród nas potwory, prawdziwe potwory, czyhające w cieniu, polujące na nas. Ale oprócz nich są też istoty, które jednocześnie są i nie są jednymi z nas: cudotwórcy, ludzie urodzeni z mocą bądź "pobłogosławieni" nią - mocą, dzięki której siłą woli podnoszą przedmioty, czytają cudze myśli, z niepozornych substancji tworzą prawdziwe skarby.

Czy to, że wyglądają jak my, że w pewnym sensie są nami, czyni z nich przyjaciół?

Tak.

Czy to, że wyglądają jak my i są nami sprawia, że przede wszystkim ich należy się bać?

Tak.
Niektóre potwory zdradza wygląd, ale wiele z nich jest potworami w duchu."
- "Sasquatch", autorstwa śp. Davida Hicksa

Podręcznik zawiera:

  • Nowe typy postaci do Systemu Narracyjnego: śmiertelnych psychotroników i mistyków
  • Sugestie odnośnie wprowadzenia do gry bluźnierczych sił i istot z gwiezdnej otchłani
  • Dodatki do Wampira, Wilkołaka i Maga oraz pomysły na poprowadzenie zupełnie nowych i niepowtarzalnych kronik w Świecie Mroku

Podstawowe informacje

Waga:
200 g

Recenzje

4.37
na podstawie 51 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Świat Mroku: Oczyma DuszyNajbardziej przydatne recenzje

Ryudo

Liczba recenzji: 84

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Nie do końca tego się spodziewałem po tym dodatku, który zamiast przybliżać grę śmiertelnikami przedstawia coraz więcej super zdolności, które przybliżają ich do istot nadnaturalnych. Poza tym, podręcznik warty kupna, jest kilka przydatnych informacji, które można wykorzystać w tworzeniu nowych scenariuszy, plusem też jest niewysoka cena. Rebel zadbał o paczkę i dostarczył wszystko na czas i w nienaruszonym stanie.


Forseti

Liczba recenzji: 8

Dobry, solidny produkt

Muszę powiedzieć, że przejadło mi się granie wampirami, wilkołakami czy innymi nadnaturalami. Natomiast linia podręczników o śmiertelnikach pozwala ponownie odkryć to, co kiedyś przywiodło mnie do Świata Mroku: tajemnicę i grozę, a przede wszystkim możliwość odegrania czegoś a kształt tragedii greckiej: ułomna postać versus czyhające na nią fatum. Ewentualnie zaślepiony zapałem czy dobrymi intencjami śmiałek (badacz, łowca) pakujący się nieświadomie w sytuacje, które go przerastają... Oczywiście, to wszytko można mieć przy grze nadnaturalami, ale one są potężne, więc wrogowie muszą być jeszcze potężniejsi, bardziej niesamowici itd. Wkrótce power level wymyka się spod kontroli i/lub ogarnia nas znużenie. Przy śmiertelnikach jest inaczej - śmiertelnik jest kruchy, dla niego niemal wszystko może być wyzwaniem.
Sam podręcznik główny nWoD nie powala. Ot, głównie przedstawienie mechaniki. Natomiast rozszerzenia to już często naprawdę smakowite kąski, dobrze pokazujące czym może być Świat Mroku. "Oczyma Duszy" to jeden z takich dodatków. Podręcznik opisuje zarówno rozwinięcia konceptu śmiertelnika - tu: espera lub czarownika (satanisty, szamana, rytualisty, czarownicy, wschodniego alchemika...) jak i sposoby jego wykorzystania w WoD. Mamy oczywiście opisane moce psychiczne i taumaturgiczne. Na dokładkę mamy jeszcze rozdział o Nieopisanych i Bluźnierczych Rzeczach, które Lasują Umysł na Amen i ich sługusach. Całość jest nieźle opisana, opisy mocy przetykane są pomysłami na przygody. W zasadzie brakuje tylko dedykowanych kart postaci, ale na sieci (choćby u MrGone) można znaleźć śliczne fanowskie karty.


Dell

Liczba recenzji: 10

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Przyznam że zaskoczyło mnie że ten podręcznik został przetłumaczony (prędzej spodziewałem się podręcznika do maga ale cóż..)
Sam podręcznik opisany jest porządnie, i ma spory potencjał ale przyznam że spodziewałem się więcej. Sam scenariusz pod koniec jest dość pomocny-pomaga wykorzystać podręcznik w całości.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Będzie jeszcze możliwość zamówienia u was tej książki ?

~ Jakub 13.05.2021 09:49

Obecnie stanowisko ISA jest następujące: nie planujemy dodruku. Więc raczej nie będzie opcji zamówienia w reblu tej książki.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 13.05.2021 12:29

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie